Прокачуємо гальма з ABS на Audi 80
Прокачуємо гальма з ABS на Audi 80

Прокачуємо гальма з ABS на Audi 80

Це один із тих автомобілів, до яких майже немає претензій, незважаючи на вік. Гальма Ауді 80 з ABS і без роботи завжди чудово. Тим не менш, після заміни елементів або при пошкодженні гальмівної магістралі в систему може запросто потрапити повітря. Педаль стає ватною і вистачає наприкінці. Втім, прокачати гальма на Audi 80 з АБС або без неї не складніше, ніж на Ланосі. Поїхали.

Як прокачати гальма на Ауді 80 з ABS

Принцип видалення повітря з гальмівної системи будь-якого автомобіля однаковий – ми створюємо надлишковий тиск у контурах та спускаємо гальмівну рідину через колісний штуцер. Разом з рідиною має виходити і повітря, що потрапило до системи. При цьому для кожної моделі автомобіля є свій порядок прокачування гальм.

Порядок прокачування гальм

прокачка ауди
Порядок прокачування супортів Ауді 80

Прокачувати гальма Ауді 80 необхідно у такій послідовності:

 1. Заднє праве колесо.
 2. Заднє ліве колесо.
 3. Передній правий супорт.
 4. Передній лівий супорт.

Суворий порядок видалення повітря обумовлений особливостями конструкції магістралі кожної моделі. Якщо не дотримуватися цих рекомендацій, повітря може гуляти системою нескінченно. У тому випадку, якщо ми працювали тільки з одним конкретним супортом, прокачувати всю систему, швидше за все, не доведеться.

Однак ми розглянемо саме такий варіант, коли система повністю недієздатна внаслідок потрапляння повітря. Цим методом користуються також під час заміни гальмівної рідини повністю.
Для роботи знадобиться штуцерний ключ на 7, прозора трубка відповідного діаметру, чиста прозора ємність і близько літра свіжої гальмівної рідини, такої, як залита в систему. Змішування рідин різних типів виключається. Якщо наша Ауді старенька, бажано мати під рукою балончик з мастилом WD 40. Він нам допоможе відкрутити приржавілі штуцери. Аерозоль наносимо хвилин за 10-15 до початку прокачування.

прокачка тормозов
Пркачка тормозов с АБС

Видаляємо повітря з гальмівної системи Ауді 80

Перед тим як розпочати роботу, перевіряємо рівень рідини в розширювальному бачку. Якщо рідини менше максимальної позначки, доливаємо чисту свіжу рідину до максимуму. Крім цього, під час прокачування системи не забуваємо перевіряти рівень у бачку, інакше повітря знову потрапить у систему і все доведеться починати спочатку.

 1. Включаємо запалення та вичавлюємо педаль гальма 5-7 разів. Доливаємо за необхідності гальмівну рідину до максимуму. Першими прокачуємо задні гальма, тому запалення при видаленні повітря має бути увімкнено. Це потрібно для того, щоб система АБС була активована і нагнітала необхідний тиск у задній контур. Як тільки ми відкрутимо штуцер на супорті, спрацює насос ABS та вирівняє тиск до норми.
 2. Знімаємо пильник штуцера на супорті заднього правого колеса (запалювання увімкнено).
 3. Ретельно очищаємо штуцер, надягаємо на нього прозорий шланг, другий кінець опускаємо в ємність із гальмівною рідиною.
 4. Просимо помічника накачати педаль гальма до відчутного зусилля на ній. Як тільки максимальний тиск буде створено, помічник утримує педаль у натиснутому положенні.
 5. Відкручуємо на пів оберта штуцер накидним ключем на 7 і стежимо, як у ємність виходить рідина з бульбашками повітря із системи. Шланг має бути постійно занурений у рідину.
 6. На Ауді 80 з ABS при цьому тиск не падатиме, оскільки працює насос. Щоб його не загробити, закручуємо штуцер через 3-4 секунди.
 7. Продовжуємо спускати рідину на одному супорті доти, поки бульбашки повітря не перестануть виходити. Після цього загортаємо штуцер із номінальним зусиллям 10 Нм, дуже акуратно, щоб не зірвати та не обламати.
 8. Надягаємо пильовик, перевіряємо рівень рідини в бачку і приступаємо до прокачування заднього лівого супорта.

Гальма без ABS прокачуються в такій же послідовності та за такою ж технологією. Різниця лише в тому, що педаль при накачуванні і наступному спуску рідини зі штуцера упиратиметься в підлогу. Запалювання в цьому випадку не потрібно включати.

Таким чином можна швидко прокачати гальма з АБС на Ауді 80. Вдалої роботи та залізних гальм!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *