Який антифриз краще на Volkswagen Polo седан. Вибір та заміна
Який антифриз краще на Volkswagen Polo седан. Вибір та заміна

Який антифриз краще на Volkswagen Polo седан. Вибір та заміна

Заміна охолоджувальної рідини у будь-якому сучасному двигуні повинна проводитися з урахуванням ступеня її зносу. Вона визначається заводом-виробником під час випробувань. Також термін служби антифризів сильно впливає їх якість, склад, стан системи охолодження загалом. Яку охолоджувальну рідину, скільки і як заливати в новий Volkswagen Поло Седан, розбиратимемося прямо зараз.

Який антифриз заливають на заводі та який краще лити при заміні

Зазвичай, виробник позначає рекомендовані експлуатаційні рідини власним логотипом. Тим не менш, кожен з нас в курсі, що альянс VAG не випускає жодних антифризів


І це справді так. Ніколи напевно не дізнаєшся яка рідина залита із заводу і що знаходиться в каністрі з логотипом Volkswagen. Складальні конвеєри, які виробляють випуск моделі Поло по всьому світу, можуть купувати рідину у будь-якої авторитетної компанії, що випускає антифриз.

Наприклад, в Бразилії в оригінальних каністрах може бути залитий антифриз Shell, а в роздрібний продаж в Євразії може надходити рідина Hepu P999-G13-005 від компанії IPD GmbH або Sintec у таких же упаковках.

антифриз поло седан
Оригінальний антифриз VAG

Власне, так само можемо чинити і ми, оскільки стандарт та специфікація однакова для всіх антифризів, придатних для двигунів Volkswagen Поло Седан. Ось що рекомендує завод, наведені ОЕМ каталожні номери:

 • G 013A8JM1 — концентрат в упаковці 1,5 л;
 • G 013A8JM8 — концентрат 60 л;
 • G 013A8JM9 — концентрат 210 л;
 • G 013774M2 — готова суміш антифризу в 1,5-литровій каністрі.

Всі ці та інші відповідні рідини, які можна заливати в двигун Поло, повинні мати маркування, що говорить про склад – G12, карбоксилатний антифриз із синтетичними присадками, використовувався до 2005 року.

Сьогодні його не рекомендують використовувати, хоча він не смертельний для моторів Поло. Склади з маркуванням G12+. Це гібридні антифризи на тій же карбоксилатній основі, але з присадками змішаного типу – мінеральними та синтетичними.

антифриз поло седан
Антифриз VW G13

Антифризи G12++ виконуються на тій же етиленгліколевій основі, але мають у складі більш досконалі антикорозійні, антипінні, миючі та змащувальні присадки. Такі антифризи називають ще лобридними. І найдосконаліші та екологічно чисті склади на основі пропіленгліколю, G13 (OEM N 052 774 J0) мають схожий комплект присадок, але основа – нешкідливий пропіленовий спирт.

А загалом він не відрізняється за рівнем та ефективністю впливу від антифризів групи G12++ (артикул N 052 774 J0). Докладніше про склади та маркування антифризів ми розбиралися тут. Який саме бренд вибрати — вирішує кожен самостійно, але більшість власників схиляються до оригінальної рідини від VW.

Як замінити і скільки лити антифризу у двигуни Поло Седан

Залежно від об’єму двигуна кількість антифризу може бути різною. Також на кількість залитої рідини впливатиме методика заміни та ретельність проведення робіт


Припустимо, ми вже переконалися у необхідності заміни антифризу, оскільки минули три роки або 80-90 тисяч кілометрів, які дає завод на експлуатацію рідини. Крім того, у зносі рідини можна переконатися, візуально оцінивши її стан — каламутна рідина з осадом і пластівцями, коричнево-бурого кольору відразу йде під заміну.

антифриз поло седан
Антифриз нижче рівня та темно-бурого кольору

Як ми говорили, кількість антифризу, яку потрібно заливати в систему охолодження Поло Седан, залежить від об’єму двигуна.

Так, для двигунів 1,4 л потужністю 125 сил буде потрібно близько 7 л рідини. Мотори потужністю 90 та 110 коней вміщують близько 4,5-5 літрів.

Змінюємо антифриз на Поло Седан: як злити та залити новий

Операція із заміни антифризу виконується досить швидко та просто. Для роботи нам знадобиться стандартний набір інструментів, 5-літрова ємність для старого антифризу та 5 літрів нового. Ставимо автомобіль на оглядову яму, підіймач або естакаду і приймаємося за роботу:

 1. Відкручуємо пробку розширювального бачка, чекаємо, доки двигун охолоне, щоб не обпалити руки.антифриз поло седан
 2. Відкручуємо бризковик двигуна з-під машини.
  антифриз поло седан
 3. Беремо привід з битою Torx25 і відкручуємо 6 гвинтів, які на фото позначені стрілками.
  антифриз поло седан
 4. Знімаємо кожух.
  антифриз поло седан
 5. Підставляємо 5-6-літрову тару під нижній патрубок радіатора та стискаємо хомут кріплення патрубка.
  антифриз поло седан
 6. Акуратно знімаємо патрубок і даємо рідини повністю стекти із системи.
 7. Після зливу встановлюємо патрубок на місце за допомогою пасатижів, заливаємо нову рідину до максимального рівня, запускаємо двигун, прогріваємо його та контролюємо рівень у бачку.
  антифриз поло седан

При необхідності доливаємо антифриз до максимального рівня. Як тільки включиться вентилятор на радіаторі, глушимо двигун, даємо йому охолонути і знову перевіряємо рівень.

Виконуємо пробну поїздку та тестуємо систему на наявність повітряної пробки. Якщо піч не прогрівається на максимальній потужності, видаляємо повітряну пробку одним із методів, описаних тут.

Виробники та каталожні номери антифризів, що застосовуються на VW Polo Sedan, зведені до таблиці.

 

Антифриз АЛЯSКА -40 G13 жовтий 5369

Виробник: АЛЯSКА

Допуск G: G13

 

Антифриз Luxe Yellow Line Long Life G13 жовтий 697

Виробник: Luxe

Допуск G: G13

 

Концентрат антифриза Vaico G13 фіолетовий

Виробник: Vaico (Німеччина)

Допуск G: G13

 

Антифриз Meyle AN G13 фіолетовий 0140169600

Виробник: Meyle (Німеччина)

Допуск G: G13

 

Концентрат антифриза Cartechnic G13 червоний

Виробник: Cartechnic

Допуск G: G13

 

Концентрат антифриза Febi G13 фіолетовий

Виробник: Febi (Німеччина)

Допуск G: G13

 

Концентрат антифриза Hepu G13 фіолетовий

Виробник: Hepu (Німеччина)

Допуск G: G13

 

Антифриз VAG G13 рожевий G013774M2

Виробник: VAG (Німеччина)

Допуск G: G13

 

Антифриз VAG G13 червоний 3T0080010

Виробник: VAG (Німеччина)

антифриз

Допуск G: G13

 

Концентрат антифриза SWAG G13 фіолетовий

Виробник: SWAG (Німеччина)

Допуск G: G13

 

Концентрат антифриза Motul Inugel Ultra G13 рожевий

Виробник: Motul (Франція)

Допуск G: G13

 

Концентрат антифриза VAG G13 фіолетовий

Виробник: VAG (Німеччина)

Допуск G: G13

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *