Вібрації та гул двигуна Шевроле Авео Т300. Міняємо подушки
Вібрації та гул двигуна Шевроле Авео Т300. Міняємо подушки

Вібрації та гул двигуна Шевроле Авео Т300. Міняємо подушки

Незалежно від типу двигуна, який встановлений на Chevrolet Авео Т300, подушки не в змозі прослужити більше 70-75 тисяч км. В результаті ми отримаємо сильну вібрацію в салоні, гул на різній резонансній частоті, іноді глухі постукування. Найчастіше винні опори двигуна, які ми сьогодні замінимо.

Коли та навіщо міняти подушки двигуна Авео Т300

 

Подушки двигуна — не що інше, як демпферні елементи, що поглинають вібрацію двигуна і не дають вібрації надходити силову структуру кузова. Будь-яка вібрація, навіть непомітна, пов’язана з шумом різної частоти.

Шум може виявлятися на різних оборотах, тому, маючи зношені опори двигуна по колу, ми навчаємо можливість насолоджуватися шумом по всьому спектру частот та в будь-яких режимах роботи двигуна.

опора авео
Гума повністю стерлася, метал контактує із кузовом. Опора – під заміну

Подушки двигуна на Шевроле Авео Т300 можуть відпрацювати від 50 до 70 тисяч км. Після цього гума поступово розтріскується, втрачає еластичність і просідає. В результаті двигун отримує майже прямий контакт із кузовом, передаючи йому будь-яку вібрацію..

Подушки двигуна Авео Т300: ціни та артикули. Які краще ставити

 

На Шевроле Авео Т300 використовуються три опори — задня, права та ліва.

опоры двигателя авео
1) Задня опора; 2) Ліва опора АКПП; 3) Ліва опора МКПП; 4) Права опора.

Задня опора кріпиться до картера коробки з одного боку, з іншого — до кузова. Вона являє собою металевий довгастий корпус із сайлентблоком з боку двигуна.

Оригінальна задня опора Авео Т300 проходить за каталогом з номером General Motors 95493723. Ціна оригіналу від 960 до 1200 гривень в залежності від жадібності продавця. Найдорожче близько 1300 гривень — в офіціалів.

задняя опора

Ліва опора (по ходу руху машини) має каталожний номер GM, 95032353, вона ще дорожча, ціна від 1200 до 2000 гривень. Є аналог від Lemforder з тим самим номером, але коштує ще дорожче, близько 2400 гривень.

левая опора

Права оригінальна подушка коштує від 1700 до 2200 гривень, за каталогом пробивається за номером GM, 95405220. Аналоги дешевші можна зустріти від польської FSO і того ж Лемфордера. Оскільки опори не найдешевші, багато хто намагається продовжити їм життя.

правая подушка авео

Як відремонтувати опору двигуна Авео Т300

 

Такий ремонт опори повноцінним назвати складно. З однієї простої причини — якщо гума просіла або затверділа, ремонт просто відтягне момент покупки нової подушки, не більше. Але найдбайливіші водії все-таки роблять таким чином.

подушка авео т300
Шматок сталевого кутового прокату — і подушка може відпрацювати ще кілька тисяч кілометрів.

Що стосується лівої опори, то між гумовою частиною та металевим корпусом втискують шматок сталевої смужки, а потім прихоплюють його зварюванням зверху.

ремонт опоры
Сталева пластина вбивається між зношеною гумою та металевим корпусом, потім прихоплюється зварюванням.

В надії, що ця подушка прослужить ще кілька тисяч. Так воно і трапляється, але якщо очевидні пошкодження гуми (тріщини, розриви), то час думати про купівлю нових запчастин.

Заміна задньої опори двигуна Авео Т300

 

Жодних складнощів заміна опор, у тому числі задньої, не викликає. Якщо міняємо задній опорний елемент, можна навіть не піддомкрачувати двигун, зніметься і встановиться так. Хоча щоб було спокійніше, можна підставити домкрат під картер КПП.

задняя опора
Відкручуємо два болти – і задня опора у нас у руках.

Після цього головкою на 13 мм відкручуємо передній вертикальний та задній горизонтальний болти.

задняя опора

Виймаємо стару опору, чистимо посадкові місця, змащуємо графіткою (або що є під рукою) різьблення болтів і встановлюємо нову опору.

Заміна лівої опори двигуна Т300

 

Найчастіше намагаються реставрувати якраз ліву опору, тому що пошкодження гуми тут виглядають не так страшно. Насправді картина набагато гірша, ніж здається. Особливо якщо є гарантія, що машина пройшла без заміни подушок за 60 000 км.

левая опора
Щоб дістатися до лівої опори, необхідно зняти акумулятор.

Принцип заміни той самий. Двигун піддомкрачуємо зліва, попередньо знявши акумулятор і відпустивши болти кріплення опори до кузова та картера коробки передач (головки на 13 або 15 мм). Так само встановлюємо нову опору і збираємо все на місця.

новая опора
Нова опора ліворуч на місці.

Виробник рекомендує при кожній заміні опори встановлювати нові болти кріплення. Це пов’язано зі втомою різьблення та металу. Частка логіки в цьому є, але якщо не вдається знайти нові болти, червоніючи, ставимо старі М10.

Заміна правої опори двигуна

 

Технологія заміни така сама, як і ліворуч, з тією різницею, що потрібно буде знімати не акумулятор, а корпус повітряного фільтра. Так само піддомкрачуємо двигун, відкручуємо три болти кріплення до кронштейна блоку циліндрів і три гайки кріплення подушки до лонжерона.

правая опора авео
Тут потрібно зняти корпус повітряного фільтра, після чого отримаємо доступ до трьох гайок і трьох болтів кріплення опори праворуч.

З болтами обстановка та сама. Але є нюанси. Якщо ми вирішили встановити гідравлічну опору, болти доведеться шукати інші, довші. Штатні М10х1, 5х45 в цьому випадку будуть короткі. Тому ставимо болти М10х1, 5х55, але не довші, щоб болт не дістав до підрамника.

гидроопора
Якщо ставимо гідроопору, болти міняємо однозначно на довгі.

З боку лонжерону достатньо підкласти шайби потужніше, завтовшки до 3 мм. Далі все за стандартною схемою — болти та гайки закручуємо, збираємо все на місце.

Після заміни подушок вібрації та гул, стукіт у салоні пропадуть, двигун почне працювати набагато тихіше, а ударне навантаження на лонжерони зведеться до мінімуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *