Заміна ланцюга ГРМ Шевроле Кобальт, Нексія, Gentra, Ravon (R4) 1,5 л

Здавалося б, старі опелівські двигуни вже віджили своє, але ні. На нових Шевроле Кобальт, Нексія, Равон Р3 і Джентра Р4 продовжують встановлювати той самий старий добрий двигун B15D2, перейменований в L2C. Мотори, справді, доопрацювали, вони стали сучаснішими та надійнішими. Багато в чому за рахунок того, що розподільчі вали рухаються за допомогою ланцюга, а не ременя.

Коли міняти ланцюг ГРМ на двигунах L2C Кобальт, Джентра, Нексія, R3, R4

 

Ресурс ланцюгів ГРМ на двигунах L2C набагато вищий, ніж ременів у старих моторах аналогічної конструкції. Мало того, багато хто порівнює ресурс ланцюга ГРМ із ресурсом самого мотора.

цепь грм кобальт
Привід розподільних валів двигунів B15D2 Шевроле Нексія, Кобальт та Равон.

Проте перевірку натягу ланцюга та його стану виробник рекомендує виконувати на пробігу не більше 70-80 тисяч км, а заміна ланцюга ГРМ на двигунах B15D2 Шевроле Нексія, Кобальт, Равон Р3, Джентра – на пробігу 160 000 км.

Заміна ланцюга може бути актуальною як на 150-180 тисяч пробігу, так і на 200 тисячах. Все залежить від якості мастила та умов експлуатації, а також від якості самої запчастини, але ризикувати капітальним ремонтом двигуна ми б не стали.

Ознаки зношування ланцюга ГРМ Кобальт, Нексія, Р3

 

Ознаки зношування ланцюга ГРМ на моторах B15D2 тотожні таким проблемам на подібних двигунах. Точнісінько визначити стан ланцюга можна тільки після демонтажу клапанної кришки, та й, маючи певний досвід у цій справі.

 1. Провисання ланцюга між зірочками розподільних валів.
  цепь грм шевроле равон
  При знятій клапанній кришці просто провести перевірку стану ланцюга з провисання між зірками та по люфту на зубах.
 2. Люфт ланок ланцюга на зубах як у поздовжній, і у поперечної площині.
 3. Натягувач відпрацював більш ніж на 70-75% довжини штока.
  натяжитель цепи нексия
  Контроль зношування ланцюга за натягувачем можливий зі знятою клапанною кришкою, для наочності показано без передньої кришки двигуна B15D2.

Є й попередні, непрямі ознаки, які говорять про необхідність як мінімум контролю стану ланцюга ГРМ:

 • жорстка робота двигуна на холостих оборотах, що свідчить про зрушення фаз газорозподілу;
 • при низькому тиску масла в системі мастила явно чути сторонні звуки, стрекотіння, скрегіт ланцюга та зірочок;
 • при підключенні діагностичного адаптера вибиває помилки, пов’язані з розподільними валами, на холодну може горіти Check Engine.

Такі симптоми в жодному разі не можна ігнорувати, оскільки суттєвий зсув фаз, а тим більше обрив ланцюга гарантовано призведуть до капітального ремонту двигуна.

Який краще ланцюг ГРМ поставити на B15D2 (Cobalt, Nexia, Gentra)

 

Оригінальний ланцюг, який йде із заводу на всі двигуни Джентра, Кобальт, Шевроле Нексія має каталожний номер GM 25187737. Її ціна близько 1500 гривень ($50-60). Практика показує, що найкраще ставити саме її.

цепь грм равон шевроле

Проте сьогоднішній ринок дозволяє як трохи заощадити, так і вибрати якіснішу запчастину, наприклад, ланцюг ГРМ Brave BRTN22, ціна близько 35 доларів, або INA 553 0175 10, ціна близько 110 доларів.

цепь грм джентра

У комплекті з ланцюгом доведеться купити якщо не натягувач ланцюга (№96985326), то заспокійник (№96985328) та спрямовуючу ланцюга у зборі (№96985327). Також під час заміни бажано оцінити ступінь зношування зубів шестерень приводу розподільних валів та колінвала, при необхідності замінити і їх.

Як поміняти ланцюг ГРМ на Шевролі Кобальт, Нексія, Джентра, Равон 1,5 л

 

Якщо комплект для заміни ланцюга ГРМ вже приготовлений, є всі необхідні інструменти (набір головок, стандартний слюсарний інструмент, герметик), можна починати роботу.

Насамперед необхідно злити антифриз та масло з двигуна. Як це зробити, розказувати не треба. Після цього слідуємо такому алгоритму:

 1. Коли це видалено, відключаємо шланг від корпусу термостата. Дотримуємося обережності, оскільки може пролитися деяка кількість антифризу. Тепер можна знімати тепловий екран випускного колектора та кронштейн кріплення дросельної заслінки.
 2. Відкручуємо болти кріплення помпи. Тут також дотримуємося обережності, може пролитися антифриз. Після цього відкручуємо та знімаємо піддон картера двигуна.

Як виставити мітки ланцюга ГРМ на двигуні B15D2

 

Уважно оглядаємо новий ланцюг ГРМ. Три ланки на ній або обміднені (жовтого кольору), або позначені іншим способом залежно від виробника.

цепь грм кобальтЦі три ланки повинні співпадати з мітками на зірочках розподільних валів і колінвала. Помилитись практично неможливо.

 

метки грм кобальт

Складання виконуємо у зворотній послідовності. Болти кріплення натягувача ланцюга та заспокійлювача затягуємо із зусиллям 10 Н∙м. Болти кріплення передньої кришки затягуємо із зусиллям 22 Н∙м.

Для установки піддону краще використовувати не прокладку, а герметик Victor Reinz, цей герметик піде для установки передньої кришки двигуна. Після установки піддону та кришки герметику потрібно 18-24 години для застигання.

герметик

Після першого запуску двигуна з новим ланцюгом можливе виникнення сторонніх звуків. Вони пояснюються притиранням ланок, а також усадкою натягувача та заспокоювача ланцюга. Як правило, шум припиняється після досягнення номінального тиску в системі мастила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *