Citroen 2CV Sahara 4x4

Історія Citroen 2CV Sahara 4×4. Маленький король великої пустелі

Ніхто не стане сперечатися з тим, що мислення інженерів і дизайнерів компанії Сітроен завжди було дуже нестандартним. Один із перших масових французьких післявоєнних автомобілів, Citroen 2CV, мав цікаву модифікацію Sahara 4×4. Так, це повнопривідний позашляховик із неординарною конструкцією та цікавою історією.

Той, який сперечався з Land Rover. Історія Citroen 2CV Sahara 4×4

Citroen 2CV Sahara 4x4

Моделі Citroen 2CV вже понад 70 років і її випускали без істотних змін аж до 1990 року. Йому приписують роль локомотива всієї автоіндустрії Франції.  Так само як британський Mini та італійський Fiat 500, 2CV був дешевим зі старту, дешевим в експлуатації та дешевим у ремонті.

Він також відомий унікальною конструкцією підвіски, що дозволяла йому перетинати зоране поле, не розбивши жодного сирого яйця в гаманці на сидінні. А якщо з’явиться необхідність просунутися далі зораного поля? Ось тут і вступив у гру незвичайний Citroen 2CV Sahara 4×4.

Citroen 2CV Sahara 4x4

У Citroen 2CV дійсно були важкі пологи, багато в чому завдяки початку війни. Президент Citroen П’єр Буланжер хотів, щоб компанія створила недорогий автомобіль для широких мас, оскільки в 1930-х роках глибинка Франції масово використовувала коней і вози.

У 1934 році Citroen був викуплений компанією Michelin, проте продовжив роботу над автомобілем, який мав утримувати швидкість 65 км/год щонайменше з 50 кг сільськогосподарської продукції в салоні.

До 1937 року було створено 20 прототипів з характерним гофрованим кузовом для додаткової міцності. Ще через два роки розробки 2CV був готовий до запуску, але того ж року Німеччина оголосила війну Франції, і проєкт був припинений. Усі наявні прототипи були заховані або знищені, щоб запобігти їхньому потраплянню до рук нацистів.

Нарешті, після війни на паризькому салоні 1947 року було показано Citroen 2CV. Автомобіль із переднім приводом мав під капотом двигун об’ємом 375 кубів, який був дешевий і простий в обслуговуванні. Потужність двигуна становила 13,5 к.с., пізніше її підняли до 18 коней.

Це стало величезним успіхом і фактично окупило трирічний період простою компанії. Не задовольняючись успіхами місцевих продажів у Франції, боси Citroen почали роботу над автомобілем, щоб задовольнити попит у колоніях.

Citroen 2CV Sahara 4x4

Франція контролювала більшу частину Північної Африки, яка потребувала доступного транспорту, проте відстані між містами були величезними, а мережа доріг складалася в основному з ґрунтовок і звіриних стежок. У 1958 році цікавий Citroen 2CV Sahara 4×4 було випущено як більш практичний автомобіль, що вже став популярним.

Маючи кліренс більший, ніж у міського донора, Citroen 2CV Sahara 4×4 представив низку модифікацій, щоб допомогти машинці впоратися з більш неприборканою місцевістю. Модернізована підвіска, новий піддон і зовнішнє запасне колесо стали новими доповненнями. Ці удосконалення, безумовно, зробили автомобіль більш практичним. Але як щодо потужності та тяги?

Citroen 2CV Sahara 4×4 отримав повний привід завдяки використанню двох двигунів. Попереду був звичайний двоциліндровий агрегат, а в багажнику запакований такий самий мотор, який приводив у рух задні колеса.

Кожен двигун працював абсолютно незалежно один від одного, оскільки мав окремі коробки передач, паливні баки і системи запалювання. Це незвичайне розташування означало, що цей 2CV був одночасно передньопривідним, задньопривідним і повнопривідним в одному флаконі.

“Однією з основних переваг наявності двох двигунів на борту полягала в тому, що якщо один із них відмовить у пустелі, то завжди залишається інший, який доставить мандрівника додому. Крім того, якщо пошук палива в пустелі не увінчався успіхом, можна було просто заглушити один двигун і доїхати на іншому”.

Автомобіль чудово працював на бездоріжжі завдяки своїй унікальній системі повного приводу і при цьому залишався відносно легким. Фактично, деякі тести показали, що автомобіль перевершує більш відомі автомобілі зі схемою приводу 4×4. На рівніших дорогах і з обома працюючими двигунами автомобіль міг розвинути максимальну швидкість 105 км/год або 64 км на годину тільки з одним.

На жаль, Citroen побудував лише 694 екземпляри 2CV Sahara 4×4 через відсутність попиту. У той час як автомобіль добряче потріпав нерви повнопривідним конкурентам, він був менш практичним і коштував удвічі дорожче, ніж звичайний 2CV.

Сьогодні ці рідкісні позашляховики являють собою колекційну цінність і служать чудовим нагадуванням про нестандартне мислення інженерів Citroen. До речі, один з екземплярів Citroen 2CV Sahara 4×4, показаних на фото, було продано на аукціоні в Штатах за $95.000 у 2018 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *