Форд Фокус: сіпається при розгоні, провали. Що робити і як боротися із поганим бензином

Нестабільна робота бензинового двигуна Ford Focus може бути пов’язана з тисячами причин і бути наслідком чого завгодно – від поганого бензину до несправностей ЕБУ. Виражається це просто — при розгоні та натисканні на педаль газу автомобіль сіпається, розганяється ривками, при цьому можливі хлопки, стукіт та інші неприємні звуки та симптоми. Чому машина сіпається при розгоні, що робити, що перевіряти і як усунути несправність, розбиратимемося разом.

Чому двигун смикається при розгоні на Ford Focus. Теорія

Стабільність роботи бензинового двигуна залежить від маси речей. Звичайно, якість складання та продумана конструкція відіграють дуже важливу роль. Причини ривків потрібно шукати, виходячи з конструктивних особливостей двигуна — інжектор, тип інжектора, карбюратор, контактне або безконтактне запалювання.


Теоретично для стабільної роботи двигуна необхідно виконати лише кілька умов — вчасно подавати паливо в камеру згоряння в потрібних кількостях, вчасно постачати потрібну кількість повітря та вчасно давати іскру для запалення суміші.
Власне, це все. Якщо всі ці умови чітко виконані на будь-яких оборотах, у тому числі й у перехідних режимах при розгоні, жодних провалів, пострілів та посмикувань ми не почуємо.
свечи киа рио
Нагар на електродах свічки

На практиці не все так просто, особливо у сучасних фордівських двигунах. За кожен процес відповідає певна електронна система та стежити за ними складно. Тому на допомогу водієві система автодіагностики вибиває повідомлення про помилки або Check Еngine.

Справді, коди помилок можуть навести на слід поломки, але так буває не завжди. Ось основні причини, через які сіпається при розгоні двигун Форд Фокус незалежно від покоління.

Иридиевые свечи с пробегом около 100 тысяч
Іридієві свічки з пробігом близько 100 тисяч
Налет железа на свечах
Наліт заліза на свічках. До чого б це?
 

Погане паливо та що таке фероцен

Нам не звикати, що на автозаправках ми граємо у своєрідну лотерею – пощастить-не пощастить. Якість палива нестабільна, октанове число не завжди витримується, а про хімічний склад бензину можна тільки здогадуватися


Ми не будемо сильно вдаватися в технологію виробництва бензинів, скажімо лише, що є лише один правильний шлях підняття октанового числа без шкоди двигуна — каталітичний риформінг. Метод дозволяє отримати бензин із будь-яким октановим числом.
Тільки от процес цей дорогий і якби ми купували 95-й бензин, вироблений за цією технологією, він коштував би втричі дорожче. Ні, такий бензин у природі існує, але на звичайних заправках його продають рідко.
дергается при разгоне
Той самий китайський фероцен, вбивця свічок та золота жила для нафтових компаній

Існує безліч інших способів зробити з дешевого другосортного бензину високооктанове паливо, і найпопулярніший з них — додавання фероцену. Це так званий процес хімізації. Все просто. Фероцен – оранжево-рудий порошок, вартість якого півтори десятки доларів за кілограм.

А китайського — ще дешевше. Цього кілограма вистачає, щоб підняти октанове число до 98 у 50 тонн бензину! Можна тільки уявити, наскільки нафтові компанії не зацікавлені у розголошенні цієї технології.

дергается при разгоне
Цього достатньо для так званого покращення цистерни низькооктанового бензину.

Все було б добре, октанове число підняли малою кров’ю, ціну на бензин не задерли, але є кілька нюансів. Фероцен — це металоорганічна сполука, до складу якої входить залізо, про що неважко здогадатися з назви. І не лише залізо.

Під час згоряння бензину залізо з присадки відкладається не тільки на клапанах і днищі поршня, але і на свічках, лямбда-зондах, каталізаторах, датчиках та інших місцях, де струмопровідна плівка зовсім не потрібна. І що ж, нафтові компанії так просто вбивають наші двигуни? А контролюючі органи куди дивляться? На прибуток та на відкати.

[stextbox id=’black’]Фероцен заборонено практично у всьому світі, але раніше його вміст у кількості 37 мг/л був нормою. Наші стандарти не відмовилися від фероцену повністю, а просто зменшили дозу. Номінально тепер у кожному літрі бензину є 17 мг цього порошку.[/stextbox]

Але якщо ви вірите в те, що хтось контролює процес змішування присадки та низькоякісного бензину, то ви глибоко помиляєтесь. Занадто велика спокуса отримати надприбуток на парі ложок порошку та парі залізничних складів дешевого палива.

дергается при разгоне
Результат роботи фероцену — убиті свічки та лямбда-зонд
[stextbox id=’warning’]Робимо висновок. Хочемо ми цього, не хочемо, у бензинах, які продають нам на заправках, у будь-якому разі будуть присадки, у тому числі й цей фероцен. Наше завдання просто вибірково ставитись до АЗС та не заправлятися там, де паливо впливає на появу залізної окалини на свічках та клапанах.[/stextbox]

Смикається Форд Фокус. Погане паливо та як з цим боротися

Ніяк. Паливо на заправці ми перевірити не можемо, візуально оцінити його якість теж. Тому вживемо низку заходів, щоб хоч якось уберегти двигун від впливу присадок та сміття


Присадки це не єдина причина смикання та нестабільної роботи двигуна. У паливі нерідко зустрічається сміття, а щоб його на вході в паливну рампу поменшало, потрібно вчасно змінювати фільтри тонкого та грубого очищення, а також при заміні сітчастого фільтра на бензонасосі контролювати стан паливного бака. Якщо брудний — не лінуємось і миємо.

бензонасос форд
У тому випадку, коли виявляємо бруд у баку, встановлювати новий фільтр грубого очищення немає сенсу. Для початку злити бензин і ретельно очистити бак від осаду.

Щодо присадок, то і серед водіїв є любителі додати в бензин чарівну жижу, щоб Фокус «валив». Ну так, тільки про наслідки застосування цієї погані замислюються рідко. Тільки тоді, коли під час капітального двигуна більшість запчастин відновленню не підлягає.

Щоб хоч якось допомогти свічкам боротися із залізною окалиною, купуємо свічки з декількома електродами та високою здатністю до самоочищення. Про це детальніше ми говорили тут і тут.

дергается при разгоне
Свічка з низькою здатністю до самоочищення

Таким чином, щоб уникнути сіпання при розгоні, вживаємо заходів:

  • У дальній поїздці запасаємося наперед хорошим паливом і не купуємо бензин на підозрілих заправках.
  • Використовуємо свічки з гарною здатністю до самоочищення.
  • Перевіряємо стан свічок при перших ознаках нестабільної роботи — машина смикається, троїть, не запускається на холодну, свічки постійно заливає.
  • Перевіряємо модуль запалення, встановивши наперед справний.
  • Перевіряємо на пробій дроти високої напруги.
  • Перевіряємо тиск у паливній рампі, при необхідності замінюємо фільтри тонкого та грубого очищення, при необхідності – бензонасос.
  • Чистимо бензобак.

Ми розглянули тільки ті випадки, коли Ford Focus смикається у розгоні з вини палива. Однак це найбільш поширена причина і, швидше за все, усунувши її, автомобіль знову оживе і радуватиме власника динамікою та мінімальною витратою бензину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *