Наш Ланос. Як швидко змінити сальники клапанів
Наш Ланос. Як швидко змінити сальники клапанів

Наш Ланос. Як швидко змінити сальники клапанів

Димний вихлоп, висока витрата оливи, закидані електроди свічок і важкий пуск — перші ознаки зносу сальників клапанів на будь-якому двигуні Деу Ланос. Заміна маслознімних ковпачків може бути виконана за кількома алгоритмами залежно від ступеня зносу клапанів, розподільного вала і самих сальників.

Альтернативні методи заміни сальників клапанів Деу Ланос

Гумові елементи маслознімних ковпачків (сальників клапанів) з часом втрачають еластичність. Через це олива по клапану починає стікати в камеру згоряння. Це призводить до утворення масляного нагару на кільцях, тарілках клапанів і свічках, що погано позначається на якості їхньої роботи.

нагар на клапанах ланос
Сильний нагар на тарілках клапанів, до якого призвів знос сальників клапанів.

Щоб замінити сальники клапанів на двигуні Daewoo Lanos, потрібно виконати великий обсяг роботи, що включає демонтаж ГБЦ (головки блока циліндрів). Це вимагає великих фінансових витрат, а також займає певний час;

схема грм ланос
Конструкція ГРМ 8-клапанних двигунів Ланос, Авео, Опель: 1) пружина плунжера; 2) пружина кульового зворотного клапана; 3) кульковий зворотний клапан; 4) канал для оливи; 5) плунжер; 6) масляний канал; 7) гідрокомпенсатор; 8) кулачок розподілвала; 9) роликове коромисло клапана.

Якщо не дозволяють час і кошти зробити цей трудомісткий ремонт, то можна скористатися одним із двох методів заміни сальників без зняття ГБЦ на двигуні Деу Ланос — аварійним або безпечним.

Як простіше замінити маслознімні ковпачки клапанів Ланос

Аварійний спосіб застосовується, коли достатньо замінити ковпачки лише в одному або двох циліндрах. Цей варіант Дозволяє швидко здійснити заміну сальників клапанів, тому що для ремонту досить лише зняти клапанну кришку.

двигатель ланос 8 кл

Другий метод є в цьому відношенні безпечнішим. Однак він займає більше часу, і є більш трудомістким — потрібно зняти ремінь ГРМ, акумулятор, модуль запалювання, задню кришку і вийняти розподільчий вал. Безпечний метод найчастіше застосовується тоді, коли необхідно поміняти сальники на всіх циліндрах.

разобранный двигатель
Для заміни сальників клапанів на 8-клапанному двигуні Ланос безпечним методом доведеться розібрати всю передню частину мотора.

Під час виконання робіт важливо врахувати один момент: поршень має бути трохи відсунутий від верхньої мертвої точки (ВМТ).

Крім того, потрібно бути дуже акуратним на всіх етапах роботи, якщо щось буде зроблено не так, то клапан може випасти в циліндр і ми додамо собі роботи.

Підготовчі роботи для швидкого методу

До відома
Визначити, де перебуває поршень (у ВМТ, або в іншій точці), можна візуально через отвір у свічковому колодязі
.

свечное отверстие

Перед заміною сальників клапанів необхідно виконати такі підготовчі роботи:

 1. Відкрутити болти по периметру клапанної кришки, і зняти її (патрубок можна не знімати, а просто відвести кришку разом із ним убік).
 2. Викрутити свічки.
 3. Якщо поршень не стоїть у верхній мертвій точці, необхідно провернути колінвал так, щоб обидва кулачки розподільчого вала потрібного циліндра дивилися вгору.
 4. Закрити ганчіркою всі наскрізні отвори в корпусі розподільчого вала (щоб сухарі або інші деталі не потрапили в них).

головка блока ланос

Для подальших робіт потрібно самостійно зробити три інструменти:

 • пристрій для стиснення пружин (розсухарювач);
 • знімач для видавлювання масла з гідрокомпенсаторів;
 • пристосування для подачі повітря в циліндр, компресор.

Для подачі стисненого повітря можна використовувати подібний перехідник, як на фото нижче.

переходник ланос

Його можна зробити або з компресометра, або виточити за власними розмірами відповідно до розміру різьблення свічкового колодязя.

Як замінити сальники клапанів Ланос швидким методом

Щоб замінити сальники, необхідно виконати такі роботи:

Прикручуємо знімач для видавлювання масла з гідрокомпенсаторів двома болтами до ГБЦ. Потім здавлюємо робочим гвинтом на знімачі гідрокомпенсатор через рокер. Чекаємо 30 секунд, щоб мастило витекло.
рассухариватель клапанів ланосДалі встановлюємо пристосування на другий клапан і здавлюємо гідрокомпенсатор через рокер. Знову чекаємо 30 секунд. Після цього знімаємо пристосування.
рассухариватель клапанів ланосСтавимо коробку передач у нейтральне положення, обертаємо кулачок другого циліндра вдвічі складеним папером, щоб уникнути появи подряпин.
сальники клапанів ланосТепер трохи провертаємо колінвал так, щоб звужена частина кулачка першого клапана першого циліндра повернулася догори, і він відкрив доступ до тарілки. Безпечніший варіант — провернути колінвал, обертаючи колесо. Вкрай небажано обертати двигун за розподільчий вал!

Важливо!
Маслоз’ємні ковпачки не можна набивати через оправку молотком, інакше їх можна пошкодити.
.

Прикручуємо двома болтами розсухарювач до ГБЦ. При цьому робочий гвинт повинен при закручуванні впертися в край тарілки. Стискаємо з його допомогою пружину. Виймаємо рокер і звільняємо клапан.
розсухаривательВстановлюємо шланг компресора для подачі повітря в циліндр (щоб затиснути клапан). Машину ставимо на п’яту передачу і на ручник, і вмикаємо компресор. Потім здавлюємо пружину робочим гвинтом розсухарювача. Намагніченою викруткою, або пінцетом дістаємо сухарі з тарілки. Далі знімаємо розсухарювач. Після чого виймаємо тарілку клапана і пружину.

снимаем сухари

Спеціальними щипцями із загнутими кінцями (підійдуть медичні) знімаємо сальник. Надягаємо захисний ковпачок на клапан, щоб не пошкодити новий сальник під час встановлення.

Змащуємо внутрішню поверхню сальника моторною оливою. Після цього надягаємо його на напрямну втулку за допомогою викривлених щипців.

старый сальник клапана

Далі набиваємо сальник, обережно натискаючи на його бортики поперемінно з протилежних сторін відповідним інструментом. Для цього можна використовувати вороток на ¼ дюйма з набору головок. Після встановлення знімаємо захисний ковпачок щипцями.

снимаем пружину клапана

Встановлюємо пружину, завівши її за клапан. При цьому потрібно бути дуже акуратним, щоб не натиснути на клапан, інакше він може впасти в циліндр. Далі засухарюємо клапан. Для цього спочатку ставимо на пружину тарілочку і притискаємо її розсухарювачем.

Після цього встановлюємо сухарі в тарілочку таким чином, щоб вони стали точніше в проточку стрижня. Тепер потрібно вдарити молоточком через стрижень по торцю клапана, інакше сухарі можуть не сісти на своє місце. Прибираємо знімач і ставимо рокер.

Важливо!
Якщо сухарі будуть погано зафіксовані, то під час запуску мотора клапан впаде в циліндр, що призведе до серйозного виходу мотора з ладу.

Відключаємо компресор і переходимо до іншого клапана, і повторюємо всі попередні дії.

Міняємо сальники клапанів Ланос безпечним методом

Перед заміною сальників безпечним методом потрібно виставити мітки ременя ГРМ. У результаті цього поршні першого і четвертого циліндрів мають перебувати у ВМТ. Далі для заміни ковпачків необхідно зняти такі деталі:

 • кожух ременя ГРМ;
 • ремінь ГРМ;
 • шків распредвала;
 • акумулятор;
 • свічки;
 • модуль запалювання;
 • задню кришку розподільчого вала.
рассухариватель ланос
Промислово виготовлений розсухарювач клапанів.

Варто зазначити, що цей тип знімачів істотно відрізняється від вищезазначених саморобних пристосувань, призначених для аварійного методу;

Конструкція деяких випущених промисловістю розсухарювачів для верхньовальних двигунів дає змогу, якщо демонтувати розподільчий вал, зняти пружину і тарілку клапана разом, і без зусиль поміняти сальники клапанів;

рассухариватель клапанов ланос

Можна також скористатися звичайним знімачем із важелем. Цей інструмент дає можливість стиснути пружину і вийняти сухарі. Після зняття знімача можна витягти тарілку і пружину.

Для заміни сальників безпечним методом потрібно виконати такі дії для першої пари циліндрів:

 1. Вийняти рокера, провертаючи розподілвал так, щоб кулачки дивилися вгору.
 2. Дістати розподілвал із корпусу.
 3. Поставити машину на п’яту передачу, під одне з коліс підкласти противідкатні черевики.
 4. Подати повітря в один із циліндрів;
 5. За допомогою розсухаривателя (заводського або саморобного) розсухарити впускний і випускний клапани, виймаючи пінцетом або намагніченою викруткою сухарі з тарілок.
  знімаємо сальники клапанів ланос
 6. Зняти тарілки і пружини;
 7. Дістати нижню тарілку і обертальний механізм впускного і випускного клапанів відповідно.
 8. Зняти сальники спеціальним заводським інструментом (за його відсутності можна використовувати пасатижі).
 9. оправка сальника клапанов
  Заводська оправка для встановлення сальників клапанів.
 10. Одягти захисний ковпачок на стрижень клапана, і оправкою надіти сальник на напрямну втулку (повторити ті самі дії для іншого клапана).
 11. Поставити нижню тарілочку і обертальний механізм, пружини і верхні тарілочки.
 12. Встановити сухарі в тарілочки так, щоб вони стали точно в проточки стрижнів.
 13. Засухарити впускний і випускний клапани.
  рассухариватель клапанів
 14. Вдарити молоточком через сталевий стрижень по торцях клапанів.
 15. Відключити компресор.

Далі необхідно повторити перераховані вище дії для другого циліндра. Після цього прокручуємо колінвал вперед, щоб поршні другої пари циліндрів стали у ВМТ, і виконати перераховані вище дії для заміни сальників. На завершення здійснюємо складання всіх знятих деталей у зворотному порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *