Шкода Октавія А7: як почистити паливний фільтр та замінити бензонасос
Шкода Октавія А7: як почистити паливний фільтр та замінити бензонасос

Шкода Октавія А7: як почистити паливний фільтр та замінити бензонасос

Тенденція сучасного автомобілебудування та архітектури вузлів та агрегатів полягає в тому, щоб якнайбільше розхідників зв’язати в один вузол, запаяти, заклеїти, зробити нерозбірним. Це зрозуміло. Виробнику вигідніше продавати запчастини модулями, а не окремо. Нам вигідніше замінити одну прокладку, ніж міняти весь вузол у зборі. Та ж історія і бензонасос на Шкода Октавія А7.

Практично на всіх модифікаціях паливний модуль розбиранню та ремонту не підлягає. Забився фільтр — міняй модуль повністю. Дзуськи. Сьогодні розберемося як почистити паливний фільтр на Октавії А7 і зробити з нерозбірного бензонасоса розбірний обслуговуваний.

Шумить паливний насос на Октавії А7. Що робити

Досить часта проблема — шум бензонасоса на Октавії А7 останніх років випуску. Боротися з цим можна і потрібно


Шум бензонасоса в Октавії А7 виникає з низки причин. Як правило, винний паливний фільтр. Він забивається, паливо не надходить у насос у необхідному обсязі, він перегрівається (охолоджується тільки завдяки бензину в баку, ним же і змащується) і поступово виходить з ладу. У разі вихід один — заміна бензонасоса у зборі, тобто заміна паливного модуля. А задоволення це не з дешевих.

топливный фильтр октавия а7
Паливний модуль в зборі

Бензонасос на Октавія А7. Артикули та ціни

Наприклад, паливний модуль на Октавію А7 з двигуном 1,8 TSI обійдеться нам від 1400 до 1600 гривень. Приємного мало. При цьому ще потрібно вибрати правильний бензонасос за типом двигуна. Зробити це неважко. Наприклад, для Октавії А7 з 1,4-літровим турбованим двигуном TSI каталожний номер паливного модуля – VAG 5Q0 919 051 M.

Коштує він не багато ні мало — 6120 грн, VAG-івський оригінал. Насос Bosch з каталожним номером 00580200382 можна купити за 4200 грн, а італійський аналог Meat & Doria 077017 лише за 2700.

Далі ситуація виглядає так:

 • для 1,6-літрового двигуна CWVA насос має номер VAG 01K0 919 051, 1K0 919 051 CN (атмосферний);
 • насос VAG 01K0919051DB ставлять на всі турбовані двигуни, заміна 228235070002Z від VDO;
 • VAG 01K0919051A встановлювали двигун 1,8 л;
 • 01K0919051AP – для інших моторів з турбіною;
 • 1K0 919 673 AH для повнопривідних модифікацій.

Ціни на них практично однакові – від 3 до 6 тисяч гривень залежно від виробника.

Ознаки несправності паливного насоса та фільтра на Октавії А7

При падінні тиску в паливній системі ЕБУ може вибити купу помилок, а також двигун поводитиметься неадекватно через занадто бідну суміш.


Основні симптоми несправності бензонасоса та його фільтра так чи інакше ведуть до збіднення суміші та падіння тиску в паливній рампі.

Нагадаємо, що нормальним тиском у рампі вважається 3 бар на холостих оборотах, близько 4 бар зі знятим шлангом обратки і близько 6 бар з перетиснутим шлангом обратки. Продуктивність насоса – 90 л/год.

топливный фильтр октавия а7
Тиск в паливній системі
топливный фильтр октавия а7
Артикул та марка самого паливного насоса для всіх VAG-івских моторів TSI – Bosch 0580100035 

Звідси і всі ознаки несправності бензонасоса та забитого паливного фільтра:

 1. Провали під час розгону.
 2. Складний пуск двигуна, особливо на холодну.
 3. Автомобіль може смикатися на високих або середніх обертах.
 4. Погіршення динаміки, прийомності, двигун тупить.
 5. Запізніла реакція двигуна на натискання педалі акселератора.
 6. Двигун може сіпатися і глухнути в перехідних режимах.
топливный фильтр октавия а7
Брудний паливний фільтр у корпусі модуля

Звичайно, можуть бути й інші причини такої поведінки двигуна (наприклад, несправності котушок запалювання, пропуски в іскроутворенні, розсинхронізація механізму приводу ГРМ).

Але найчастіше справа в бензонасосі, особливо в тих випадках, коли перед пуском двигуна при повороті ключа запалення бензонасос привертає увагу незвичайним шумом. Робота з очищення та діагностики бензонасоса не надто складна і займе від сили дві години.

Як почистити паливний фільтр на Октавії А7

Оскільки конструкція паливного модуля Октавії А7 теоретично монолітна, то й випускати запасні частини VAGу нема чого. Тому будемо викручуватися самі і розберемося як зняти бензонасос у зборі з фільтром


Проблема у діагностуванні несправностей паливного модуля та забитого фільтра зокрема у тому, що поломка не трапляється раптово, а симптоми наростають поступово. Ще одна проблема в тому, що офіційні СТО не займаються очищенням фільтру та ремонтом електродвигуна бензонасоса, а змінюють модуль у зборі.

З цінами на паливний модуль ми вже знайомі, а за роботу доведеться заплатити, як свідчить практика, ціну запчастини. Тому логічно заощадити цих $300 і виконати роботу своїми руками.

топливный фильтр октавия а7
Схема бензобака та паливних магістралей

Будова паливного модуля така, що в ролі фільтра виступає сітка з наповнювачем, яка вловлює бруд, що потрапив у бак. А оскільки у нас залишилися ще такі заправки, які ллють у баки чортзна-що, то й сміття на пробігу вже в 40-50 тисяч там збирається порядно.

Принаймні достатньо для того, щоб наглухо забити фільтр-сітку. Чистимо її самостійно. Як казав один знаменитий арматурник, що одна людина зібрала, інша завжди розібрати зможе

 1. Знімаємо задню сидушку.
 2. Під нею знаходимо пластиковий лючок бензонасоса.
  топливный фильтр октавия а7
 3. Розкриваємо кришку і бачимо торець паливного модуля, до якого підключені клеми з проводами та паливопроводи — подаючий та обратка.
  топливный фильтр октавия а7
 4. Не поспішаємо знімати насос, спочатку скинемо тиск у паливній системі. Зробити це, вийнявши запобіжник бензонасоса не вдасться, на Октавії А7 цей номер не проходить. Двигун не запуститься. Тому знімаємо клему з кришки бензонасоса, заводимо двигун і чекаємо, поки паливо виробиться і двигун заглухне сам. Тиск скинутий.топливный фильтр октавия а7
 5. Тепер акуратно знімаємо патрубки паливних магістралей, натиснувши фіксатор збоку.
 6. Про всяк випадок покладемо біля себе чисте ганчір’я, можуть з’явитися залишки бензину. Тепер, коли паливопроводи відімкнені, можна знімати фіксуючу шайбу бензонасоса. Для цього акуратно провернемо її проти годинникової стрілки за допомогою викрутки та легких постукувань.
 7. Акуратно дістаємо бензонасос з бака і знімаємо кільце ущільнювача, намагаючись його не пошкодити.топливный фильтр октавия а7
 8. Щоб розібрати корпус модуля, висвердлюємо свердлом на 6 три пластикові заклепки і просвердлюємо корпус у цих місцях наскрізь.топливный фильтр октавия а7
 9. Розбираємо корпус і лише тепер ми отримуємо доступ до сітчастого фільтра. Оцінюємо його стан та стан нашого палива на заправках.топливный фильтр октавия а7
 10. Фільтр промиватимемо в розчиннику та рідиною для чищення інжекторів або карбюраторів. Не важливо, яку рідину ми використовуємо, всі вони агресивні та очищають фільтр досить добре. Миємо сітку доти, поки миючий розчин не стане прозорим, а сітка візуально чистою. Сушим та продуємо фільтр.топливный фильтр октавия а7
 11. Беремо три болти Ø 5 мм довжиною не менше 40-45 мм.
  топливный фильтр октавия а7
 12. Збираємо паливний модуль та закручуємо наше колгоспне кріплення. Не забуваємо під шайби на нових болтах підкласти гровер.топливный фильтр октавия а7
 13. Збираємо паливний модуль у зворотному порядку, попередньо перевіривши стан бензобака. Якщо там повно сміття, зливаємо бензин і приводимо бак в порядок. При збиранні намагаємося не погнути повідець поплавця датчика рівня палива.

топливный фильтр октавия а7

Теоретично фільтр можна промити, не розбираючи. Але ефективність цього способу чищення під великим питанням. І ще, під час роботи з паливною системою, тим більше з відкритим баком, краще заздалегідь зняти клему з АКБ. Іскри нам тут ні до чого. Вдалої всім роботи та чистого бензину!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *