Сузукі Гранд Вітара: заміна масла в АКПП, як вибрати краще
Сузукі Гранд Вітара: заміна масла в АКПП, як вибрати краще

Сузукі Гранд Вітара: заміна масла в АКПП, як вибрати краще

Заміна масла в АКПП Suzuki Grand Vitara, за заявою заводу-виробника, проводиться тільки при ремонті коробки або при критичних витоках. Насправді, ні про який довічний термін служби масла мови бути не може, якщо ми хочемо зберегти коробку передач у хорошому стані. Коли міняти масло, яке краще заливати та спосіб заміни олії в автоматі Сузукі Гранд Вітара з’ясовуємо разом.

Для початку потрібно визначитися, які причини призводять до старіння масла. Серед них виділяють агресивний стиль водіння на високих швидкостях, слизькі дороги, ожеледиця та різкі стрибки температури, а також використання дешевих несертифікованих трансмісійних масел.

Уникнути всіх цих згубних для автомобіля умов практично неможливо для сучасного водія, тому заміна масла в автоматах Suzuki Grand Vitara необхідна кожному. Залишається зрозуміти, як часто це потрібно робити.

АКПП Витара
Відпрацьоване масло. Пробіг близько 40 тисяч

Крім цього, навіть у випадках, коли масло «не працює», двигун і автомат перебувають у стані спокою, будь-яка ПММ при контакті з киснем окислюється і втрачає свої властивості. Ми ж знаємо, що ATF має трохи більше функцій, ніж просто мастило.

Масло повинне і охолоджувати, і промивати фрикціони. Тому заявляти про безстроковий термін служби олії в АКПП Гранд Вітара вкрай недалекоглядно.

АКПП Витара
Приблизно так почувається автомат після 60 тисяч пробігу без заміни масла і фільтра

Регламент заміни масла в АКПП Suzuki Grand Vitara

 
Виробник вказує, що масло може працювати протягом повного терміну служби авто, але під ним мається на увазі лише термін гарантії. На коробку, яка встановлена в автомобілі Suzuki Grand Vitara, за документами виставлена гарантія в 150 тисяч км. Принаймні на більшості з них.
АКПП Витара
Пробіг та ступінь зносу масла
Ми чудово розуміємо, що вічного масла не буває і бути не може і вже до 40 тисяч пробігу воно набуває бурого кольору, маси суспензії у складі, а також легкий (іноді і не дуже легкий) запах гару. Якщо автомобіль експлуатується далеко не в ідеальних умовах, то термін служби трансмісійки скорочується як мінімум на 30%.
[stextbox id=’grey’]В середньому, досвідчені власники та фахівці з автоматів рекомендують проводити перевірку рівня та стану масла кожних 10-15 тисяч, а заміну олії в АКПП Suzuki Grand Vitara через 40-50 тисяч пробігу.[/stextbox]
Варто переглянути:  Наш Ланос: замена задних ступичных подшипников
АКПП Витара
Свіже масло та після 30 тисяч пробігу

Признаки зносу масла в АКПП

 

Якість рідини можна визначити за наступними характерними ознаками:

 1. Колір масла, яке втратило свої змащувальні якості, стає темнішим.
 2. З’являється неприємний запах гару.
 3. Відбувається згущення консистенції.
 4. Сторонні фракції, стружка, осад. В цьому випадку знадобиться діагностика або ремонт АКПП Suzuki Grand Vitara.
АКПП Витара
Багато водіїв рекомендують використовувати саме його

Яке масло найкраще для АКПП Suzuki Grand Vitara

 

При зміні масла в автоматичній коробці передач в будь-якому автомобілі дуже важливо не припуститися помилки у виборі марки. Тим більше якщо заміна провадиться самостійно, без звернення до фахівців. Докладніше про вибір якісної ATF можна дізнатися тут. Для АКПП, встановленої в Сузукі Гранд Вітара, найкраще вибрати олії наступних марок:

 1. SUZUKI ATF 3317;
 2. Mobile ATF 3309;
 3. Aral ATF J;
 4. ZF Parts 8700 001 или 8700 250, це повний комплект для заміни масла, що включає прокладку піддону, фільтр та сам піддон.;
  АКПП Витара
  Шикарний, але дорогий комплект від ZF
 5. Shell S4TXM-HDX, S6ATF X.

АКПП Витара

З цих варіантів варто віддати перевагу SUZUKI ATF 3317. Саме це масло заливається в коробки з конвеєра і забезпечує тривалий термін служби АКПП. При використанні офіційної рідної оливи всі японські автомати зможуть легко пройти до 250-300 тисяч без капітального ремонту, якщо не порушувати правил експлуатації АКПП і вчасно змінювати ATF. Втім, оригінальну оливу в деяких регіонах знайти складно, тому публіка й використовує замінники. При заміні масла на 30-35 тисяч ресурс коробки від цього не страждає.

Заміна масла в автоматі Вітара, всі способи

 

Способи заміни масла в трансмісії Suzuki Grand Vitara можуть відрізнятися залежно від стану коробки, ступеня зношування рідини та можливостей автосервісу. Втім, є кілька актуальних способів заміни:

З використанням технології стисненого повітря

 
АКПП Hyundai ix35
Апарат для повної заміни масла та промивання автоматичних КПП

Такий спосіб передбачає використання спеціального обладнання, що очищає АКПП з використанням технології стисненого повітря. Цей спосіб особливо поширений у спеціалізованих сервіс-центрах.

Варто переглянути:  Заміна ланцюга ГРМ Шевроле Кобальт, Нексія, Gentra, Ravon (R4) 1,5 л

Існує два популярні способи заміни трансмісійної речовини в АКПП машини з використанням стисненого повітря: часткова та повно об’ємна. Їхня головна відмінність полягає в тому, що при застосуванні другого варіанту видаляється майже весь обсяг відпрацьованої трансмісійної рідини, близько 85%.

АКПП Hyundai ix35
Принципіальна схема апарата для заміни масла в АКПП

За допомогою зливу старого масла

 

АКПП Витара

Такий спосіб можна назвати найпростішим, саме його запропонують у більшості автомайстерень, не обладнаних апаратом для заміни олії в АКПП. Протягом півгодини з АКПП зливають відпрацьовану рідину, а потім заповнюють новим маслом приблизно по 5 літрів.

[stextbox id=’info’]Використовуючи такий метод, можна замінити близько 30% масла за раз. Як правило, процедура проводиться 2-3 рази поспіль. Для заміни мастила таким методом необхідно купити 12-14 літрів ATF.[/stextbox]

 

Заміна масла в АКПП Гранд Витара своїми руками

 

Заміна масла в автоматичній коробці на Гранд Вітарі обійдеться приблизно в $30-40, якщо не використовувати вакуумний апарат. Тому заощадимо ці гроші для покупки оливи та необхідних розхідників для заміни на оглядовій ямі:

 1. Фільтр для ATF АКПП ST 26570-65 D10 (фільтруючий елемент 26582-57 B00)або JS Asakashi JT506K. Перший коштує близько 400 гривень, другий продається з прокладкою та коштує близько 800 гривень, виробництво Японія.
 2. Нове масло для АКПП, 12-14 л для повної заміни. комплект акпп
 3. Бажано мати нові мідні ущільнювальні прокладки під зливну пробку. Їх розмір 10х15х1, 5 мм.
  АКПП Витара
 4. Герметик Suzuki bond #1216 (99000-31160)
 5. Резервуар для збору старого масла
 6. Силіконовий шланг (d. 1 см, довжина 0,5 м.)
 7. Воронка.
 8. Ущільнювачі.
 9. Чисті серветки (Рекомендують використовувати бавовняні, без ворси)
 10. Рукавички, спеціальні захисні окуляри.

АКПП ВитараУ своєму гаражі можна зробити заміну масла лише частково, тому що не вдається злити весь обсяг відпрацьованої рідини. Зливається тільки те масло, що знаходилося безпосередньо в картері АКПП, але його частина залишається розподіленою між колом гідротрансформатора та гідросистемою АКПП.

Варто переглянути:  Як перевірити рівень масла у варіаторі Chery Tiggo 7 Pro

Для початку необхідно перевірити рівень та стан рідини в АКПП за допомогою пробки збоку, яка є частиною системи коробки Гранд Вітара. Така процедура допоможе зрозуміти, в якому стані знаходиться робоча речовина та деталі трансмісії.

Покрокова інструкція: як змінити масло своїми руками

 

Для початку необхідно відкрутити пробку та злити старе масло.

АКПП Витара

Потім відкрутити болти, які тримають піддон, промити його та очистити магніти, що на ньому знаходяться.

фильтр акпп

Також потрібно замінити або, якщо немає такої можливості, ретельно промити масляний фільтр АКПП.

фильтр акпп

Вже після цього можна заливати нову оливу, ставити нову прокладку на пробку та збирати піддон та фільтр у зворотному порядку, після чого можна заливати свіжу рідину. Чим більше циклів заміни ми проведемо, тим чистіша і свіжіша буде рідина.

Масло заливаємо через отвір щупа, постійно перевіряючи його рівень на прогрітому та заведеному двигуні. Рівень має бути дотриманий з точністю до 100 г, оскільки інакше фрикціони перегріються і згорять.

АКПП Витара
Ретельно перевіряємо рівень масла декілька разів
Після контролю рівня масла наступна перевірка повинна проводитись після тривалої поїздки на високій швидкості або кожні 7-10 тисяч пробігу.

One comment

 1. Сергей Савилов

  Всегда меняю сам. Сначала парился, теперь и приятелям помогаю уже. Фоток бы побольше, а так норм отчет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

CzechDutchEnglishEstonianFrenchGeorgianGermanKazakhLatvianLithuanianPolishRussianSpanishTurkishUkrainian