Наш Ланос. Як поміняти і як вибрати моторне масло правильно
Наш Ланос. Як поміняти і як вибрати моторне масло правильно

Наш Ланос. Як поміняти і як вибрати моторне масло правильно

Заміна оливи у двигунах Деу Ланос — це звичайна процедура, з якою стикається кожен ланосовод раз на п’ять-сім тисяч кілометрів пробігу. У регламенті технічного обслуговування Ланос зазначено, що міняти мастило необхідно кожні 10000 км пробігу або один рік експлуатації, але ми прекрасно розуміємо, що якість мастил, представлених на ринку, і умови експлуатації на наших дорогах далекі від тепличних. Тому про те, як вибрати і як поміняти масло у двигуні Lanos доводиться думати частіше.

Яке масло краще для Деу Ланос

Для того, щоб зробити заміну, нам потрібно буде купити нове моторну оливу, масляний фільтр і мідну шайбу прокладки для пробки зливного отвору піддона двигуна. Щоб знати, яку оливу обрати, достатньо ознайомитися з рекомендаціями виробника. Крім того, ми вже детально розбиралися в марках, допусках і параметрах олив не так давно.

масло для ланос
Оригінальна моторна олива GM

Суворо за регламентом. Що говорить виробник

Регламент технічного обслуговування для Деу Ланос вказує допустимі параметри в’язкості та якості оливи за API і відповідає практично на всі наші запитання:

Скільки оливи заливати у двигун Ланос?

Залежно від типу двигуна, об’єм оливи для повної заміни становитиме 3,6-3,8 л. Як правило, під час заміни вдається злити не всю оливу, тому й об’єм буде меншим. У будь-якому разі, головним показником за кількістю залитого масла буде щуп.

Які марки масел допускає Daewoo для Ланоса?

За класифікацією API виробник наполягає на марках SJ або ACEA A1/A2/A3. За стандартом SAE можна застосовувати будь-які оливи з в’язкістю 5W-40, 10W-40, 15W-40. Детальніше про сумісність олив і їхню застосовність за в’язкістю можна прочитати тут.

Які допуски виробника?

На упаковці з маслом має стояти допуск виробника Opel GM-LL-A-025.

масла для ланос
Бренд оливи не має абсолютно ніякого значення – це питання більше до психологів, аніж до інженерів.

Бренд оливи, в принципі, не має вирішального значення, але змішування олив різних виробників вкрай небажане. Це може призвести до непередбачуваної реакції одних присадок на інші та спричинити незворотні процеси в двигуні.

Який масляний фільтр краще на Ланос: ціни

фильтр масла для ланос
Фільтри MANN відмінно зарекомендували себе серед власників Ланосів

Що стосується фільтра, є оригінальний DAEWOO, проте також добре зарекомендували себе фільтри MAHLE, MANN, є дешевші від Hexen та SCT, які теж підійдуть. Ось кілька найбільш продаваних варіантів з каталожними номерами і цінами на 2023 рік:

 • найдешевший на ринку — чеський фільтр Starline з каталожним номером SF OF00009 і ціною в $2,2;
 • німецький SWAG з артикулом 040 93 2122 обійдеться в 72 грн. Або 2,5 долара;
 • добре купують Mann з номером за каталогом W 0712/75, приблизно ті самі гроші;
 • оригінальний фільтр від General Motors обійдеться в 5-8 доларів, його каталожний номер 096395221.прокладка ланос
Цю штуку потрібно замінювати кожного разу, як міняєте оливу

Міняти прокладку для пробки необхідно щоразу, запобігаючи можливій течі. Навіть якщо прокладка в хорошому стані, повільне, але впевнене протікання з-під корка не варте тих копійок, за які ми купуємо прокладку.

пробка ланос
Пробка з гарним ущільнювачем та магнітним уловлювачем стружки

Заміна оливи в двигуні Ланос своїми руками

Для початку необхідно загнати машину на естакаду і прогріти двигун. Коли автомобіль прогрівся, (для зручності можна зняти захист моторного відсіку) відкручуємо пробку з заливної горловини на кришці двигуна, щоб зменшити тиск у системі і не створювати розрядження.
масло ланос замена
Открываем пробку маслозаливной горловины
 1. Після цього необхідно викрутити пробку зливного отвору на піддоні (ключем на 17 або 19) і акуратно злити брудне масло. Відкручуйте пробку обережно, щоб не обпекти руку, і притримуйте кришку, щоб вона не потонула в злитій рідині.
 2. Чорне мастило стікатиме ще хвилин 10-15, у цей час ми знімемо і замінимо використаний фільтр на новий.
 3. Якщо є спеціальний ключ, наприклад, СЕРП, то відкручуємо за допомогою нього. Якщо немає спеціального інструменту, можете використовувати ремені або спробувати рукою в ганчірці чи рукавичці. Після зняття необхідно ретельно почистити привалочну площину на блоці циліндрів, де був встановлений фільтр, від бруду і піску.  масло ключ для фильтра ланос
  Ключ для фільтра
 4. Після того як масло скло, можна загвинтити пробку назад разом із шайбою. Встановлюємо новий фільтр, попередньо заповнивши його маслом і змастивши гумову прокладку. Змащувати її обов’язково, щоб уникнути зривів під час вкручування, оскільки прилягати вона має дуже щільно.
 5. Виймаємо щуп, протираємо його ганчіркою. Заливаємо 3,75 літра чистого мастила у двигун, використовуючи лійку. Вставляємо щуп, закриваємо кришку, запускаємо двигун. Датчик тиску оливи на приладовій панелі незабаром згасне, після чого дамо двигуну хвилинку попрацювати в холосту і глушимо. Трохи чекаємо поки масло стече в картер і перевіряємо рівень масла ще раз. Рівень оливи має бути середнім за горизонтального положення автомобіля.

Тепер все готово, ми поміняли оливу в машині та можна вирушати в дорогу. Промивати двигун нема потреби, крім того, чарівні промивки можуть завдати шкоди. Технології заміни оливи можуть відрізнятися у різних власників, наприклад, дехто не заливає оливу у фільтр, а хтось використовує промивну оливу.

Суворих вимог щодо цього небагато, але ми ж любимо свою машину, тому не пошкодуємо для неї зайвих кілька годин і замінимо масло за правилами і якісно.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *