замена масла в кпп лачетти

Заміна масла в КПП Шевроле Лачетті: регламент та вибір

Зважаючи на все, компанія General Motors настільки сильно довіряла корейській складальній лінії та заводу Daewoo Motors, що повністю виключила можливість заміни масла в коробці передач Шевроле Лачетті. Його заливають на заводі та GM каже, що має вистачити назавжди. Звичайно, це не так і масло в КПП Лачетті треба міняти. Питання — коли, як і яке краще лити.

Коли міняти масло в КПП Шевроле Лачетті

 

За словами прес-служби GM, немає жодної необхідності в заміні масла в КПП, а тому в піддоні коробки не передбачено навіть зливного затору. Є застереження, що масло все-таки змінюється, але лише при виконанні капремонту чи інших відновлювальних робіт. Все це добре, але ми чудово знаємо, що будь-яке, навіть найдорожче трансмісійне масло, має свій термін служби та термін зберігання.

замена масла в кпп лачетти
Заводом не передбачена зливна пробка

Внаслідок контакту з повітрям присадки, яких повно в трансмісійній оливі, окислюються. А це означає, що масло вже через рік після випуску не зможе працювати так, як нова. Воно втрачає миючі, антипінні, в’язкі, морозостійкі властивості, з часом окислені елементи випадають в осад. І це в тому випадку, коли масло спокійнісінько стоїть у каністрі, а не працює в коробці день у день.

замена масла в кпп лачетти
Вже після 50 тисяч пробігу масло буде приблизно в такому стані

Якщо трансмісійка постійно бовтається в КПП, на її властивості впливають і температура, і пил з вологою, з’являється завись з металевої пудри та інших продуктів зносу. Тому говорити про те, що масло міняти не потрібно, навіть перших 100 тисяч кілометрів, вкрай необачно.

Перевірка рівня масла в коробці передач Шевроле Лачетті повинна проводитися не рідше 12-15 тисяч пробігу, а заміна трансмісійки виконується раз на 70-80 тисяч км пробігу або раз на два-три роки.

Як перевірити рівень масла в КПП Лачетті

 

Перевіряти рівень, а заразом і стан трансмісійної оливи можна і потрібно через кожних 12-15 тисяч пробігу. Для перевірки в картері КПП є різьбова пробка. Вона розташована біля правого ШРКШ. Місце не найзручніше, але це єдиний спосіб контролю рівня. Оскільки дістатися туди непросто, перевіряємо рівень з оглядової ями чи з підйомника.

замена масла в кпп лачетти
Контрольний отвір знаходиться праворуч біля приводу, місце не дуже зручне

Пробка контрольного отвору КПП не проста, а з магнітною вставкою. Завдання цього магніту — вловлювати стружку та металеву пудру, але крім цього, ми можемо зробити висновок про те, в якому стані знаходиться масло. Якщо на магніті багато осаду, це очевидна ознака того, що масло проситься на заміну. Перевірка рівня проста — якщо ми відкрутили пробку, але трансмісійка не виливається, масло треба доливати.

Скільки масла в КПП Шевроле Лачетті

 

За даними Дженерал Моторз, в коробку передач вміститься до 1,8 л трансмісійки, але для заміни не варто доливати відразу весь об’єм. Річ у тому, що навіть при ретельній заміні в коробці залишається деяка кількість мастила, а надлишок шкідливий, оскільки це створює додаткове навантаження на сальники і може закінчитися їхньою течею.

замена масла в кпп лачетти
Двох літрів трансмісійного масла цілком вистачить для заміни

Тому під час заміни ми заливатимемо спочатку 1,5-1,6 л, а після перевірки рівня, прогріву та пробної поїздки, перевіримо ще раз. За потреби доллємо до норми. У результаті має вийти якраз 1,8 л.

Яке масло краще заливати в КПП

 

Вибір трансмісійного масла для корейської коробки передач Лачетті – справа суто особиста. Однак, при виборі обов’язково потрібно враховувати вимоги виробника. Так, GM наполягає, що масло має відповідати заводській специфікації GL4/5. Отже, нам підходить масло з такими параметрами будь-якого виробника, а щодо в’язкості, то тут вибираємо залежно від клімату.

замена масла в кпп лачетти

Для наших широт цілком підходять трансмісійного масла з в’язкістю 75W-90 або 75W-85 за специфікацією API GL-4 або GL-5. Що таке специфікації та допуски, стандарти API та SAE, можна швиденько прочитати тут. Параметрів в’язкості багато. Наприклад, масла з маркуванням 85W-90 нормально працюють при температурі забортного повітря від -12 до +43 °С, а 75W-80 витримують мороз від – 40 і спеку до +35 °С при стабільній в’язкості.

Бренд може бути будь-який, але не найдешевший, добре себе зарекомендували трансмісійки:

 • рідне масло GM 75W-90;
 • Castrol TAF-X,
 • Ravenol 75W90 GL4,
 • ZIK SAE 75W-85 API GL-4;
 • ZIC GFT 75W-90 GL4/5;
 • оригінальне 93740315 SAE 75W90 (воно ж GM).

Як замінити масло в механічній КПП Лачетті

 

Для заміни масла в коробці нам знадобиться набір інструменту (стандартний), прокладка з 10 отворами (або з 11-ю, залежно від року випуску та модифікації), а також за бажанням рідина для промивання. І ще – тара для зливу старого масла. Якщо заливатимемо через контрольний отвір, стане в пригоді заправний шприц, але ми обійдемося і без нього. Поїхали.

 1. Прогріваємо двигун до робочої температури, щоб масло стало максимально рідким і злилося ефективніше.
 2. Знаходимо під капотом на верхній кришці коробки сапун, знімаємо пластиковий ковпачок і викручуємо головкою на 17.
 3. Головкою на 13 відкручуємо пробку контрольного отвору.
  замена масла в кпп лачетти
 4. Послабляємо болти кріплення піддону і не поспішаючи знімаємо його, зливаємо стару оливу в ємність.
  замена масла в кпп лачетти
 5. Ставимо ємність під КПП і чекаємо доти, доки масло не зіллється повністю.
  замена масла в кпп лачетти
 6. Тим часом ретельно чистимо піддон, знежирюємо привалкові площини на піддоні та КПП.
  замена масла в кпп лачетти
 7. Вимиваємо та вичищаємо пробку контрольного отвору з магнітом та сам сапун.замена масла в кпп лачетти
 8. Встановлюємо нову прокладку, попередньо промазавши тонким шаром герметика, хоча багато хто встановлює і без нього.
 9. Болти піддону затягуємо рівномірно, не поспішаючи, хрест-навхрест у кілька заходів. Останній раз простягаємо із зусиллям приблизно 35-40 Н∙м.
  замена масла в кпп лачетти
 10. Заливаємо 1,6 л масла через отвір сапуна доти, доки масло не з’явиться в контрольному отворі. Використовуємо заправний шприц або воронку.
  замена масла в кпп лачетти
 11. Загортаємо пробку контролю, закручуємо сапун та прогріваємо двигун. Після того, як масло стіче в піддон, знову перевіряємо рівень. При необхідності доливаємо до 1,8 л.

Після заміни масла в КПП через деякий час не лінуємося і перевіряємо прокладку та пробки на предмет підтікання, також оглядаємо сальники та пильовики. Наступну заміну проводимо через 70-80 тисяч кілометрів пробігу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *