Заміна масла в варіаторі Ніссан Мурано Z51 своїми руками
Заміна масла в варіаторі Ніссан Мурано Z51 своїми руками

Заміна масла в варіаторі Ніссан Мурано Z51 своїми руками

Заміну масла у варіаторі Ніссан Мурано Z51 особливо складною назвати не можна, але відповідальною – це безперечно. Річ у тому, що безступеневий варіатор, встановлений на великому кросовері, зазнає значних навантажень і робота на зношеному мастилі явно не йде йому на користь. Ціну варіатора CVT або вартість ремонту приблизно уявити можна і вона не йде в жодне порівняння з витраченим часом та грішми на заміну масла своїми руками.

Коли міняти масло у варіаторі Ніссан Мурано Z51

Злити і залити нове масло в варіатор — пара дрібниць. Дуже важливо при цьому дотримуватися технології, а також дуже важливо купити правильні розхідники і не перевищувати регламенту заміни масла.

Незалежно від країни-виробника, року випуску автомобіля та моделі варіатора Nissan Murano, виробник рекомендує проводити заміну масла в безступеневій коробці передач кросовера з 3,6-літровим мотором строго за регламентом – один раз на 60 000 км. З усім тим, багато досвідчених водіїв, а також майстрів, що займаються ремонтом CVT, наполегливо рекомендують скорочувати терміни заміни як мінімум до 40 000 км.

замена масла в вариаторе ниссан мурено
Варіатор Jatco JF010E в перетині

Це пов’язано в першу чергу з важкими умовами роботи агрегату, за яких навіть найкраще масло зношується вдвічі швидше, ніж прописано в інструкції з експлуатації. Крім того, будь-яка ATF втрачає свої характеристики, змащувальні, промивні та охолоджувальні властивості при контакті з повітрям, окислюючись при цьому.

Тому навіть у тому випадку, коли Nissan Murano спокійнісінько півроку стоїть у гаражі з новим маслом у варіаторі, воно все одно зношується, втрачаючи властивості та змінюючи характеристики. Пробіг тут навіть не такий важливий, як час заміни.

В середньому, за відгуками власником Nissan Murano Z51, Z50, Maxima, Altima та Рено Megane, Scenic, на яких встановлений варіатор Jatco JF010E (інша назва RE0F09A/B), заміна масла необхідна після пробігу в 40 000 км максимум. Заправна ємність порожнього варіатора – 10,6 л.

Заміна масла у варіаторі JF010E Nissan Murano Z51. Технологія

Для успішного проведення заміни масла у варіаторі Jatco JF010E Ніссан Мурано Z51 достатньо мати стандартний набір інструментів, нову ATF та фільтри, кілька ємностей для виміру об’єму старої рідини та розхідники, про які докладно ми поговоримо далі.

Крім наведених вище інструментів і розхідників, непогано було б запастися етиловим спиртом, близько літра, ганчір’ям, а роботу проводити треба на оглядовій ямі або на підйомнику.

 1. Опускаємося під автомобіль і знімаємо захист піддону, для зручності подальшого демонтажу фільтра тонкого очищення потрібно зняти колесо з боку водія та відокремити чотири кліпси, які тримають фрагмент підкрилка, після чого його зняти.
 2. Підставляємо під зливну пробку варіатора ємність, відкручуємо пробку і чекаємо, поки з картера стече близько 5-5,5 л масла.
 3. Відкручуємо гвинти кріплення піддону варіатора та акуратно знімаємо його, в ньому залишилося ще близько 400-600 мл рідини.
  замена масла в вариаторе ниссан мурено
 4. Чистимо піддон і не забуваємо про магніти, що вловлюють. Все це потрібно знежирити спиртом і протерти досуха, включаючи привалочну площину піддону та картера.
  замена масла в вариаторе ниссан мурено
 5. Тепер беремося за фільтр грубої очистки, сітку. Відкручуємо гвинти його кріплення та знімаємо його. Фахівці наполегливо рекомендують при кожній заміні масла міняти і фільтр, оскільки в багатьох випадках сітку не вдається відмити, через що у варіаторі може початися масляне голодування. А це загрожує посиленим зносом елементів агрегата.
  замена масла в вариаторе ниссан мурано
 6. У крайньому разі, ретельно промиваємо фільтр грубого очищення спиртом та встановлюємо на місце.
  замена масла в вариаторе ниссан мурано
 7. Встановлюємо нову прокладку та піддон на місце, закручуємо зливну пробку з прокладкою. Вкрай бажано використовувати нову (оригінальний номер за каталогом Nissan 31377-31X06), та прокладку (Nissan 11026-01M02).
  замена масла в вариаторе ниссан мурано
 8. Тепер на черзі фільтр тонкого очищення. Він продається разом із корпусом, і якщо ми вже зняли фрагмент підкрилка на Nissan Murano Z51, то дістатися до нього буде просто.
  замена масла в вариаторе ниссан мурано
 9. Беремо в руки невелику тару, щоб не пролити залишки мастила з фільтра та знімаємо пасатижами хомути зі шлангів, зливаємо залишки масла, відкручуємо три болти кріплення корпусу фільтра та встановлюємо новий.
  замена масла в вариаторе ниссан мурано
 10. Встановлюємо на місце шланг до штуцера зі стрілкою, другий шланг, що йде від радіатора, залишаємо поки що у спокої.
 11. Через отвір щупа варіатора заливаємо близько 5 літрів масла. Для цього можна використовувати воронку та шланги відповідного розміру.
  замена масла в вариаторе ниссан мурано
 12. Під другий шланг, що йде до радіатора варіатора, підставляємо прозору тару не менше ніж 5 л об’єму.
 13. Просимо помічника запустити двигун, а самі контролюємо процес витікання старої рідини, яка залишилася в радіаторі та масляних каналах CVT. Повинно витекти близько 5,3 л. Зливаємо масло таким чином доти, поки зі шланга в ємність не витікатиме свіжа чиста зелена ATF. Після цього глушимо двигун.
 14. Заливаємо у варіатор приблизно стільки ж масла, скільки злилося вдруге. Краще підлити кілька разів, ніж потім відкачувати з отвору для щупа.
 15. Запускаємо двигун, прогріваємо його та на холостому ходу, на прогрітому моторі перевіряємо рівень масла. Нормальний рівень масла на варіаторі Nissan Murano Z51 – середина сектора щупа з насічками. При необхідності доливаємо масло таким же способом.

Після заміни здійснюємо пробну поїздку та через 100-200 км перевіряємо рівень ще раз.

Яке масло заливати в варіатор Nissan Murano Z51 Jatco

У різний час різні варіанти Ніссан Мурано встановлювалися різні варіатори. Цим продиктований вибір мастил, комплектуючих для заміни, їх ціна та наявність у магазинах.

На кросовери Ніссан Мурано з 3,5-літровим бензиновим двигуном з 2002 до 2016 року (у кузовах Z50 та Z51) встановлювали японські безступеневі варіатори Jatco JF010e або за індексацією Ніссан RE0F09A/B. Для цих варіаторів оригінальним вважається масло Nissan CVT NS-1.

замена масла в вариаторе ниссан мурано

Для Ніссан Мурано у кузовах Z50 та Z51 з бензиновим двигуном об’ємом 2,5 л з 2002 по 2016 роки були встановлені варіатори Jatco JF011e. Ці автомобілі в Україні зустрічаються рідко, їх привозили в основному з Європи та Японії, тому вимоги до мастила для них жорсткіші. Оригінальним вважається масло специфікації NS-2. Водночас на Мурано в кузові Z52 були встановлені безступеневі коробки Jatco JF017e, які вимагають масла специфікації NS-3.замена масла в вариаторе ниссан мурано

Якщо з оригінальними маслами від Nissan все більш-менш зрозуміло (у рожевих та сірих каністрах KLE-50-00004, NS-1 або KLE52-00004-EU, NS-2), то для оптимізації витрат на заміну часто доводиться купувати рідини інших виробників :

Крім самої рідини необхідно міняти прокладки. Для варіаторів Jatco JF010E їх існує два види:

 • 31397-1XD00 (313971XD00) — до 10.2006 року;
 • 31397-1XE0A (313971XE0A) — после 10.2006 року.

Неоригінальні прокладки, які за ціною дешевші за рідних:

 • Precision 125500F;
 • ZZVF ZVEA71;
 • Deppul DEEA71;
 • Burjauto NS313971XE0A;
 • Concord F9GSK01AF.

замена масла в вариаторе ниссан мурано

Оригінальні фільтри грубої очистки мають каталожний номер Nissan 31728-1XD03. Неоригінальні фільтри, які за якістю майже не поступаються рідному:

 • Jatco F09-G28-403;
 • Transtar A33010G;
 • Precission 33010G;
 • Slauson F09 1052N;
 • Linesoon 73719.

замена масла в вариаторе ниссан мурано

Фільтри тонкого очищення масла для Nissan Murano Z51 необхідно купувати у зборі з корпусом, нерозбірні. Номер за каталогом оригіналу Nissan 31726-1XE0A, неоригінальний — Burjauto 31726-1XE0A.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *