Заміна та вибір нижньої опори двигуна Рено Логан
Заміна та вибір нижньої опори двигуна Рено Логан

Заміна та вибір нижньої опори двигуна Рено Логан

Всі гумотехнічні деталі в нашому автомобілі використовуються, щоб гасити вібрації та зберігати деталі підвіски, а також комфорт у салоні. Нижня (задня) опора двигуна на Рено Логан також має схоже призначення. Як змінити, яку краще купити, скільки коштує нижня опора і як її вибрати, дізнаємося разом.

Для чого потрібна нижня опора двигуна на Логан, де знаходиться

 

Незалежно від покоління автомобіля, задня частина двигуна спирається на важіль із сайлентблоками. У передній точці опора кріпиться до картера коробки, а задньої — до жорсткої поперечної балки кузова. Механічно вона є металевим важелем з вухами, в які запресовані гумово-металеві сайлент-блоки.

Функції нижньої опори Рено Логан

На Логані весь моноблок силового агрегату (двигун, КПП, головна передача), як і в більшості передньопривідних автомобілів, підвішений на трьох точках — праворуч і ліворуч на жорсткіших подушках, в задній частині (по ходу автомобіля) двигун підвішений на нижній опорі. До її функцій входить:

 1. Гасіння вібрацій від двигуна.
 2. Збереження горизонтального положення агрегату.
 3. Шумоізоляція та віброізоляція.
 4. Поглинання вібрацій та коливань при проїзді нерівностей.

Ресурс нижньої опори, коли міняти

Особливо навантаженою опору назвати складно, проте вже до 50-60 тисяч пробігу зношені впресовані сайлент-блоки дають про себе знати. Ознаки зношування деталі прості і зрозумілі: вібрація від двигуна і шум починають передаватися в салон, а якщо відкрити капот, можна помітити, що двигун завалений назад, до моторного щитка.

 

Щоб визначити стан задньої опори, достатньо оглянути її знизу. Тріщини та викришування гумоматеріалу сайлентблоків, механічні пошкодження металевого важеля або викривлення його будуть говорити про необхідність заміни. Крім цього, при сильному зношуванні гуми можуть виникнути труднощі з включенням передач, заїдання або вибивання передачі під час руху.

Вибираємо нижню опору двигуна на Логан, яка краще

 

У продажу є кілька видів опор нижньої частини двигуна, причому їх конфігурація залежить від типу встановленої коробки передач. На більшості Логанів стоїть КПП JH1 або JH3, для АКПП призначена опора з дещо іншою конфігурацією. Оригінальна деталь знаходиться за каталожним номером Renault 8200014933, її ціна в межах 800 гривень ($30,5). Із заводу на всі Логани встановлюється опора виробництва Lemforder.

нижняя опора двигателя рено логан

Ціна не надто демократична, тому власники Логанів схиляються до покупки аналогів. Серед них найкраще зарекомендували себе такі:

 • FZ90504 Fortune Line, ціна 420 гривень ($16);
 • SM 0574 Starline, 485 гривень;
 • PROFIT 1015-0536, ціна 455 гривень;
 • 16140300016 Meyle, 540 гривень;
 • Lemforder 31344 01, ціна 600 гривень, одна з кращих опор;
 • Maxgear 400090, 390 гривень;
 • SWAG, 60929397, 600 гривень ($22,8).

нижняя опора двигателя рено логан

Це далеко не всі варіанти, але відгуки власників говорять про надійність цих опор і непоганий ресурс. Якщо дуже хочеться заощадити, на свій страх та ризик можна встановити опору Metalcaucho 04631 (300 гривень) або STC T404632 за ідентичною ціною. Є у продажу легкі алюмінієві опори, наприклад, HUTCHINSON з каталожним номером 532D74. Вона коштує близько 500 гривень, непогана французька якість.

нижняя опора двигателя рено логан

Ще один варіант полегшеної підвіски – STC T406027, китайська опора, але виконана не з цілого шматка металу, а у вигляді полегшеного каркаса. Теоретично вона повинна передавати менше шуму в салон (акустична опора, як називає її виробник), але практично ніякої різниці зі звичайними литими або штампованими деталями не відчувається. З тієї ж опери опора Febi BILSTEIN 34133 з ціною під 35 доларів.

нижняя опора двигателя рено логан

Як поміняти нижню опору двигуна Логан своїми руками

 

Процес заміни простий і не варто навіть його описувати. З усім тим, у ході роботи можуть виникнути складнощі із вилученням старого підвісу. У цьому випадку необхідно піддомкратити двигун і досягти вільного переміщення сайлент-блоків у вухах.

Для заміни необхідно відкрутити два болти, змастити їх консистентним мастилом або графіткою та встановити нову опору на місце. Болти затягуємо із зусиллям 110 Н∙м. Вдалою всім роботи та міцних сайлент-блоків!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *