Як замінити помпу на Сузукі Гранд Вітара. Вибір кращої та діагностика

Недостатній тиск у системі охолодження та її негерметичність можуть принести великі неприємності. Особливо у тому випадку, коли двигун працює під сильними навантаженнями. Водяний насос (помпа) на Сузукі Гранд Вітара має високий запас міцності, без проблем і просто обслуговується. Як замінити помпу на Гранд Вітара з моторами J20A та М16А, яку помпу краще купити, як поставити правильно, з’ясовуватимемо прямо зараз.

Коли міняти водяний насос на Сузукі Гранд Вітара

 

Із заводу до рідної помпи Гранд Вітара закладено непоганий ресурс. Для моторів об’ємом 2,0 л він становить щонайменше 105 тисяч пробігу, насосам для двигунів М16А виділено близько 100 000 км пробігу. Треба віддати належне японським інженерам приблизно на такому пробігу помпи і починають критично зношуватися. Бувають і форс-мажорні обставини, коли водяний насос розсипається на 50-60 тисяч.

помпа сузуки гранд витара
Місце встановлення помпи на двигуні М16А

Як правило, у цьому винний дешевий антифриз незрозумілих виробників. Чому не можна користуватися підозрілими охолодними рідинами і чим це може закінчитися, ми докладно розбиралися тут, тут і тут.

Неякісна помпа родом із Китаю з невідомим логотипом також гарантовано прослужить недовго. Перші ознаки зношування помпи проявляються так:

 • шум, скрегіт, виття помпи;
 • падіння тиску в системі охолодження через руйнування крильчатки;
 • знос підшипника помпи, виття та шелест при роботі;
 • розгерметизація помпи, текти антифризу з дренажного отвору або з-під корпусу.

Ці симптоми говорять про те, що настав час і задуматися про те, де і яку помпу купити і як її швидше поміняти. Руйнування помпи в дорозі — не найприємніший сюрприз і якщо на одометрі кілометраж підходить до порогового пробігу для водяного насоса, але ознаки зношування ще не виявилися, несправність краще попередити, ніж усувати вночі під дощем 200 км від цивілізації.

Як замінити помпу на Сузукі Гранд Вітара своїми руками

 

За великим рахунком, на обох двигунах, J20A та М16А, заміна водяного насоса займає не так багато часу. Цілком реально впоратися поодинці за годину-півтори, якщо під руками потрібний інструмент і всі необхідні розхідники.

Різниця в двигунах при заміні насоса тільки в розташуванні їх на блоці циліндрів та деяких несуттєвих нюансах. Простіше і швидше процедура проходить на 1,6-літровому моторі, хоча і з J20A жодних проблем немає.

Заміна водяного насоса на двигуні Вітара М16А

 

Для заміни помпи необхідно насамперед злити антифриз. З двигуном об’ємом 1,6 л М16А далі працюємо за таким алгоритмом:

помпа сузуки гранд витара
Встановлення помпи на двигуні 1,6 л

Знімаємо ремінь приводу помпи та навісного обладнання. Як це робиться, описано тут.

 1. Клинимо шків помпи викруткою і відкручуємо його.помпа сузуки гранд витара
 2. Знімаємо шків та оглядаємо його стан.помпа сузуки гранд витара
 3. Відкручуємо три болти та дві гайки зі шпильок у блоці циліндрів.помпа сузуки гранд витара
 4. Акуратно виймаємо зношену помпу.помпа сузуки гранд витара
 5. Уважно оглядаємо місце її встановлення, щоб видалити можливі залишки крильчатки, стружку та бруд. Це важливо, оскільки все сміття може забити радіатор печі та основний радіатор.помпа сузуки гранд витара
 6. Наносимо герметик на знежирену поверхню, як показано на схемі знизу: а=3 мм, b=2 мм. Герметик може застигнути як швидко, так і з часом, тому важливо вивчити інструкцію із застосування.помпа сузуки гранд витара

Встановлюємо новий водяний насос (помпу) на місце, затягнувши болти та гайки із зусиллям не більше 25 Нм.

Ставимо на місце шків та приводний ремінь допоміжних агрегатів.

Заміна помпи на двигуні Suzuki Grand Vitara J20A

 
помпа сузуки гранд витара
Монтажна схема помпи на 2-літровому моторі

З попереднім двигуном різниця в тому, що насос охолоджуючої рідини в дволітровому бензиновому двигуні J20A розташований з правого, а не з лівого боку і він зібраний в одному блоці з термостатом.

Попри вказівки виробника, знімати термостат для демонтажу окремо не має сенсу, досить просто зняти шланг із термостата відразу після зливу антифризу.

помпа сузуки гранд витара

 1. Знімаємо ремінь приводу навісного обладнання (детально описано тут).
 2. Відкручуємо шланг обігрівача 2.
 3. Відкручуємо 4 болти кріплення корпусу помпи.
 4. При встановленні нової помпи необхідно використовувати тільки нові прокладки між блоком і корпусом насоса і новий ущільнювач термостата.

помпа сузуки гранд витара

Болти закручуємо із зусиллям 25 Нм. Після установки заливаємо антифриз у кілька прийомів з періодичним запуском двигуна та продавлювання шлангів системи охолодження, щоб уникнути появи повітряної пробки.

Якщо утворення пробки повітря в системі уникнути не вдалося, видаляємо її за однією зі схем, представлених тут. Якщо радіатор пічки після прогріву двигуна почав добре грітися, пробки в системі немає. Перевіряємо систему на наявність витоків антифризу.

помпа сузуки гранд витара

Яку помпу краще купити для Сузукі Гранд Вітара J20A та М16А. Ціни та артикули

 

Для обох модифікацій двигуна продається досить багато варіантів насосів, що відрізняються як за ціною, так і якістю. Найдорожчі – у фірмових коробках Suzuki.

Звичайно, це не означає, що Сузукі сама випускає помпи, проте оригінальні насоси для 2-літрового двигуна мають артикул Suzuki 1740077816, ціна помпи становить близько 2 тисяч гривень ($75). На 1,6-літровий мотор М16А оригінальна помпа Suzuki 1740069G04 коштує 1500 гривень у середньому, це близько $50 на 2019 рік.

 

Найкращим насосом охолодної рідини багато хто вважає GMB з артикулом GWS34A для моторів 1,6 л і GMB GWS36A для дволітрових двигунів. Їхня ціна 40-43 доларів. Судячи з відгуків власників, середній пробіг насосів GMB не менший за 60-80 тисяч, у деяких випадках пробіг перекриває заводські помпи. Крім них, на ринку представлений широкий вибір інших виробників.

Для М16А:

 • Ruville 67701, ціна близько $22;
 • Luzar LWP2416, ціна практично не відрізняється, якість така собі;
 • SEN DJ1814;
 • Metelli 240946, 800-830 гривень;
 • Japan Parts PQ816, $25;
 • Nipparts J1518016.

Для двигунів J20A:

 • JP Group 4714100500, ціна 500 гривень;
 • BGA CP18684;
 • Dolz S207;
 • Thermotec D18006TT;
 • Graf PA1017;
 • Blue Print ADK89109 та низка інших.

При заміні помпи добре б перевірити заодно стан натяжного та обвідного роликів ременя приводів навісного обладнання, сам ремінь, а також стан приводних шківів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *