Заміна паливного фільтра Рено Логан своїми руками
Заміна паливного фільтра Рено Логан своїми руками

Заміна паливного фільтра Рено Логан своїми руками

Автомобілі Рено Логан поширені на наших дорогах. Успіху добилися обидва покоління як седана, і його високого варіанту, Рено Сандеро. Машини надійні, не потребують частого ремонту, для експлуатації на наших дорогах вони підходять ідеально. Бюджетний автомобіль справляється з несприятливими умовами, при цьому досить комфортабельний і місткий на свої гроші. Але, як не крути, будь-який автомобіль схильний до деяких поломок. Часто буває, що причиною є неполадки з паливним фільтром. Заміна паливного фільтра допоможе вирішити багато проблем із системою живлення.

Де знаходиться фільтр тонкого очищення, симптоми несправності

фильтр
Фільтр розташований під днищем у районі бензобаку

Фільтр здійснює тонке очищення палива, накопичуючи в собі пісок, пил, інші дрібні фракції та конденсат. Коли їх стає дуже багато, паливний насос перестає створювати достатній тиск у системі. Фільтр тонкого очищення знаходиться під днищем у районі бензобаку.

Крім того, в бензобаку є і фільтр грубої очистки, сіточка, яка при необхідності змінюється теж, але для цього необхідно знати як зняти паливний модуль та бензонасос на Логані. Забивається цей фільтр рідше і до нього звертаються, як правило, у тих випадках, коли бензонасос перестає працювати або працює нестабільно.
топливный фильтр
Розміри фільтра тонкого очищення

Про те, що паливний фільтр забитий, ми здогадаємося не лише, переглядаючи сервісну книжку та оцінюючи пробіг. Основні ознаки зношеного фільтруючого елемента – перебої у роботі двигуна:

 • падіння тиску в паливній рампі;
 • бідна суміш;
 • з’являються коди помилок, пов’язані з бідною паливною сумішшю у камері згоряння;
 • тяжкий запуск, незалежно від температури повітря;
 • висока витрата палива;
 • провали на високих оборотах, смикання при розгоні;
 • нестабільні холості обороти.

Коли міняти фільтр у Рено Логан 1

За заявою виробника, на Рено Логан паливний фільтр підлягає заміні кожних 120 000 км пробігу. Але треба враховувати, що фільтр потрібно міняти не в певний час, а в момент зношування фільтра. Через погану якість палива термін придатності фільтра може скоротитися вдвічі, а то й утричі, тому фахівці рекомендують міняти його раз на 40-45 тисяч пробігу.

При своєчасній заміні ми убезпечимо себе від серйозних проблем, пов’язаних із системою живлення двигуна. Тому при перших проблемах, які перераховані вище, потрібно проводити заміну фільтра. Її можна виконати самостійно, або звернувшись до сервісу. Щоб своїми руками поміняти фільтр на Логані, потрібно знати послідовність дій та вибрати правильний фільтр для заміни.

Який фільтр тонкого очищення краще, артикули та ціни

фильтр логан
Оптимальний за ціною та якістю фільтр SCT

З конвеєра на всі Логани другої фази встановлювали однакові фільтри. Їх артикули: 6001546326, 7700845973, 7701068107 вартістю $7-9. Оригінал не може коштувати менш як $7, фільтри з низькою ціною викликають сумніви щодо якості. Але чи є сенс економити 30 гривень та наражати на небезпеку систему живлення, питання риторичне.

пустий фільтр
Яскравий приклад того, що на фільтрах економити не варто. Всередині – порожньо.

Такі фільтри не працюють по-людськи. Нерідко після розтину дешевих фільтрів всередині знаходять порожнечу. Жодного фільтрувального елементу. А це призводить до виходу з ладу форсунок та інших елементів паливної системи. От вам і економія на фільтрі.
фильтр на рено
Оригінальний фільтр на Логан

Аналоги:

 1. GOODWILL. Номер за каталогом: FG 300. Поширений бюджетний аналог оригіналу. Про цей фільтр залишають позитивні відгуки, він є гідним терміном. Ціна його становить 6,8 долара.
 2. FRANCECAR. Артикул: FCR210130. Теж практичний аналог у водіїв не виникають претензії, вартість близько $6-7.
 3. SCT. Артикул: ST 393. Універсальний фільтр, підходить до багатьох автомобілів. $5.
 4. BOSCH. Артикул: 0 450 905287. Найдорожчий, водночас якісний фільтр, що довго служить. $17.
 5. NISSAN. Артикул: 16400JD51A. Покупці задоволені якістю такого фільтра, для Рено Логан ідеально підходить. $13.
 6. Hyundai. Артикул: 31911-3A000. Універсальний та практичний, найекологічніший серед представлених. До $15.

Як поміняти фільтр своїми руками, скидаємо тиск

Готуємо систему до заміни. Перед тим, як замінити фільтр на Логані, потрібно скинути тиск у паливній системі. Для цього:

 1. З вимкненим запаленням потрібно підняти кришку капота.
 2. З акумулятора треба зняти мінусову клему, використовуючи викрутку та ключ на 10.
 3. Біля акумулятора відкрити кришку блоку реле.
 4. Після цього – демонтувати реле насоса. З тильного боку кришки показано місце встановлення реле.
 5. Клему необхідно встановити назад.
 6. Завести автомобіль і почекати 3 хвилини. Двигун має заглухнути сам. Тиск падає, оскільки паливо не надходить у паливну рампу.
 7. Запалення потрібно вимкнути.
 8. Знову зняти клему “мінус” з акумулятора.

Заміна паливного фільтра Логан. Алгоритм роботи

 1. Фільтр палива Рено Логан знаходиться під днищем, поряд із баком. При цьому не обов’язково використовувати оглядову яму чи естакаду. Він є доступним для заміни без спеціального обладнання.
 2. Його та паливні трубки потрібно очистити від бруду. Це полегшить заміну.
 3. Від’єднати паливну магістраль, утримуючи червоний фіксатор.
 4. Решту бензину злити в окремий посуд.
 5. Від’єднуємо з другого боку, затискаючи зелений фіксатор.
 6. Фільтр прикріплений хомутом, послаблюємо його та дістаємо фільтр.
 7. Встановлюємо новий фільтр. На корпусі є стрілка, її напрямок має збігатися з напрямком подачі палива в системі. Щоб не помилитися, можна переглянути напрямок на старому фільтрі.
 8. Щільно зафіксувати обидва наконечники.
 9. Реле насоса потрібно встановити назад, не забувши про клему.


Заміна паливного фільтра на Рено Логан не така складна, як може здаватися. Потрібно лише знати його розташування і мати достатню кількість часу. У будь-якому сервісі цей процес займає не більше п’ятнадцяти хвилин, але ціна роботи по заміні приблизно дорівнює ціні нового хорошого фільтра.

Заміна паливного фільтра своїми руками дозволить забути про візити на СТО по дрібницях і заощадити купу часу і грошей. Водночас, якщо фільтр не замінювати, доведеться миритися з високою витратою палива, після чого за ремонт двигуна потрібно буде віддати суму, що значно перевищує вартість фільтра. Чистого всім бензину та рівних доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *