Заміна масла гідропідсилювача (ГПК) Chevrolet Aveo Т300. Що заливати
Заміна масла гідропідсилювача (ГПК) Chevrolet Aveo Т300. Що заливати

Заміна масла гідропідсилювача (ГПК) Chevrolet Aveo Т300. Що заливати

Теоретично заміна рідини гідропідсилювача керма (ГПК) на третьому поколінні Chevrolet Aveo Т300 мало чим відрізняється від подібних процедур інших корейських автомобілів. Тим не менш, є ряд нюансів, які не завадило б знати, приступаючи до заміни масла своїми руками, та й рідину в ГПК можна лити не кожну.

Яке масло залите в гідропідсилювач із заводу

 

Основна відмінність гідропідсилювача останнього покоління Chevrolet Aveo Т300 в тому, що насос і рейка розроблені під трансмісійні рідини для АКПП шостого покоління, Dexron VI. На заводі, кажуть, заливають оригінальну оливу GM 93165414 чи Opel Dexron VI 93165414.

Власне рідину можна використовувати від будь-якого виробника, якому довіряєте особисто ви. Декстрон 6 також можна використовувати для всіх гідропідсилювачів, в яких залитий Dexron 3, але не навпаки. Тобто, рідина відповідає всім вимогам до складу GM GMN10060 і GM 88861003. Наприклад, на заміну піде як недорога ACDelco з каталожним номером 88861004, так і Castrol Dexron VI з артикулом 1L RB-TXD6LV-12.

Коли міняти та скільки лити у гідропідсилювач на Авео Т300

 

Завод-виробник притомно не вказує терміни заміни масла, але в окремих випадках воно приходило в повну непридатність на пробігах трохи більш як 50 000 км. Все ж таки це не факт, що Авео з таким пробігом вимагатиме заміни масла в ГПК. Все залежить не тільки і не стільки від кілометражу, як від стилю водіння, якості доріг та складу рідини.

Відгуки власників Авео Т300 свідчать, що крайній термін заміни масла в ГПК — 100 тисяч км, в ідеалі 60-80 тисяч.

Перші симптоми, що говорять про знос масла в контурі гідропідсилювача, — чорна рідина, запах гару, шум насоса гідропідсилювача, туге кермо. А все це, як правило, проявляється вже на 55-60 тисячі пробігу. Якщо масло не поміняти, ми ризикуємо вгробити стружкою і брудом гідропідсилювач і насос, що коштує набагато дорожче, ніж два літри Dexron VI, які нам знадобляться. Це і із заміною, і з промиванням, і на долив залишиться, оскільки об’єм системи ГПК – 1,1 л.

Як замінити масло в гідропідсилювачі Шевроле Авео Т300 самому

 

На все — про все у нас піде до півгодини, включаючи ретельне промивання бачка та зворотного клапана. Для роботи потрібно мати порожню ємність (близько літра), шприц побільше, масло для АКПП Dexron VI, домкрат з підставкою. Вкрай бажано мати компресор для продування зворотного клапана. Якщо це все є, приступаємо до роботи.

 1. Вивішуємо передню частину автомобіля так, щоб колеса просто не торкалися землі, праворуч та ліворуч.
  масло гур авео т300
 2. Відкачуємо стару рідину з розширювального бачка. Все повністю викачати не вийде, оскільки у бачку встановлена сітка. Під час викачування повертаємо кермо до упору праворуч-ліворуч 7-10 разів поспіль.
  масло гур авео т300
 3. Відкручуємо бачок гідропідсилювача, для зручності можна відвести убік, не відключаючи, розширювальний бачок системи охолодження.
  масло гур авео т300
 4. Знімаємо хомути з нижнього та бокового штуцера на бачку ГУР, оцінюємо його стан.
  масло гур авео т300
 5. Ретельно чистимо сіточку, сам бачок. Можна використовувати гас або солярку.
  масло гур авео т300
 6. Продуємо зворотний клапан розширювального бачка.
 7. Чистий та продутий бачок можна збирати та встановлювати на місце.
  масло гур авео т300
 8. Заливаємо новий Dexron VI у бачок гідропідсилювача під зав’язку.
  масло гур авео т300
 9. Не запускаючи двигун, повертаємо кермо від упору та до упору разів 7-10. Рідина в цей час йтиме, витісняючи повітря, підливаємо її до рівня.
  масло гур авео т300
 10. Запускаємо двигун, даємо насосу прогнати масло по системі, повільно провертаємо кермо від упору до упору. Важливо при цьому надовго не затримуватись у крайніх положеннях. У міру падіння рівня масла доливаємо нове до мітки. У результаті обсяг залитої олії повинен бути не менше злитого, приблизно 800-1000 г.
 11. Опускаємо автомобіль на землю, перевіряємо роботу системи.

Тепер можна ще тисяч 60-70 спокійно використовувати нову рідину, якщо не буде протікання. Ми замінили рідину у системі гідропідсилювача методом часткової заміни, у контурі неминуче залишається ще 200-250 г.

[stextbox id=’info’]Для повної заміни Dexron VI необхідно використовувати спеціальний вакуумний стенд, але практика показує, що часткової заміни більш ніж достатньо.[/stextbox]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *