Обираємо антифриз правильно. Частина 1
Обираємо антифриз правильно. Частина 1

Обираємо антифриз правильно. Частина 1

Ринок охолоджувальних рідин у нас перебуває в ембріональному стані. Ситуація така, як якби жителю середньовічної Європи запропонували вибрати мобільний телефон – Aplle, LG, Blackberry, вибирай, що хочеш. З чим ще можна порівняти рівень технічної грамотності публіки, якщо в XXI столітті ми продовжуємо робити висновки про те, який антифриз кращий, за кольором. Дитячий садок, їй-богу. А для того, щоб знати, який антифриз заливати у свій радіатор, досить втратити дві хвилини та прочитати цей матеріал.

Як обрати антифриз: може, за кольором?

Коли питання про заміну охолоджувальної рідини стає руба, основним критерієм вибору, на жаль, залишається колір антифризу. Це непробивний міф, в який увірувала публіка, яка не має уявлення про склад і характеристики рідини. Завдяки “експертам”, сусідам по гаражу, колегам по роботі і високопрофесійним продавцям у кіосках на ринку на об’їзній, нісенітниця поширюється дедалі більше.

цвет антифриза
Весь антифриз — безбарвний. Виробник може зафарбовувати його в будь-який колір. Навіть флуоресцентний.

Примітивна логіка підказує, що якщо антифриз червоний, то і змішувати його з зеленим не можна. А лити тільки червоний. Синій, наприклад, найгірший, його змінюють раз на рік. Зелений же можна міняти раз на три роки. Такі міркування можуть угробити наш мотор буквально за рік або два.

Увага!
А все тому, що колір антифризу не має жодного стосунку до його складу. Це потрібно запам’ятати раз і назавжди. Змішувати рідини різного хімічного складу категорично забороняється!
антифриз
Антифриз Coolstream Hybrid Extra

Ось простий приклад. Антифриз Coolstream Hybrid Extra – гібридна силікатна рідина зеленого кольору і має маркування G11 за класифікацією VAG. Фосфатний лобідний антифриз для нових KIA і Hundai, Coolstream A-110 (допуск Hyundai MS 591), теж має зелений колір, але зовсім інший за складом.

Увага!
Бездумно змішуючи два однаково зелених антифризи, ми підписуємо смертний вирок щонайменше помпі та водяній сорочці блока і головки циліндрів. Зауважте, ми навели приклад на основі двох абсолютно різних зелених складів одного виробника!

Висновок: колір — не показник. Навіщо фарбують антифризи

Якщо хоч трохи проявити інтерес до технології виробництва охолоджувальних рідин, то ми з’ясуємо, що всі антифризи не мають кольору, вони прозорі. Кожен виробник у міру своєї фантазії і за порадами відділу маркетингу може додавати такий барвник, який йому заманеться, колір не стандартизований.

Багато хто додає флуоресцентні барвники і це дуже зручно під час діагностики системи охолодження, місце протікання відразу видно явно.

антифриз
Антифриз з фарбою, що відсвічує, допоможе знайти місце протікання

Ще один приклад. Відома компанія Havoline виробляє ОР одразу для кількох заводів і поставляє їх на конвеєр. При однаковому складі рідини фірма забарвлює їх у різні кольори на замовлення автовиробника. Так зручно автозаводам — один отримує червоний, інший зелений, третій — рожевий антифриз, але склад у них один і всі вони випущені преміальним брендом Havoline.

Приклад — карбоксилатний антифриз Coolstream Premium, який йде на конвеєри Ford (помаранчевий), Audi, Mercedes-Benz, Chevrolet GM, Mazda, Opel GM (рожевий), Skoda та Volkswagen (синій), Volvo (жовтий) для заправки нових автомобілів. Як бачимо, гама кольорів доволі широка і цей приклад більш ніж красномовно свідчить про неправильність вибору охолоджувальної рідини за кольором.

Маркування антифризів. G-фактор

vag coolant
Антифриз, що 100% отримав сертифікат VAG

Ще одна популярна хибна думка полягає в тому, що вибір найкращого антифризу має ґрунтуватися на маркуванні з літерою G. При цьому що більша цифра і що більше плюсів розташовані після G, то антифриз кращий і сучасніший. Частково це правда, але і частка гаражної міфології тут теж є.

Розкриваємо карти — маркування G ввів в обіг концерн Фольксваген. У 90-х роках минулого століття компанія розробила для своїх автомобілів рідини Coolant G11 і Coolant G12. Перше маркування позначало гібридний антифриз, друге — карбоксилатний. Фактично, різниця була тільки в наявності антикорозійної присадки в останньому.

Орієнтир — на Volkswagen

Ідея VW AG була із захопленням підхоплена виробниками антифризів, при цьому не всі з них продавали якісні розчини.

Активно мусували чутки про те, що G-антифризи найкращі у світі, і дуже багато хто на це повівся. Даремно, бо потім шкодували, перебираючи помпи, що розсипалися, і міняючи кородовані головки та блоки.

Так відбувається з кількох причин:

 1. Маркування G11, G12, G13, G12+ – це позначення винятково фольксвагенівських рідин, принаймні в рамках концерну VAG (Volkswagen Audi Group): Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugаtti, Lambоrghini, Porsche, Duсati, Volkswаgen.
 2. Маркування не має жодного стосунку до тих рідин, які виробляються кустарними фірмами у величезних кількостях.
 3. антифриз
  На упаковці може бути позначено допуск виробника, але якщо рідина не отримала сертифікат від VAG, використання маркування G11-G12-G12+ незаконне.
 4. Серйозний великий виробник навіть не подумає про те, щоб поставити маркування G12 або подібне до нього на своїй упаковці. Це автоматично призведе до розгляду законності нанесення фольксвагенівського позначення.
 5. Позначення G на маловідомих рідинах слід сприймати, як позначення прагнення виробника до німецького стандарту, не більше.
 6. Фірмові фольксвагенівські антифризи не містять у складі бури в принципі, а всі вітчизняні рідини містять її в критичних кількостях.
 7. Антифризи G12+ унеможливлюють застосування силікатів, і якщо якість G-антифризу не перевірено в лабораторії Volkswagen, тоді маркування — просто рекламний хід для стимуляції продажів дрібного бренду.
G11
Навряд чи в москальського антифризу Спутнік є допуск від VW на використання маркування, а це означає, що склад його науці не відомий

Тепер давайте подивимося, які допуски та специфікації у кожної з G-рідин. Це допоможе правильно підібрати антифриз, принаймні сертифікований і вироблений за ліцензією та під контролем VAG:

 • рідини G11 – гібридні антифризи, що відповідають допуску VW-TL-774-C, що не використовується з 2011 року та призначена лише для старих автомобілів випуску до 1990-1998 р.;
 • карбоксилатні рідини позначені G12, специфікація VW-TL-774-D, знята з виробництва у 2004 році;
 • оновленій специфікації VW-TL-774-D карбоксилатній рідині відповідає позначення G12+;
 • найновіші лобідні рідини мають маркування G12++ і G13, відповідають фольксвагенівській специфікації VW-TL-774-G і VW-TL-774-J.

Висновок: G — не показник

Перше. Внутрішньозаводська класифікація антифризів Фольксваген не має жодного стосунку до рідини дешевих брендів, які нібито отримали допуск VAG на використання у двигунах концерну.

Друге. Наявність маркування G на упаковці зовсім не означає, що антифриз потрібно лити в будь-яку іномарку. Сертифіковані Фольксвагеном G-антифризи 100% придатні для використання тільки в автомобілях і мотоциклах марок Audi, Seat, Škoda, Bеntlеу, Bugаtti, Lambоrghini, Рorsсhe, Duсati, Volkswаgen.

І третє — ми не станемо купувати підозрілі антифризи за низькою ціною у неголених дядьків на об’їзній, тому що ми любимо свою машину і ллємо в неї тільки якісні рідини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *