Шевроле Лачетті. Міняємо прокладку кришки клапанного механізму

Хронічне протікання масла з-під клапанної кришки на Шевроле Лачетті з двигунами 1,8 л LDA (F18 D3) та F18 SED (до липня 2007 року) доводить власників до сказу. З 2008 року двигун став носити індекс F18 D4, але це йому не допомогло. Всьому виною велика площа кришки, паршивенька якість прокладки клапанної кришки, але основна біда — порушення технології встановлення. Як усунути протікання масла і як замінити прокладку кришки клапанів на Шевроле Лачетті 1,8 з моторами D3, D4 і SED, розбиратимемося прямо зараз.

Чому тече масло з-під клапанної кришки, всі причини

Брудний двигун, потік масла на блоці циліндрів, шланги та навісне обладнання покрите огидним шаром суміші олії та пилу… Ця картинка знайома багатьом власникам Шевроле Лачетті. Прокладка клапанної кришки може стати виною протікання оливи, але не причиною. А причини потрібно шукати глибше.

прокладка клапанної кришки лачетті
Правильно та акуратно встановлена прокладка ніколи не дасть протікання масла

Причин протікання масла може бути безліч, але основна з них – неправильне встановлення прокладки. Незалежно від того, чи ми користуємося герметиком, чи не користуємося, технологія встановлення всіх деталей з великою площиною прилягання в принципі однакова.

Дуже важливо при цьому дотримуватися низки моментів. Будь-який досвідчений моторист скаже, що для того, щоб з-під кришки не гнало масло, необхідно:

 1. Ретельно очистити привалочні поверхні.
 2. Переконатися в їхній геометричній непогрішності — площина повинна бути ідеально рівною. Це можна перевірити будь-якою металевою лінійкою, спецшаблоном або рівнем.
  прокладка клапанної кришки лачетті
  Кришка повинна бути ідеально рівною
 3. Алюмінієва клапанна кришка на 1,8-літрових моторах Лачетті може отримати деформацію через перегрівання або інші причини, механічне пошкодження тощо. Дуже важливо перевірити площину кришки.
 4. Схема затягування болтів клапанної кришки Лачетті повинна дотримуватися неухильно. Звичайно, ми не зберігатимемо алгоритм затяжки на стіні гаража, але закономірність треба знати — тягнемо болти від центру до країв, хрест-навхрест.
  прокладка клапанної кришки лачетті
  Схема затягування болтів кришки клапанного механізму Лачетті
 5. Момент затягування болтів має велике значення. Для кришки Chevrolet Лачетті 1,8 л він становить максимум 10 Н·м. Причому затискати кришку бажано у два-три прийоми, поступово доводячи зусилля затискання до максимальних 10 Н·м.
 6. Болти кріплення кришок (номер за каталогом GM 94 500 909) теж, як не дивно, мають свій ресурс і можуть з часом втрачати властивості, тобто витягуватися. При кожному демонтажі клапанної кришки необхідно встановлювати нові болти. Це не так дорого, болтів лише півтора десятка, але неприємностей зі старими витягнутими різьбленнями не оберешся.
 7. Ущільнювальні кільця. Мотористи радять не ставити фірмові GM-івські кільця GM 96353007 або 904 11 826, вони швидко втрачають еластичність і починають потіти. Набагато краще показали себе КамАЗівські силіконові ущільнювальні кільця. Вони і дешевші, і є в наявності в будь-якому сільпо чи на автобазі.
  прокладка клапанної кришки лачетті
  Оригінальне (праворуч) та неоригінальні кільця
 8. Герметик. Не кожний герметик підійде для клапанної кришки Лачетті. Річ у тому, що до складу багатьох з них обов’язково входить оцет. До чого тут оцет? Дуже просто: його пари потрапляють в перший датчик кисню і повільно, але впевнено вбивають його. Для цього випадку нам підійдуть герметики з позначкою на етикетці.

  прокладка клапанної кришки лачетті
  На герметику має стояти напис Sensor Save
 9. Знову герметик. Крім цього, користуватися герметиком потрібно вміти. Недостатньо прочитати інструкцію із застосування.
Будь-який герметик наноситься не від усієї щедрої душі, а у вигляді тонкої плівки. Естетика тут відіграє останню роль — надлишки герметика, по-перше, потрапляють у головку блоку, а потім у систему мастила, закупорюючи канали, а по-друге, згустки нерівномірно нанесеного матеріалу не дають прокладці сісти як в пазах самої клапанної кришки, так і на привалочній площині головки блоку.

Здається, цього достатньо для того, щоб з усією відповідальністю підійти до заміни прокладки клапанної кришки Лачетті або врешті-решт доручити цю справу мотористу.

Що потрібно для заміни. Підбираємо матеріали

При підборі розхідників дуже важливо приділити увагу якості прокладок і герметиків, якщо ми будемо їх використовувати. Замість рідини для чищення карбюраторів або інжекторів підійде розчин гасу і розчинника, також можна використовувати малярний знежирювач.

</span >

Частково ми вже розібралися в артикулах та найменуваннях матеріалів, необхідних для заміни прокладки. Залишилось усе це зібрати разом:

 1. Штатний набір інструментів.
 2. Динамометричний ключ.
 3. Рідина (аерозоль) для чищення карбюраторів або інжекторів.
 4. Герметик за бажанням, марки ми вказали вище.
 5. Сама прокладка. Вона може бути як оригінальна GM 965 14 596 для 1,8-літрового двигуна або GM 963 53 002 для моторів 1,6 та 1,4 л. Аналогів на ринку безліч — це і VictorReinz 155345601 (1,4 і 1,6 л), і PartsMall 963 53 002, та 963 51 213 з Т-подібним профілем.
 6. Нові болти для клапанної кришки GM 94 500 909.
прокладка клапанної кришки лачетті
Прокладка GM 965 14 596

А тепер запасаємося терпінням та починаємо заміну.Як замінити прокладку кришки клапанів Лачетті

Ми повинні розуміти, що маємо справу з не найдосконалішою клапанною кришкою і будь-який бруд або стороння частка на площині головки блоку знову призведуть до підтікання масла

Дуже важливо під час роботи бути гранично акуратним, точно дотримуватись моментів затягування болтів та чистоти. В іншому випадку протікання масла нам не позбутися. Робота не займе більше ніж годину, якщо дотримуватися певного алгоритму:

 1. Знімаємо мінусову клему з АКБ.
 2. Відкручуємо декоративну кришку, якщо вона є.
 3. Послаблюємо хомути кріплення патрубків системи вентиляції картера, знімаємо два патрубки зліва та один праворуч.
  прокладка клапанної кришки лачетті
 4. Відключаємо роз’єм із джгутом проводів від датчика положення розподільчого вала.
  прокладка клапанної кришки лачетті
 5. Вилучаємо високовольтні дроти, знявши їх зі свічок.
 6. Головкою на 10 відвертаємо болти кріплення кришки клапанного механізму, їх 15 штук.
 7. Знімаємо кришку.
  прокладка клапанної кришки лачетті
 8. Ретельно миємо та знежирюємо клапанну кришку зсередини, видаляємо стару прокладку, знежирюємо привалочну поверхню головки блоку.
  прокладка клапанної кришки лачетті
 9. За бажання використовувати герметик, наносимо найтонший шар на прокладку та на площину головки.
 10. Заправляємо нову прокладку в кришку.
  прокладка клапанної кришки лачетті
 11. Ставимо її на місце, надягаємо ущільнювачі на болти і наживляємо їх.

  Тут є два варіанти. Мотористи радять злегка підібгати кришку за схемою, після чого витримати 10-15 годин і тільки після цього протискати болти з зусиллям до 10 Н·м.

  Другий варіант написаний на упаковці з герметиком. При правильному встановленні обидва варіанти мають бути ефективними. А багато хто не використовує герметик у принципі, чітко дотримуючись послідовності та моментів затягування.

 12. Протискаємо кришку згідно зі схемою та дотримуючись зусилля.
  прокладка клапанної кришки лачетті

Після встановлення кришки без герметика, двигун можна запускати відразу. Декоративну кришку краще поки відкласти убік і поспостерігати за поведінкою прокладки протягом декількох днів, а після встановити на місце, якщо протікання немає. Вдалої всім роботи та чистого двигуна!

2 thoughts on “Шевроле Лачетті. Міняємо прокладку кришки клапанного механізму

 1. вот эта прокладка китайская синяя или черная дерьмо полное как ни затягуй ее правильно.А на морозе трескается можно прям пальцами ее отрывать.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *