Сальник колінвала Daewoo Lanos: заміна, вибір, фотозвіт
Сальник колінвала Daewoo Lanos: заміна, вибір, фотозвіт

Сальник колінвала Daewoo Lanos: заміна, вибір, фотозвіт

Брудний двигун, постійне доливання оливи, небезпека сильного витоку на високих обертах — все це ознаки сальника колінвала, що своє вже віджив. Переднього або заднього. На Ланосі його знос може дати про себе знати абсолютно несподівано, оскільки ресурс сальника залежить від маси умов. Хай там як, заміна сальника колінвала Daewoo Lanos проводиться за сильних протікань масла, які явно видно на передній частині двигуна. Крім того, задній сальник колінвала пропускає масло прямо в картер зчеплення, що вже зовсім зле. Тому будемо міняти за появи перших ознак.

Коли міняти сальник колінвала на Ланосі. Діагностика та перевірка

Діагностика стану заднього сальника колінвала на Ланосі ускладнюється тим, що для візуального огляду необхідно знімати коробку передач. Малоприємна перспектива. Проте в разі замащування дисків зчеплення іншого виходу у нас не залишається. Є кілька нюансів — олива на дисках зчеплення може з’явитися як з двигуна, через задній сальник колінвала, так і з коробки передач, через сальник первинного вала.

сальник коленвала
Потік сальник на Ланосі

Постає питання – як дізнатися, який саме сальник потік і який потрібно міняти точно. З’ясувати це доволі просто, якщо ми орієнтуємося у властивостях моторних і трансмісійних олив:

  • дефектний сальник первинного вала КПП пропускає трансмісійну оливу, що має інший запах, але відрізнити її від моторної без досвіду важкувато;
  • крапля моторного мастила і трансмісійки по-різному поводяться у воді — моторне мастило не розпливається поверхнею і залишається у вигляді круглої краплі, а трансмісійне розпливається поверхнею води плямою, це доволі точний спосіб визначення місця витоку.

Ще один важливий момент, не враховуючи який можна даремно втратити кілька днів і виконати купу непотрібної роботи.

У задній частині двигуна протікання оливи може свідчити не тільки про зношений сальник, а й про протікання через прокладку піддону, особливо в 1,6-літрових Ланосах, де прокладка не ставиться, а піддон встановлюють на герметик.

Тому перед тим, як зняти коробку передач на Ланосі, варто переконатися, що не тече піддон.

Вибираємо сальник колінвала на Ланос правильно

Сальник коленвала Daewoo Lanos

Найнадійніші, за відгуками власників, залишаються сальники і герметики VICTOR REINZ. Проте в продажу можна зустріти сальники як у наборах, так і поштучно. Ціна заднього сальника становить від 60 до 300 гривень (~$2-12 на 2018 рік), а виробник і каталожні номери вказані нижче:

  • CORTECO, німецький сальник з недорогої серії, артикул 12013882B;
  • Pyung Hwa (PH), корейські сальники хорошої якості за адекватні гроші, каталожний номер 1411BAJAE0;
  • KOS (Korea), номер за каталогом 96376569;
  • KAP AUTO, Корея, артикул 96376569;
  • німецький ELRING з номером 590.797, ціна близько 250 гривень, але якість висока;
  • PAYEN, номер за каталогом NB698 приблизно в тій самій ціновій категорії;
  • недорогий корейський сальник Onnuri (Wonil Korea), артикул 96376569;
  • і оригінальний GM-івський сальник із номером 96376569GM, він коштує близько $7-8.

Сальник коленвала Daewoo Lanos

Розміри заднього сальника 70х90х10 мм, додатковий каталожний номер для уточнення – 245-1005160. Оскільки заміна заднього сальника колінвала на Ланосі, Сенсі, Нексії та Лачетті не відрізняється оперативністю, то краще купити сальник хорошого бренду, тим більше, що коштують вони не так дорого.

Ціна роботи на заміну сальника на СТО — від 800 до 1500 гривень ($30-57) залежно від рівня станції. Саме стільки ми й заощадимо, помінявши сальник своїми руками.

Заміна заднього сальника колінвала Daewoo Lanos своїми руками

Роботи багато і вся вона виконується або на оглядовій ямі, підіймачі або на естакаді. На землі поміняти сальник можна, але дуже складно. Ще, можливо, стане в пригоді допомога під час демонтажу коробки передач. Для заміни сальника необхідний стандартний набір інструментів, герметик, проникаюче мастило WD-40, терпіння і прямі руки. Поїхали.

Відключаємо акумулятор, знімаємо його і викручуємо чотири болти кріплення майданчика АКБ голівкою на 10.
сааккумулятор ланос

Головкою на 32 з потужним воротком відкручуємо ступичну гайку. Зробити це потрібно ще в той момент, коли машина стоїть на землі. Так ми знімемо зайве навантаження з елементів підвіски і рульового.
маточина

Вивішуємо машину на домкраті, знімаємо колесо.
Сальник коленвала Daewoo Lanos

Виймаємо наполегливу шайбу підшипника маточини.
Сальник коленвала Daewoo Lanos

Ріжковим або накидним ключем на 19 відкручуємо гайку кріплення нижньої кульової опори. Добре, якщо є знімач, тоді не доведеться бити молотком.

Сальник коленвала Daewoo Lanos

Відводимо стійку в бік і виймаємо зовнішній ШРКШ.
Сальник коленвала Daewoo Lanos

Випресовуємо внутрішній ШРКШ. Для цього підпираємо його монтуванням через картер і дерев’яну проставку.
шрусТе ж саме робимо з іншого боку.
шрус внутрішній ланос

Відключаємо колодку проводів від датчика ввімкнення ламп заднього ходу, джгут відводимо вбік.
колодка

Тепер позначаємо положення тяги приводу КПП, хоча налаштування, найімовірніше, зіб’ється і доведеться регулювати заново.
гелікоптерВідкручуємо гайку на 14, притримуючи знизу ключем на 12.

Відкручуємо робочий циліндр приводу зчеплення і відводимо його вбік. Для цього використовуємо головки на 19 і такий самий ключ.
кппВідводимо вузол убік, щоб не заважав під час роботи.
кпп

Підпираємо задню частину двигуна за допомогою домкрата.
кпп ланос

Головкою на 14 відкручуємо кронштейн подушки КПП — три болти до картера коробки та два до опори.
опори

Відкручуємо два верхні болти кріплення КПП до блоку циліндрів (за розподільчою трубою антифризу). Підбиратися до них дуже незручно, але можливо.

крепление кпп

Відкручуємо коробку від блоку циліндрів і повністю знімаємо задній підвіс.

Знімаємо коробку повністю.
знімаємо коробку

Відкручуємо болти кріплення кошика зчеплення, зафіксувавши маховик викруткою або болтом.
зчеплення ланосПомічаємо взаємне розташування маховика і колінвала маркером, щоб не збити балансування, відкручуємо болти і знімаємо маховик.
маховик

Виймаємо старий сальник, підчепивши його викруткою або шилом.
сальник коленвалаКонтролюємо стан поверхні фланця колінвала. Якщо вона має сильне вироблення (що говорить про пробіг мотора +250 тисяч), доведеться знімати колінвал і шліфувати фланець.
новий сальникВстановлюємо новий сальник на місце, попередньо змастивши торець і посадочне місце герметиком. Старий сальник використовуємо замість оправки, саджаємо сальник акуратно і рівномірно.

Збирання проводиться у зворотному порядку, а ця інструкція стане в пригоді і під час заміни зчеплення, і під час заміни маховика, і під час заміни вижимного підшипника на Ланосі.

Не забуваємо, що момент затягування болтів корзини зчеплення 15 Нм, а болти маховика затягують із зусиллям 35 Нм, попередньо змастивши їх анаеробним герметиком різьблення. Вдалої всім роботи та жодної краплі мастила з-під двигуна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *