Renault Scenic 3 та Megane 3: заміна задніх колодок та дисків

На автомобілях Рено Меган 3 і Сценік 3 заміна задніх гальмівних колодок проводиться за однаковою технологією. Ніяких складнощів у процесі заміни виникнути не може, єдине, що може вибити з колії — електропривід ручного гальма. Вибір колодок Для Мегана і Сценіка ми розглядали не так давно. Сьогодні замінимо задні колодки з електричним ручником і замінимо задні гальмівні диски на Рено Меган 3 і Сценік 3.

Вибираємо колодки і диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3

Детальніше про вибір гальмівних колодок на Рено Меган ми зупинялися тут, а загальні принципи вибору колодок, маркування, бренди та особливості тих чи інших фрикційних накладок були розглянуті тут та тут. Тому особливо загострювати увагу на тому, які колодки кращі для Рено Меган і Рено Сценік 3 не станемо, а зосередимося на технології заміни, інструменті та пристосуваннях.

Параметри заднього гальмівного диска Рено Сценік 3 або Меган 3

диски для заднего тормоза Рено Меган 3 или Scenic 3

 

Для заміни гальмівних дисків оптимальним варіантом будуть диски SNR KF155.111U або Blue Print ADR164310. На користь перших свідчить їхній вищий ресурс і стійкість до перегріву. Blue Print можуть протягнути 50-60 тисяч, але для гальмівного диска це не пробіг, тому перевага явно на боці SNR.

В принципі, диск SNR і TRW мають бути повністю ідентичні, тому можна вибирати між ними тільки за ціною. SNR KF155.111U коштує в середньому близько 2800 гривень, ось його параметри:

 • зовнішній діаметр 274 мм;
 • вихідна товщина 11 мм;
 • мінімальна критична товщина 9,5 мм;
 • висота 86,2 мм;
 • діаметр центрування 30,0 мм;
 • підшипник SNR Roulements.

диски для заднего тормоза Рено Меган 3 или Scenic 3

Про колодки для Мегана і Сценіка ми говорили достатньо, але публіка часто рекомендує TRW GDB1791 для гальмівних систем з електричним ручником. З інструментів нам знадобиться:

 1. Головка ½ дюйма 36 мм.
 2. Біта ½ дюйма Torx Т60.
 3. Для вимкнення системи приводу колодок ручника буде необхідний адаптер ELM327, щоб увійти в сервісне меню і поставити ручник у режим обслуговування.

Крім цього незайвим буде мати мідне мастило для колодок і спеціальне мастило для напрямних, а також проникаюче мастило WD-40, яким бажано обробити гвинти кріплення супорта і скоби заздалегідь. Якщо все це під руками, беремося до роботи.

диски для заднего тормоза Рено Меган 3 или Scenic 3

Активація сервісного режиму стоянкового гальма Scenic 3

Для обслуговування задніх гальмівних механізмів дуже бажано активувати режим технічного обслуговування, щоб уникнути виникнення помилок. Звісно, можна просто втопити поршень або під’єднати до контактів живлення і таким чином змусити поршень піти якомога глибше.

Однак у цьому разі ніхто не гарантує, що не виб’є помилку після встановлення нових колодок. Активація режиму обслуговування проводиться так:

 1. Вставляємо сканер ELM327 у діагностичний роз’єм.
 2. Входимо в сервісне меню на Андроїд-пристрої або на комп’ютері.
 3. Вибираємо пункт 7 Ручне гальмо.
 4. У рядку Choose ECU пишемо cmd, потім enter, потім цифру 7, знову enter.
 5. Ми зайшли в блок ручного гальма. Тепер у рядку 9 ЕСМ: Extended command set пишемо 9 у рядку Choose.
 6. Вибираємо рядок 14 VP017 (Command) і активуємо сервісний режим, написавши цифру 14 у лінії вибору, як показано на скрінах.
 7. У наступному екрані читаємо попередження, погоджуємося і тиснемо enter.

Сервісний режим активовано, про що говоритиме дзижчання моторчика приводу ручного гальма. Погудівши секунд 15-20, моторчик втягне поршень максимально глибоко. Тепер можна узятися до заміни.

Міняємо задні диски та колодки на Рено Scenic 3 і Меган 3 своїми руками

Для заміни задніх колодок і дисків встановлюємо автомобіль на рівний майданчик, піддомкрачуємо автомобіль, попередньо встановивши упори під передні колеса і зірвавши болти кріплення задніх коліс. Відкриваємо кришку розширювального бачка.

Далі працюємо за таким алгоритмом:

 1. Після зняття коліс ретельно очищаємо супорт від пилу і бруду металевою щіткою, намагаючись не пошкодити гумові пильовики.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 2. Відкручуємо гвинти кріплення скоби супорта, притримуючи з протилежного боку ріжковим ключем.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 3. Знімаємо супорт і відводимо його вбік. Якщо скоба з колодками не піддається, знімаємо її разом з колодками.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 4. Відкручуємо два гвинти кріплення скоби до супорта. Гвинти посаджені на герметик, тому доведеться докласти зусилля.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 5. Знімаємо супорт і напрямну скобу.
 6. Ретельно очищаємо супорт і скобу до кінця, використовуючи металеву щітку і хімзасоби. Оглядаємо стан пильовиків. Якщо є сліди надривів, тріщин — замінюємо їх новими.
 7. Контролюємо положення поршня гальмівного циліндра. Якщо стандартними методами його втопити не вдалося, застосовуємо грубу фізичну силу — знімач або важіль у вигляді ручки від молотка.
 8. диски для заднего тормоза Рено Меган 3 или Scenic 3
 9. Тепер з’явився доступ до посадкових місць для колодок, які потрібно очистити і змастити антикорозійним мастилом. В ідеалі – Bremsen-Anti-Quietsch-Paste. Це мастило не можна використовувати для напрямних пальців.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 10. На очищені та змащені супорта встановлюємо нові колодки, попередньо змастивши їх консистентним мастилом.
 11. Беремося за диск. Знімаємо ковпачок за допомогою плоскої викрутки і молотка. Маточинна гайка відкручується головкою на 36 мм ½ дюйма.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 12. Знімаємо гальмівний диск.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 13. Очищаємо маточину від бруду, а з особливою ретельністю й акуратністю чистимо датчик АБС. Встановлюємо новий гальмівний диск, змастивши посадочне місце звичайним консистентним мастилом Літол 24. Момент затягування маточинної гайки 220 Н-м.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 14. Змащуємо гвинти кріплення супорта різьбовим герметиком (ABRPlok Threadlok TL-342) і встановлюємо скобу зі встановленими колодками.
 15. Встановлюємо супорт і протягуємо кріпильні болти із зусиллям 35 Н-м.
  диски для заднього гальма Рено Меган 3 або Scenic 3
 16. Можна все перевірити та навішувати колесо. Якщо ми використовували адаптер ELM327, необхідно повернути систему в робочий стан. Для цього деактивуємо режим техобслуговування, вибравши пункт 15 у меню. Моторчики виштовхнуть поршні в робоче положення.
 17. Перевіряємо рівень гальмівної рідини в бачку, за необхідності — доливаємо.

Після встановлення коліс і автоматичного підведення колодок, перших 250-300 км необхідно контролювати стан супорта і колодок, не перегрівати їх і не перевищувати швидкість 80-90 км/год.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *