Кращі щітки склоочисника 2023-2024

Їх часто не помічають, а іноді навіть забувають, але щітки склоочисників є надважливою складовою безпеки на дорозі. Як і інші компоненти автомобіля, склоочисники не вічні та схильні до зносу, навіть якщо вони не використовуються часто. Погана видимість — одна з найпоширеніших причин автомобільних аварій, а якісні склоочисники забезпечать відмінний огляд. Кращі моделі двірників різних конструкцій за помірними цінами 2023-2024 — у новій підбірці.

Коли міняти двірники на автомобілі

Зазвичай ті склоочисники, що постачаються на конвеєри, здатні пропрацювати не більше ніж 6-8 місяців. Проте незалежно від інтенсивності використання, рекомендується замінювати щітки склоочисників кожні шість місяців (хоча деякі виробники заявляють про значно більший термін служби). Також не завадить періодично перевіряти їх, просто піднімаючи кожну щітку склоочисника зі скла і проводячи пальцем по гумовому краю.

старі щітки
Склоочисник зсередини автомобіля, зношена щітка залишає смуги на склі.

Варто перевіряти, чи не є якісь частини гуми жорсткими або потрісканими, чи не призводять вони до появи радіальних смуг на склі під час використання. Якщо двірники потребують заміни, міняти їх потрібно парою. Незалежно від стану другого склоочисника, адже якщо зносився один, другий вже на підході. Не варто забувати також про задній склоочисник, якщо він присутній у комплектації.

Як вибрати склоочисник. Види автомобільних двірників

Купити нові склоочисники не є надскладним завданням. Потрібно лише знати, що у продажу існує декілька типів автомобільних двірників:

  • звичайні каркасні, традиційної конструкції;
  • безкаркасні;
  • гібридного типу.

Найпоширенішими з цих трьох типів є традиційні каркасні склоочисники, які мають гумові щітки або гуму, загартовану галогенними сполуками. Ці щітки також часто називають склоочисниками кронштейнового типу, вони, як правило, найдешевші, але вразливі до снігу та льоду. Деякі з них мають у складі лез спеціальну обробку скла, інтегровану в матеріал щіток, яка з часом може допомогти воді збиратися і стікати з лобового скла.

каркасна щітка
Традиційний каркасний склоочисник

Останніми роками все більшої популярності набувають гібридні щітки, які мають схожу конструкцію з традиційними каркасними двірниками, але з додатковою зовнішньою оболонкою. Зовнішній корпус не тільки забезпечує нижчий профіль, більш аеродинамічний дизайн, але й допомагає утримувати сніг і лід від самих гумових лез.

безкаркасні двірники
Склоочисники безкаркасної конструкції

Нарешті, двірники з безкаркасною конструкцією виготовлені з силікону або міцного натурального чи синтетичного каучуку і мають цільну архітектуру. Склоочисники безкаркасного типу є найдорожчими з трьох видів, але кажуть, що вони служать довше, ніж звичайні щітки. Більшість брендів, призначених для зимового використання, мають гумові, а не силіконові леза.

Як і будь-який автомобільний аксесуар, склоочисники можуть мати різну ціну залежно від використаних матеріалів та додаткових функцій. Наприклад, функцією підігріву. Але навряд чи варто витрачати зайві кошти на такі опції, якщо автомобіль експлуатується загалом в кліматичних умовах України.

Важливі параметри склоочисника

Ціна двірників абсолютно не важлива, якщо ми не знаємо базових параметрів щіток. По-перше, це довжина щітки. Зазвичай виробники готують склоочисники комплектом до конкретної моделі. Навіть якщо довжина правої та лівої щітки за умовчуванням різна. Проте власник може на свій розсуд зменшувати або збільшувати довжину щіток.

Втім перед покупкою все ж варто виміряти довжину тих двірників, які зараз стоять на автомобілі, а ще краще заглянути у посібник з експлуатації, де автовиробник пропонує оптимальні розміри склоочисників.

типи кріплень
Типи кріплень двірників до важеля.

По-друге, потрібно звернути увагу на кріплення щітки до повідка (важеля склоочисника). Це може бути або пряме кріплення, яке застосовується на більшості автомобілів, або ж гак, чи спеціальне кріплення для конкретної моделі. Деякі комплекти щіток продають як для конкретної моделі, так і з набором адаптерів для легкого встановлення.

Кращі моделі щітки склоочисників 2023-2024 

Ми пропонуємо розглянути декілька моделей щіток, які більш пристосовані для погодних умов більшості регіонів України — від Півдня та Криму, до Закарпаття. Вони різних конструкцій та різні за ціною. Проте отримали найбільшу кількість схвальних відгуків від українських водіїв.

ANCO 31 Series

Багато хто з водіїв стикався з різними неприємностями під час встановлення нового комплекту двірників, а також зі скрипом та лясканням під час роботи. ANCO 31 Series — приємний виняток. Ви просто надягаєте його на руку склоочисника за допомогою “KwikConnect” від Anco, і все готово. Це займає лічені секунди. Ще краще те, що пластик не крихкий і не ламається в холодну погоду або під впливом сонця.

ANCO 31 Series

Серія 31 доступна в широкому діапазоні розмірів, від 250 до 710 мм, що майже гарантує відповідність до будь-якого автомобіля. Гумова суміш “DuraClear” не скрипить і не проскакує, а також добре прилягає до лобового скла.

Вони не прослужать так довго, як дорогі силіконові склоочисники, і відкрита конструкція рами, безумовно, буде накопичувати сніг і лід взимку. Проте вони дешеві і заслуговують того, аби завжди бути під рукою. 

Bosch Icon

Нова преміальна серія склоочисників від Бош, але теж не без недоліків. Проте може прослужити рік або більше при щоденному використанні, і однаково добре працює як влітку, так і під час сильного снігопаду. 

Bosch Icon

Компанія стверджує, що термін служби Icon на 40% довший, ніж в інших щіток преміумкласу, а гумова суміш має бути стійкою до розтріскування під впливом ультрафіолету, порівняно з іншими основними брендами-конкурентами. Вона також має ексклюзивний асиметричний гнучкий дизайн спойлера для легкого та тихого витирання. 

Bosch обіцяє, що Icon легко встановлювати завдяки роз’єму з подвійним блокуванням для захисту від атмосферних впливів, проте під час встановлення можуть виникнути складнощі. Пластиковий корпус також є слабким місцем і може бути крихким при заміні склоочисників у морозну погоду.

Як і у випадку з будь-якою склоочисною щіткою, її розмір залежить від моделі автомобіля. 66-сантиметрові зараз найбільше поширені, а 47,5 см, 53 см та 55-сантиметрові склоочисники також підходять для багатьох автомобілів.

Valeo 900 Ultimate Series

Безкаркасна серія Valeo 900 Ultimate — найдешевша у своєму класі. Як правило, служать довше, можуть краще працювати у довгих розмірах і протистояти аеродинамічному підйому на високих швидкостях.

Valeo 900 Ultimate Series

Продуктивність 900 Ultimate дуже близька до преміальних склоочисників, таких як Bosch Aero, але за значно нижчою ціною. Але, як і у всіх безкаркасних склоочисників, у механізмі кріплення багато пластику, який стає крихким під впливом ультрафіолету та холодної погоди.

Серія 900 Ultimate доступна в широкому діапазоні розмірів від 380 до 740 мм. Склоочисники серії 900 Ultimate мають найкращу у своєму класі аеродинаміку завдяки інтегрованому спойлеру, а також покращеній аероакустиці, яка зменшує шум вітру до 3 дБ.

Ще однією перевагою Valeo 900 є те, що щітки мають інтегровані згиначі, які забезпечують понад 1 500 точок дотику для рівномірного притискання щітки до лобового скла. 

Щітка склоочисника має безкаркасну конструкцію з передовою гумовою технологією “Tec3”, яка забезпечує більш плавне та тихе очищення. Оскільки це безкаркасна щітка без металевої конструкції для збору льоду та снігу, Valeo 900 Ultimate Series є чудовим вибором для використання протягом всього року.

Rain-X Latitude

Можливо, хтось вже чув про Rain-X, бренд, який спеціалізується на водовідштовхувачах та очисниках скла. Оригінальний водовідштовхувач для скла Rain-X значно покращує видимість у мокру погоду, але він не замінить якісних склоочисників. Саме тому компанія пропонує щітку склоочисника Latitude Water Repellency 2-в-1, яка має водовідштовхувальне покриття Rain-X, що переноситься зі скребка склоочисника на лобове скло під час першого використання.

Rain-X Latitude

Вона дійсно залишає покриття, яке змушує воду збиратися і легше витиратися. Система кріплення, яка поставляється з універсальним адаптером, також одна з найкращих у свому класі, і її неважко встановити або зняти. Проте відгуки власників нерідко говорять про гучну роботу двірників — гучний і дуже дратівливий ляскіт, коли щітка змінює напрямок руху. Чесно кажучи, це поширена проблема з довгими безкаркасними склоочисниками.

Щітка повторює вигини лобового скла, а її гумова основа із синтетичної суміші має високоякісне графітове покриття, призначене для підвищення зносостійкості під час дощу та мокрого снігу. Щітки склоочисників Rain-X є одними з найбільш продаваних і популярних в Європі.

PIAA, кращі силіконові щітки

Прості, недорогі каркасні двірники PIAA, як і більшість щіток такої конструкції, дуже швидко та просто встановлюються. У компанії заявляють, що двірники вдвічі довговічніші за традиційні щітки. Силіконова суміш також забезпечує кращу видимість, покриваючи лобове скло силіконом, що сприяє безперервному розбризкуванню води в погану погоду. 

Super Silicone
PIAA Super Silicone

Силіконові склоочисники PIAA доступні в трьох різних моделях: Aero Vogue, Super Silicone (на фото) та Si-Tech. Як Aero Vogue, так і Super Silicone сумісні з силіконовими картриджами, що потенційно може заощадити гроші в довгостроковій перспективі. Тобто, не потрібно купляти щітки у зборі, достатньо поміняти тільки силіконові леза.

Лінійка PIAA Aero Vogue — це гібридні двірники, які поєднують в собі переваги традиційного каркаса та чохла в аеростилі, з технологією “Pass Through”, яка значно зменшує брязкіт леза та підйом вітру на високих швидкостях.

PIAA Aero Vogue
PIAA Aero Vogue

Лінійка Si-Tech використовує безкаркасну конструкцію з плоским лезом, яка повторює форму лобового скла, забезпечуючи однакові точки притискання на лезі для рівномірного очищення. Вони також призначені для зменшення налипання снігу та льоду взимку, що робить їх чудовим варіантом для використання протягом цілого року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *