замена масла акпп авео т300

Як і коли міняти масло в АКПП Авео Т300

Автоматична коробка передач GM 6T30E є достатньо надійною і встановлюється на десяток моделей автомобілів, у тому числі і на Chevrolet Aveo Т300. Коробка належить до знаменитого сімейства Hydramatic, за внутрішньокорпоративними стандартами GM носить індекс MH9. Як змінити масло, коли міняти в цій коробці і яке лити, скільки масла, розібралися сьогодні.

Скільки масла заливати і коли міняти

 
замена масла акпп авео т300
Американська АКПП 6Т30Е (МН9) завжди відрізнялася витривалістю при хорошому догляді.

Кількість залитої оливи залежатиме від способу заміни. Для повної заміни потрібно буде купити 8 літрів ATF, а при частковій достатньо 4-6 літрів. Виробник рекомендує використовувати трансмісійні рідини для автоматичних коробок ATF Dexron VI будь-якої фірми, головне, щоб був допуск від GM.

замена масла акпп авео т300
Багато хто вважає ідеальним для АКПП Авео саме масло ZIC

Заміна масла за методикою повної заміни проводиться приблизно раз на 150-200 тисяч км, а перевірку стану масла та часткову заміну — раз на 40-50 тисяч. На свіжих автомобілях не рекомендують виконувати повну заміну масла, тільки в тому випадку, якщо необхідний ремонт.

Яке масло краще лити в АКПП Авео Т300

 

Виробник забороняє використовувати масло класом нижче Dexron VI. Зокрема, для конвеєрів Дженерал Моторз виробляють масла такі компанії:

 • ExxonMobil Corporation – Mobil DEXRON-VI ATF;
 • Kendall Motor Oil Company – DEXRON-VI ATF;
 • Chevron Corporation – Chevron ATF DEXRON-VI;
 • Havoline ATF DEXRON-VI;
 • Petro-Canada – DEXRON-VI ATF;
 • S-Oil Corporation – SSU ATF DEXRON-VI;
 • Petronas – PETRONAS TUTELA Transmission DEXRON-VI ATF;
 • SK Corporation – ZIC DEXRON-VI;
 • ConocoPhillips Company – DEXRON-VI ATF;
 • Sinopec Corporation – XunDong ATF VI.
замена масла акпп авео т300
Petro Kanada –– один з лідерів ринку

Як перевірити рівень масла АКПП Авео

 

Перевірка якості та рівня масла виконується на прогрітому до 85 °С двигуні через контрольну пробку 3, розташовану на картері АКПП. При цьому селектор вибору передач повинен перебувати в положенні Р. Якщо масло не почало капати або текти з контрольного отвору, його доливають через пробку сапуна 1.

замена масла акпп авео т300
Схема розташування сапуна (1) та контрольної пробки (3)

Перевірка проводиться після короткої поїздки із перемиканням по всьому діапазону передач. Ключем на 11 відкручується контрольна пробка, масло повинне витікати, а двигун під час перевірки — працювати. Після перевірки рівня та закручування пробки в сапун доливають близько 200-300 г масла.

замена масла акпп авео т300
Цьому маслу як мінімум чотири роки

Про стан масла судять за його запахом, зовнішнім виглядом та в’язкістю. Якщо масло пахне горілим, каламутне і з включеннями твердих частинок, воно однозначно підлягає заміні. Майстри рекомендують проводити заміну фільтра тільки після капітального ремонту коробки, оскільки це можливо лише при повному розбиранні. Заводський номер оригінального фільтра №213010A.

Як поміняти масло в АКПП 6Т30Е

 

Часткова заміна ATF виконується самостійно буквально за півгодини. Головне, щоб були зібрані всі витратні матеріали та сама олива. Також подбаємо про те, щоб злити відпрацьовану рідину в ємність щонайменше 5 літрів.

Заміну проводимо по такому алгоритму:

 1. Встановлюємо машину на яму та відкручуємо захист. Два болти спереду та два ззаду.замена масла акпп авео т300
 2. На заглушеному двигуні зливаємо масло через зливну пробку. Чекаємо, поки вся олива стече, закручуємо пробку на місце, перевіривши її стан.
 3. Заливаємо три літри масла через отвір для контролю шприцом або через шланг відповідного діаметра, закручуємо пробку.замена масла акпп авео т300
 4. Запускаємо двигун, перемикаємо селектор по всіх діапазонах, заливаємо ще близько двох літрів масла.
 5. Решту оливи (300-700 г) доливаємо через отвір сапуна за допомогою того ж шланга і воронки.

Ставимо на місце захист, перевіряючи наявність потічків на пробці та на контрольній пробці. Після невеликого пробігу (до 500 км) бажано перевірити рівень масла повторно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *