Моторне масло для Деу Нексія 8 та 16 кл.: яке краще лити, параметри
Моторне масло для Деу Нексія 8 та 16 кл.: яке краще лити, параметри

Моторне масло для Деу Нексія 8 та 16 кл.: яке краще лити, параметри

Вибір моторних масел для Деу Нексія дуже широкий. Можна купити як утридорога, так і доволі дешево. Старенькі мотори 8 та 16 кл. не настільки вимогливі до параметрів моторного масла, як сучасні двигуни, проте кожен прагне підібрати продукт краще і дешевше. Яке масло заливати в двигун Деу Нексія 8 і 16 клапанів, коли міняти, скільки заливати і чому, розберемося зараз.

Що залито у двигун Деу Нексія із заводу: рекомендації

масло нексия
Класифікація моторних масел за API

Бренд, який виготовив моторне масло для Нексії, особливо не афішувався. Із заводу заливали те, що постачалося на те чи інше складальне підприємство. І все ж таки існують певні параметри, регульовані заводом-виробником, що впливають на вибір мастила для двигуна. Завод настійно рекомендує дотримуватися мінімальних вимог до моторного масла при покупці.

Зокрема це стосується в’язкості. Втім, в’язкість масла, з якою ми розбиралися нещодавно, вибирається індивідуально і визначається залежно від кліматичних умов і, звичайно, режимом роботи двигуна. Ось що каже виробник:

 1. Вкрай не бажано застосовувати моторні оливи на мінеральній основі. Перевагу варто віддавати синтетичним та напівсинтетичним продуктам.
 2. Якщо відштовхуватися від стандарту АРI, олія повинна відповідати вимогам класу SM/SF.
 3. В’язкість масла залежить від температури навколишнього повітря. SAE 5W-30 застосовувати в тому випадку, коли температура опускається нижче -20 градусів.
 4. Оливи 5W-40 або 5W-50 заливають у середній кліматичній смузі.
 5. При високих температурах, на півдні або жарким літом використовують олії 10W-40, 10W-50.
масло нексия
Маркування на упаковці моторної оливи

Скільки масла заливати в двигун Нексії, коли міняти

Залежно від типу двигуна, встановленого на Деу Нексія, об’єм масла може відрізнятись. Так, для 1,5-літрових двигунів, незалежно від типу головки блоку (8 або 16 клапанів), для повної заміни готуємо 3,8 л моторного масла. Для 16-клапанних 1,6-літрових моторів нормативний об’єм становить 3,95-4 л оливи для повної заміни з урахуванням фільтра.

Завод рекомендує проводити заміну моторного масла на пробігу 10 тисяч кілометрів або приблизно рік експлуатації. Проте виробник не знає, в яких умовах ми експлуатуємо автомобіль. Цей регламент був виведений у ході випробувань у лабораторних умовах та із застосуванням кращих моторних масел, які були у розпорядженні інженерів.

масло нексия

Ми ж розуміємо, що наші умови радикально відрізняються від лабораторних: пил, неякісне паливо, контрафактні фільтри, неякісна олива, високі навантаження – це знижує ефективність мастила. Крім того, здатність масла протистояти окисленню (а значить, втрати значної частки властивостей, що змащують) різна.

Тому власники Деу Нексія з пробігами рекомендують скорочувати регламент заміни масла у двигуні щонайменше до 7 тисяч, а в ідеалі до 5 тисяч пробігу.

Яке масло заливати в двигун Деу Нексія

Якість масла — основний критерій вибору. У жодній країні Європи не зустрічається така кількість підробок, як в Україні, і це потрібно чітко розуміти. Будь-яка непідробна олива, яка відповідає параметрам, зазначеним вище, годиться для використання.

Більше того, навіть якісні сучасні мінеральні оливи сміливо можна використовувати влітку — жодних протікань, ніякого падіння тиску не буде, гарантовано досвідом. Та й мінеральні масла куди дешевші за синтетику. Але за умови, що мінералка високої якості. До речі, і промити систему змащення після синтетики чи напівсинтетики треба не забути.

масло нексия
Синтетичне моторне масло Castrol 5W-30

Напівсинтетичні моторні оливи чудово підходять для моторів з великими пробігами. Річ у тім, що синтетична олива в убитому моторі допоможе, як мертвому припарка. Воно миттєво знайде місце для протікання, тиск буде нестабільним, та ще й доведеться витрачати купу грошей на долив і без того недешевої синтетики.

Синтетичні масла – єдиний вихід із ситуації тільки в тих випадках, коли мотору доводиться працювати або при дуже низьких температурах, або при високих або екстремально високих навантаженнях. І цьому є пояснення. Синтетика більш стабільна в сенсі плинності та в’язкості при низьких температурах, а це означає, що наш мотор краще запускатиметься зимовим ранком, менше зношуватиметься під час прогріву і при коротких міських поїздках.

Марки масел для двигуна Деу Нексія

масло нексия
Оригінальне масло General Motors

Марка масла для двигуна Деу Нексія — питання релігійної приналежності власника. Вам у житті не вдасться переконати того, хто сидить на Castrol, залити Shell. Не тому, що воно краще. Він так звик і йому здається, що Кастрол ідеально справляється зі змащенням двигуна і він, звичайно, має рацію.

Словом, ось кілька популярних марок моторних масел, які найчастіше використовують власники Деу Нексія і відповідають вимогам виробника:

 • Shell Helix HX8 5W-40;
 • Zic 5W30;
 • GT Turbo Coat 10W-40;
 • Castrol SLX Professional 5w-30
 • Mobil 10W-40;
 • Mobil 5W-40;
 • Eneos 5W-40;
 • 5w30 от GM;
 • ELF Competition;
 • Esso 5W-40.
 • Liqui Moli Synthoil Energy 0W-40.

Підсумовуючи, відзначаємо, що регламент заміни моторного масла Деу Нексія в 10 тисяч кілометрів не відповідає нашим умовам експлуатації, тому скорочуємо його. Марку оливи вибираємо на свій розсуд, але остерігаємося підробок.

Будь-яка хороша синтетика або напівсинтетична олива з в’язкістю 5W-30, 5W-40, 10W-40, 10W-50, 5W-50 схвалені заводом-виробником. І ще, намагаємося не використовувати чарівні присадки, які магічним чином продовжують ресурс мотора до нескінченності. Див не буває, але це вже зовсім інша історія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *