Як вибрати та замінити масло в КПП Chery Tiggo FL
Як вибрати та замінити масло в КПП Chery Tiggo FL

Як вибрати та замінити масло в КПП Chery Tiggo FL

Будь-яка механічна коробка передач вимагає до себе уваги, і тоді зносу їй не буде. Надійні трансмісії Chery Tiggo FL підтверджують прогрес китайського виробника, але і їм потрібне обслуговування як мінімум за регламентом. Як замінити масло в КПП Чері Тігго ФЛ, яке масло заливати краще, коли змінювати інші тонкощі обслуговування трансмісії популярного китайського кросовера.

Коли міняти масло в КПП Чері Тігго

 

Chery Tiggo FL

На Chery Tiggo різних поколінь встановлювали пару різновидів механічних трансмісій – QR523MНС (для моторів SQR481FC), QR523MНВ (задньопривідний варіант для двигунів 4G63 і 4G64), QR523Т для повнопривідних трансмісій та ряд.

Для кожної з них виробник прописав свій термін заміни олії, проте практика показує, що оптимальний міжсервісний пробіг для будь-якої МКПП Chery Tiggo складе 30-35 тисяч км. За цей час масло втратить частину своїх властивостей, але ще не встигне остаточно окислитись.

Промивати КПП Chery Tiggo FL під час заміни, чи ні

 

Такий інтервал хороший і тим, що дозволяє уникнути промивання КПП підозрілими засобами. Ще до мінусів промивки відносять той факт, що розчинник або будь-яка активна агресивна речовина в складі трансмісійної оливи до кінця не зіллється. Отже, змішається з новим маслом, що не дуже по фен-шую.

промывки кпп тигго

По-перше, свіжа олива втратить заявлену в’язкість, по-друге, одному китайському богу відомо, як промивання впливатиме на сальники та ущільнювачі. Траплялися випадки, коли підозрілі промивання роз’їдали сальники та провокували течі. А це майже капітальний ремонт коробки.

Коли потрібно використовувати промивання КПП Chery Tiggo FL

 

На користь промивок може грати той факт, що вони вимивають якусь частину бруду та стружки, яку не вимило відпрацювання (а зливати масло краще теплим). Ще без промивання не обійтись у тих випадках, коли ми міняємо не тільки марку олії, але і її склад.

Наприклад, переходимо у зв’язку з покращенням фінансового стану з мінеральної на дорогу синтетичну трансмісійну оливу. Або навпаки, що буває найчастіше. Тут без промивання – нікуди.

Яку олію в КПП Чері Тігго заливати і скільки

 

Як не дивно, компанія не дає рекомендацій щодо конкретних брендів, що виробляють трансмісійні оливи. Щоправда, є кілька умов:

  1. Олія повинна належати експлуатаційній групі класом не нижче GL4 за стандартом API. У цю групу входять мастила, що мають у своєму складі протизадирні, антипінні, промивні та протифрикційні присадки.
  2. Дозволяється використовувати трансмісійки групи GL5. Це олії для гіпоїдних передач. Щоправда, коштують вони дорожче, а працюють у КПП Chery Tiggo FL так само як і GL4. Підійде і універсальна трансмісійка GL5/GL5, якщо дозволяє гаманець.
  3. В’язкість олії, незалежно від бренду та класу, має бути 75W-90.

У марках і в’язкості трансмісійних олив ми нещодавно розбиралися докладніше. Якщо коротко, то індекс 75 говорить про те, що в’язкість масла дозволяє використовувати його в мороз до -40 °С. В Україні така температура прирівнюється до стихійного лиха, тому для наших зим достатньо масел в’язкістю 80W, а «літній» поріг в’язкості, індекс 90, залишаємо без змін.

масло тигго

Мінералка або синтетика, напівсинтетика — не має значення, головне, щоб їх не перемішувати в процесі експлуатації і при доливі.

У коробці Chery Tiggo FL із заводу залито 2,2 л масла і цей обсяг перевищувати вкрай не рекомендується.

Інакше продавить сальники, заміна яких пов’язана з демонтажем КПП, простоєм і додатковими витратами.

Змінюємо масло в КПП Chery Tiggo FL самі

 

Для заміни мастила нам знадобиться тара для зливу відпрацювання, стандартний набір інструментів, домкрат (або гараж з ямою, підіймач). Добре б мати шприц для заливки трансмісійних олив, але якщо його немає, доведеться використовувати або вирву з вигнутим довгим горлом, або шланг і пластикову пляшку.

Насамперед знімаємо захист двигуна, вона не дасть злити масло з КПП. Також бажано зняти повітряний фільтр у зборі з корпусом, хоч робити це необов’язково. Ще потрібно буде вивісити ліву сторону машини на домкраті, якщо немає підіймача чи ями, та зняти ліве колесо.

вывешиваем передок тигго

Тепер знаходимо зливну та контрольну (вона ж заливна) пробки на картері КПП. Підставляємо ємність та ключем на 24 відкручуємо зливну пробку. Чим тепліше масло, тим швидше воно зіллється.

чери тигго кпп
Верхня пробка – контрольна, вона ж заливна. Через нижню зливатимемо масло.

Якщо заливаємо промивку, зливаємо близько 0,7 л старого масла, заливаємо промивку в такій кількості і запускаємо двигун. На холостих оборотах перемикаємо передачі по колу кілька разів. У жодному разі не підвищуємо обороти, педаль газу не чіпаємо взагалі. Після промивання жижу зливаємо остаточно.

масло кпп тиггл
Стара олива зливається. Все під контролем.

Перевіряємо ступінь обтиснення прокладок пробок, якщо вони зношені, міняємо на нові.

уплотнители пробок
Якщо старі прокладки дуже обтиснуті, дуже добре було б замінити їх.

Закручуємо зливну пробку, вставляємо воронку, шприц або шланг в заливний отвір і заправляємо близько 2,2 л свіжої олії.

Закручуємо пробку. Після заміни оливи дуже бажано прочистити сапун КПП.

сапун кпп тигго
Не лінуємося і чистимо сапун після кожної заміни оливи в КПП Chery Tiggo FL.

Він знаходиться зверху на картері. Якщо цього не зробити, коробка не матиме зв’язку з атмосферою, підніметься внутрішній тиск і з’явиться небезпека продавлювання сальників. Після заправки проїжджаємо близько 200-300 км і знову перевіряємо рівень мастила через контрольну пробку. Вдалої всім роботи та міцних коробок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *