Масло в КПП Деу Ланос: як перевірити рівень та поміняти правильно
Масло в КПП Деу Ланос: як перевірити рівень та поміняти правильно

Масло в КПП Деу Ланос: як перевірити рівень та поміняти правильно

Теоретично вважається, що масло в механічній коробці передач Ланоса має служити вічно. Саме тому GM і не спромігся вставити в піддон коробки зливну пробку. Це стосується коробок, які прикручували до 1,5 та1,6-літрового двигуна. П’ятиступка, яка йшла з 1,4-літровим восьмиклапанником, мала зливний отвір, але не мала контрольного. Так і жили. Зараз розберемося як перевірити рівень у п’ятиступеневій коробці Деу Ланос, а при необхідності замінимо трансмісійне мастило.

Як перевірити рівень масла в КПП Ланос

У бюджетних автомобілях, як правило, такі засоби контролю як щуп масла коробки передач виключаються. Економія

У процесі експлуатації з коробкою передач може статися все, що завгодно, тому заміна масла може бути необхідна в будь-який момент. Крім того, ніхто не скасовував текти сальників, природне старіння мастила при контакті з киснем.
Тому контролювати його стан якось треба. Для цього конструктори КПП передбачили контрольний отвір.
масло ланос кпп
Контрольний отвір КПП Ланос

Воно знаходиться в лівій частині картера коробки передач біля лівої півосі, оснащене конічним різьбленням і загвинчене пробкою. Щоб дістатися контрольного отвору було зручніше, тим більше якщо у нас немає оглядової ями, простіше піддомкратити машину і зняти колесо. На фото вище видно розташування контрольного отвору.

щуп
Щуп для перевірки рівня мастила у КПП Ланос

Нормальний рівень масла — це коли на рівному майданчику при відкрученій пробці контрольного отвору рідина знаходиться на кілька міліметрів нижче за нижній край пробки.

Щоб перевірити рівень, можна швидко виготовити з підручних матеріалів своєрідний щуп — беремо шматок жорсткого дроту або тонкого електрода і загинаємо кінчик на відстані 15-20 мм від краю під кутом 90 градусів.

Тепер просто вставляємо наш щуп в отвір. На кінці загнутої частини при нормальному рівні масла в КПП має залишатися мастило. Якщо її немає, доливаємо до рівня.

Як долити або поміняти масло в КПП Ланос. Коли міняти

Трансмісійне мастило втрачає свої властивості не так швидко, як моторне, проте, при контакті з повітрям воно окислюється


Під час роботи трансмісійне мастило в КПП теж піддається зносу. Жодних конкретних регламентів із заміни виробник не дає, навпаки, стверджує: те, що залили на заводі, працюватиме весь термін служби машини.

Насправді крім окислення, масло ще й засмічується, а це впливає на його змащувальні, охолоджувальні та промивні властивості. Тому при виявленні чорної жижі в коробці замість масла, жижу найкраще злити та залити свіжу рідину.

масло ланос кпп
Демонтаж піддона КПП

Масло у КПП на Ланосі змінюється просто. Для цього потрібно поставити прогріту машину на естакаду або яму та акуратно відкрутити болти кріплення піддона коробки передач. Але не різко, а потихеньку, щоб масло виливалося у підставлену ємність поступово.

Після цього можна зняти піддон і дати мастилу стекти повністю. Знімаючи піддон, уважно поводимося з прокладкою, якщо ми попередньо не купили нову. Для страхування при встановленні піддона привалкові поверхні потрібно промазати тонким шаром герметика. Поступово затягуємо кришку піддона (спочатку хрест-навхрест, потім по периметру).

масло ланос кпп
Помитий піддон з прокладкою та герметиком

Масло заливається в отвір у картері КПП, що знаходиться під капотом ліворуч по ходу машини. У ролі маслозаливної пробки виступає сапун, який сприяє вентиляції та врівноваженню тиску (щоб не продавило сальники) усередині коробки та зовні.

масло ланос кпп
Сапун зі знятим ковпачком

Сапун просто знайти по пластиковому ковпачку. Відкручуємо сапун, промиваємо його і за допомогою лійки заливаємо масло в КПП. Ллємо доти, доки мастило не з’явиться в контрольному отворі. Після цього чистимо його пробку та закручуємо все на місце.

Скільки масла лити в КПП Ланос і яке краще

Марка та в’язкість мастил для КПП Деу Ланос – вічна тема суперечок. Проте заводські рекомендації ніхто не скасовував і їм слід дотримуватися

У коробці передач Ланоса D16 плескається 1,8 л синтетичного або напівсинтетичного мастила. Вибір оливи — це релігія і кожен має свій улюблений бренд, з яким саме його коробка працює “краще”. Головне те, що масло має бути синтетичним або напівсинтетичним, а за в’язкістю має відповідати заводським вимогам:

  • при температурі від 0 до +30-35 градусів відмінно працюють літні оливи з в’язкістю по SAE 80W, API GL4, а 85W з температурою критичної в’язкості -26 і -12 градусів відповідно;
  • за низьких температур застосовують масла з в’язкістю 75W-90, SAE 75W-85 / API GL4.
масло ланос кпп
Набір для заміни масла в КПП

Рідне GM-івське масло з каталожним номером 1940182 коштує трохи дорожче за інших і має в’язкість SAE 75W-85 / API GL4. Бренд, який зробив масло, як показує практика, вирішального значення не має.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *