Заміна масла у варіаторі Toyota RAV4 Aisin K111F. Фільтр, регламент

Незважаючи на поверхневе ставлення деяких власників кросоверів до безступінчастих трансмісій, господарям Toyota RAV4 2015 з варіатором серії К111/К112 скаржитися нема на що. Якщо не рахувати відносно часту заміну оливи в CVT. Коли настає час заміни масла у варіаторі Тойота РАВ 4, яке краще лити, як замінити фільтр варіатора, розберемося зараз.

Коли міняти масло у варіаторі Aisin K111F, яке краще

 

Кросовер Toyota RAV4 четвертого покоління оснащується бензиновим двигуном з робочим об’ємом 2000 см і безступінчастим варіатором Aisin K111F. Завод виробник регламентує періодичність заміни мастила у варіаторі кожні 100 000 км пробігу.

Практика показує, що в умовах нормальної міської експлуатації масло зберігає свої властивості до 60-80 тисяч км пробігу.

Повний об’єм AISIN K111F, включно з системою охолодження, становить 9 літрів. Виробник рекомендує використовувати для заміни оригінальну оливу Toyota CVT Fluid TC або Toyota TC. Код оригінальної олії для замовлення – 08886-02105, виробник EMG Marketing Godo Kaisha, Tokyo Japan.

Також багато хто використовують трансмісійну оливу, схвалену виробником варіаторів AISIN CVT Fluid Excelent 7004. Продається в каністрах по 4 літри. Насправді для повної заміни вистачає двох каністр, залишається ще 250-300 гр.

[stextbox id=’alert’]Увага! Не рекомендується заливати енергозберігаючу олію CVT Fluid FE 08886-02505 у Тойота РАВ4 випуску після 2013 року, хоча деякі її змішують у різних пропорціях з трансмісійкою AISIN CVT Fluid Excelent 7004.[/stextbox]

Це пов’язано з різною в’язкістю масел. Так, масло типу FE має в’язкість 5,34 при 100 градусах, а Toyota CVT Fluid TC має в’язкість 7.02. В принципі, нічого страшного не трапиться, якщо залити FE замість ТС, іноді це роблять навмисне, якщо середньорічна температура нижча за нашу, а зими морозні.

Також рекомендований тип масла обов’язково вказаний на пробці контрольного отвору, а модель варіатора на табличці, розташованій на центральній стійці кузова водія. Все це залежить від року випуску та ринку збуту Toyota RAV4.

Окрім оригінальних масел, що випускаються під брендом Toyota, є низка рідин сторонніх виробників:

 • Castrol CVT Multi; 
 • Idemitsu CVTF; 
 • ZIC CVT Multi; 
 • KIXX CVTF.
масло Toyota RAV4
Оригінальні масла Тойота для варіаторів Aisin K111F та К112

Однак найдешевшою рідиною залишається олива Aisin CVT Fluid Excellent CFEX, яку випускає компанія Exxon Mobil Japan. Ціна 4-літрової каністри близько 1600 гривень (47-50 доларів).

До відома
Докладніше про склад, характеристики та маркування масел для АКПП та варіаторів можна дізнатися тут

Скільки масла у варіаторі Тойота К111/К112

 

Об’єм масла залежить від способу заміни та поставлених завдань. Наприклад:

 • Повний об’єм рідини разом із системою охолодження трансмісії K111/K112 – 8.7 л.
 • При частковій одноразовій заміні йде 3,2-4 л.
 • Часткова заміна із заміною фільтра вимагатиме від 8 до 9 л.
 • Повна заміна включає промивання і заливку до номінального рівня, для цього знадобиться 10-12 л.
вариатор Toyota RAV4
Справа нове масло, зліва масло з варіатора з пробігом 43 000 км, міський режим експлуатації.

Фільтр варіатора CVT AISIN K111F Toyota RAV4, запчастини для заміни

 
таблица Toyota RAV4
Таблиця каталожних номерів комплектуючих для заміни олії у варіаторі Aisin K111F Toyota RAV4

При кожній зміні олії у варіаторі Aisin K111F необхідно міняти фільтр. Зробити це нескладно, а ось брудний елемент, що фільтрує, може сильно скоротити ресурс CVT. Виробник наполягає на використанні рідного фільтра з каталожним номером 35330-0W040.

Нехай не вводить в оману різноманітність каталожних номерів фільтра варіатора. Його можуть маркувати по-різному:

 • Toyota 35330-0W040; 
 • 35330-0W090; 
 • FTC110111112;
 • FTC 111V-10112.

Каталожний номер залежить від ринку збуту, а самі фільтри абсолютно однакові.

Як варіант, можна використовувати фільтр дешевше, наприклад, JS ASAKASHI JT485K. Він іде у комплекті з прокладкою, ціна близько 300 гривень (близько 10 доларів на 2021 рік).

прокладка поддона Toyota RAV4
Оригінальна прокладка та піддон варіатора Aisin K111F

Номер оригінальної прокладки піддону – 35168-63010. Також необхідно буде замінити ущільнювальну прокладку зливної пробки. Номер рідної прокладки – 90430-12008.

Як поміняти масло у варіаторі Toyota RAV4 2015

 

Зміна робочої рідини у варіаторі може бути проведена за допомогою спеціалістів на СТО або самостійно. Вона не вимагає наявності спеціалізованого обладнання та спеціальних технічних знань та навичок.

Для зливу оливи потрібно виконати такий порядок дій:

 1. Загнати автомобіль на естакаду чи оглядову яму.
 2. Демонтувати захист картера двигуна.поддон вариатора Toyota RAV4
 3. Зняти бічний захисний кожух варіатора.кожух Toyota RAV4
 4. Від’єднати напрямну траверсу.

Відкрутити зливну пробку та злити відпрацьовану рідину. Перевірити магнітний наконечник пробки на наявність металевої стружки. Її присутність свідчить про зношування варіатора.

поддон Toyota RAV4

Після того, як масло перестане текти, викрутити рівневу трубку і продовжити злив. Вона знаходиться усередині картера варіатора. Викрутити її можна встановивши шестигранник у зливний отвір.

трубка уровня Toyota RAV4

Закрутити зливну пробку в отвір.

пробка Toyota RAV4

Відвернути болти, що фіксують піддон картера (головка на 10 мм, 19 болтів), та демонтувати його. При цьому необхідно діяти акуратно, тому що в ньому є залишки оливи.

поддон вариатора Toyota RAV4

Оглянути прокладку на наявність пошкоджень та розшарування. За необхідності замінити.

За допомогою головки на 10 відкрутити три болти, що фіксують фільтр. При цьому з маслоприймача може піти ще трохи робочої рідини.

фильтр вариатора

Встановити фільтр в отвір і зафіксувати його болтами. Затяжку болтів краще робити динамометричним ключем, виставивши зусилля 6 Н∙м.

фильтр вариатора Toyota RAV4Відмити піддон від залишків відпрацьованої робочої рідини.

 

Зістикувати та зафіксувати картер та блок варіатора. Перед установкою необхідно знежирити прокладку (а краще замінити її), також місця з’єднання картера з корпусом варіатора.

схема затяжки
Схема затяжки болтів піддона варіатора

Закручувати з’єднувальні болти необхідно за наведеною вище схемою за допомогою динамометричного ключа із зусиллям 6 Н∙м.

ставим картер вариатора рав 4

Видалити зливну пробку, вкрутити рівневу трубку і зливну пробку в отвори.

Заливаємо масло в варіатор Aisin K111/К112

 

Після того, як вищезазначені роботи були виконані, можна приступати до заповнення варіатора новою робочою рідиною. Для цього необхідно виконати такі дії:

 1. Знайти на торцевій стороні варіатора заливну пробку та викрутити її.пробка вариатора Toyota RAV4
 2. Завести в отвір шланг.трубка в заливное отверстие
 3. На верхній кінець заливного шланга встановити воронку.
  воронка
 4. Налити в варіатор чотири литри масла.
 5. Видалити шланг.
 6. Закрутити пробку заливного отвору.

Після цього необхідно не прибираючи автомобіль з естакади, включити двигун на кілька хвилин і почати перекладати ручку варіатора у всіх режимах роботи.

селектор вариатора Toyota RAV4

Це дозволить почати циркуляцію старої оливи в системі мастила і злити більшу його частину. Потім необхідно заглушити двигун та приступати до зливу залишків відпрацьованої рідини. Для цього необхідно:

 1. Викрутити зливну пробку та рівневу трубку.
 2. Злити залишки робочої рідини.
 3. Встановити та закрутити рівневу трубку.
 4. Закрутити пробку зливного отвору.

промывка вариатора рав 4

Потім слід заповнити варіатор новою оливою. Орієнтовний обсяг, необхідний для цього, варіюється в діапазоні від 2 до 2,5 літрів. При цьому необхідно зробити такі дії:

 1. Викрутити пробку заливного отвору.
 2. Встановити шланг із лійкою.
 3. Залити потрібну кількість масла.
 4. Вийняти шланг та зафіксувати пробку в отворі.
 5. Включити двигун та дати варіатору попрацювати у всіх наявних режимах.

Як перевірити рівень масла у варіаторі Тойота РАВ 4

 

Для встановлення оптимального рівня робочої рідини у варіаторі необхідно дати автомобілю попрацювати на холостих оборотах. Це необхідно для того, щоб нагріти масло до температури 40 – 45⁰.

У той час, поки двигун працює, можна встановити на місце напрямну траверсу, бічний захисний кожух варіатора, а також пластиковий захист елементів двигуна.

пробка вариатора

Після нагрівання робочої рідини до оптимальної температури, не вимикаючи двигун, необхідно викрутити пробку контрольного отвору. Оптимальний рівень робочої рідини у варіаторі досягається після того, як вона перестане витікати з картера. Після цього пробку зливного отвору і захист картера двигуна можна встановлювати на місце.

Що у підсумку

 

Заміна масла у безступінчастому варіаторі Toyota RAV4 не вимагає застосування спеціального обладнання та особливих навичок. За бажання роботу можна виконати самостійно. Така робота на СТО без урахування масла, фільтра та прокладок коштуватиме 50-70 доларів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *