Масложор Suzuki Grand Vitara 2.0 JB, двигун J20А Що робити
Масложор Suzuki Grand Vitara 2.0 JB, двигун J20А Що робити

Масложор Suzuki Grand Vitara 2.0 JB, двигун J20А Що робити

140-сильний 2.0-літровий двигун J20A Сузукі Гранд Вітара серії JB встановлювався на автомобіль до 2015 року. Високу витрату масла вважають одним із недоліків цього мотора, хоча часто масложер виникає з вини водія. Якщо пробіг двигуна трохи більше 100 тисяч км, є шанс усунути високу витрату масла без капітального ремонту.

Проблеми двигуна J20A Suzuki Grand Vitara 2.0. Витрати масла

 

Дволітровий двигун Гранд Вітара J20A навряд чи можна назвати проблемним. Але таким, хто вимагає догляду, це точно про нього. При якісному своєчасному обслуговуванні цей двигун здатний пройти щонайменше 400-500 тисяч кілометрів до капітального ремонту. Якщо використовувати якісні запчастини та вчасно міняти масло та антифриз.

двигатель J20A

До проблем мотора Сузукі J20A часто відносять шум ланцюга приводу ГРМ, знос шестерні приводу розподільних валів, розтяг ланцюга і зношування натягувача та заспокійника ланцюга. Практика показує, що це не первинна, а вторинна проблема, а джерело її у масляному голодуванні приводу ГРМ.

Іноді доводиться чути про несправність клапана EGR двигуна J20A Сузукі Гранд Вітара. Це питання та діагностичні помилки, пов’язані з клапаном та системою рециркуляції відпрацьованих газів, ми розглядали досить докладно тут.

клапан егр J20A

Однак і ефективність роботи клапана EGR теж зав’язана на якості змащення двигуна. Не кажучи вже про проблеми з поршневою, яка може померти буквально за 80 000 пробігу, якщо двигун починає їсти масло.

Яка витрата масла нормальна для Гранд Вітара 2.0 л J20A

 

Кожен виробник регламентує нормальну витрату мастила за умови, що всі системи функціонують нормально. Компанія Сузукі вчинила хитро. Офіційно заявлено, що норма витрати масла для 2.0-літрового двигуна J20A у нормальних умовах роботи становить до 1000 г на 1000 км.

Це величезна кількість масла, як свідчить практика. Втім, у період обкатки нового мотора або після капремонту така витрата вважається цілком нормальною протягом 4-5 тисяч км пробігу. Після обкатки, за відгуками водіїв, справний незношений двигун вимагає доливу не більше 0,3-0,5 л на 1000 км пробігу, тобто становить близько 3 л на 10 000 км пробігу.

Згідно з усталеною експертною думкою, атмосферні бензинові мотори витрачають масло в межах 0,1-0,3% від загальної витрати палива, а двигуни з турбіною – до 0,6-0,8%.

Однак витрата неминуче буде, оскільки масло потрапляє в камеру згоряння як по штоках клапанів, стінок циліндрів, так і з картерними газами. Все залежить від особливостей конструкції та рівня зносу двигуна.

Висока витрата масла Гранд Вітара 2.0 J20A. Причини

 

Суто теоретично висока витрата масла може бути викликана протікання або витратою на чад з тих чи інших причин. Постараємося розглянути їх якомога детальніше у зв’язку з особливостями двигуна J20A Гранд Вітара.

Тече масло на двигуні J20A

 

Протікання не завжди можна швидко визначити візуально, але зовнішні течі, на відміну від внутрішніх, виявляться рано чи пізно. Якщо помічений навіть невеликий масложер, тим паче раптовий, важливо оглянути такі ділянки на двигуні J20A:

 1. Теча з-під прокладки кришки клапанного механізму. Необов’язково протікання може виникнути на передній частині двигуна, коли масло в колодязях свічок виявити нескладно. Потрібно оглянути весь двигун по периметру кришки.крышка грм витара 2.0
  Найчастіше прокладка кришки підтікає після демонтажу, після перегріву або внаслідок неправильної затяжки (мале або надто велике зусилля, порушена схема затяжки).прокладка J20A
  Кришка затягується із зусиллям 11 Н∙м, але крім прокладки (каталожний номер 11189-65J00) при установці необхідно міняти два півкола (№11139-86500), шайби під болти кришки (№11188-85FA0) та ущільнювачі №1 81402). Вкрай бажано використовувати герметик, більшість віддає перевагу Victor Reinz Reinzosil +300 °С.герметик виктор рейнц
 2. Протікання сальників. Задній сальник колінвала (№09283-98002, оригінал) починає протікати після 90-120 тисяч кілометрів. Складність у тому, що витік відразу виявити досить складно, оскільки моторне масло йде в порожнину картера зчеплення або гідротрансформатора, якщо машина з АКПП.течь заднего сальника J20A
  Коли масляні потоки з’являються на стику коробки передач і блоку циліндрів, це однозначний сигнал виходу з ладу сальника колінвала (або сальників первинного валу коробки передач). Але знімати її все одно доведеться разом зі зчепленням або гідротрансформатором.течь масла J20A
  Передній сальник колінвала (№09283-45012, оригінал) протікає через зношування кромки маслом або зношування робочої поверхні колінвала. Це протікання видно відразу, оскільки масло в такому разі не тільки витікатиме на кришку двигуна, але й розбризкуватиметься по всьому підкапотному простору.
  У багатьох випадках виною продавлювання сальників стає забита система вентиляції картера – картерні гази під тиском просто видавлюють сальники, утворюючи сильні течі по всьому двигуну.
 3. Протікання масла з-під кришки приводу ГРМ. Виникає найчастіше через високий тиск картерних газів або неправильний монтаж. Ситуація сумна, оскільки доведеться розбирати половину двигуна, щоб зняти цю кришку і замінити прокладку. Фактично проводиться та сама робота, що й при заміні ланцюгів ГРМ.

Знос сальників клапанів на J20A Сузукі Гранд Вітара

 

Знос сальників клапанів (маслознімних ковпачків). Каталожний номер маслознімних ковпачків – 09289-06003, оригінал. Або KKL02-10-155 від NOK, теж, кажуть, ходить непогано, та й із заводу стоять саме вони, колір – коричневий. Як показує практика, це найбільш поширена причина масложеру на двигунах J20A. Оригінальні сальники витягують до 80-90 тисяч пробігу.

сальники клапанов

Їхня заміна буде абсолютно марною і вся робота піде нанівець, якщо вже зношені напрямні втулки клапанів та штоки клапанів. Тому перед заміною ковпачків ретельно перевіряють люфт у напрямних, наявність рисок та слідів зносу на штоках клапанів. Будь-який знос сальників клапанів або напрямних супроводжуватиметься димним вихлопом.

Уходить масло через прокладку головки блока циліндрів J20A

 

Масложор через розгерметизацію каналів головки блоку циліндрів не може залишитися непоміченим. Масло йтиме божевільними темпами, інше питання, куди. Варіантів лише три:

 • масло йде в систему охолодження через канал зв’язку з системою змащення;
 • попадання масла в камеру згоряння;
 • вихід масла назовні, на блок циліндрів, але це відноситься до протікання.

Втім, не виключено, що пошкодження прокладки ГБЦ на двигуні J20A може спричинити всі три варіанти витоку відразу. Просто так прокладка не прогорає та не деформується. Завжди є причини, наприклад, криворука збірка головки блоку і установка не за технологією, з неправильним порядком затягування болтів або не під номінальним зусиллям.

порядок затяжки болтов гбц
Правильний порядок затяжки болтів головки блока Сузуки Гранд Витара с двигуном J20A

Правильна установка передбачає використання динамометричного ключа та затягування в три етапи – 34, 54 та 65-68 Н∙м. Потім ще раз довернути на 90 ° і повторити операцію після 1000-1500 км пробігу.

прокладка гбц J20A

Справа може бути зовсім не в прокладці головки, а в коробленні привалкової площини ГБЦ J20A. Виною цьому буває як неправильна затяжка, і сильний перегрів двигуна. У другому випадку буде обов’язковим шліфування площини головки блоку та перевірка площини блоку циліндрів.

Маслоз’ємні кільця

 

Логічно цілком зрозуміло, чому при зношуванні маслознімних кілець зростає витрата масла на двигунах J20A Сузукі – масло проривається в камеру згоряння і частково вигоряє, частково йде в систему випуску. При цьому забиваючи при цьому клапан EGR і дорогий каталізатор. І в тому, і в іншому випадку зволікати з ремонтом не варто, тому що це виллється в хорошу копійку.

Втім, не все так однозначно. Заміна мастильних кілець має сенс тільки в тому випадку, якщо пробіг двигуна не перевищує 80-100 тисяч км. Далі про заміну кілець на нові можна забути.

Каталожний номер стандартних оригінальних кілець – 12140-65J50 (номінал).

кольца J20A

У 90% випадків масложер на двигунах J20A лікується заміною маслознімних ковпачків, а кільця змінюють лише тоді, коли заміна сальників клапанів ні до чого не призвела і пробіг не більше 80 тисяч км.

Зношення гільзи блоку циліндрів (еліпс)

 

Еліпсоподібне вироблення на гільзах блоку циліндра двигуна J20A – неминуче явище, але на пробігах далеко за 150 тисяч км. Це в тому випадку, якщо у двигун вчасно заливали гарне масло і ставили фірмові фільтри. Як правило, на око визначити зношування гільз неможливо, для цього використовують спеціальний нутромір і визначають ступінь зносу.

эллипс

Після цього необхідно розточувати гільзи до ремонтного розміру та ставити комплект ремонтних поршнів з кільцями. А там за компанію вже змінюють вкладиші (корінні та шатунні), якщо зношування шийок колінвала досить сильне.

поршни J20A

Фактично це вже капітальний ремонт двигуна, коли доведеться купувати ремонтні поршні, кільця, вкладиші, прокладки, ланцюги ГРМ з натягувачами, а заразом і замінювати ковпачки клапанів, напрямних втулок. У гіршому варіанті знадобиться шліфування головки блоку та привалкової площини самого блоку, якщо діагностика покаже короблення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *