Обслуговування Пежо 508: заміна масла в АКПП
Обслуговування Пежо 508: заміна масла в АКПП

Обслуговування Пежо 508: заміна масла в АКПП

За словами виробника та офіційних дилерів, масло в автоматичній коробці Peugeot 508 заміні не підлягає і служить вічно. Звісно, це не найвдаліша ідея. Ми прекрасно розуміємо, що масло в АКПП міняти все ж потрібно. Коли це робити і як, яке мастило підходить краще, регламент заміни та технологію будемо з’ясовувати просто зараз.

Коли міняти масло в автоматі Пежо 508

На автомобілях Пежо 508 встановлено японські автоматичні гідромеханічні автоматичні коробки передач Aisin АТ6 (TF-70SC). Коробка досить надійна, довговічна і до першого капремонту має пройти не менше 270-300 тисяч км, якщо дотримуватися правил експлуатації.

замена масла акпп пежо 508

І все ж трансмісійна рідина з часом втрачає свої властивості. Наприклад, під час перегріву присадки оливи в АКПП, які відповідають за мийні властивості, перестають виконувати свої функції. Як результат, осад, що утворюється під час зносу фрикціонів, забиває масляні канали гідроблока, соленоїди і радіатор охолодження коробки.

Крім цього, змащувальні характеристики трансмісійної рідини губляться під час неминучого контакту з повітрям — масло окислюється і втрачає ефективність. Навіть тоді, коли автомобіль стоїть у гаражі. І це не кажучи про пил, бруд і дрібну стружку, які зі зрозумілих причин ніяк не допомагають автомату функціонувати нормально.

Тому масло в АКПП Peugeot 508 підлягає обов’язковій заміні. Інша річ, що міняти його так само часто, як у двигуні, не має сенсу і навіть якоюсь мірою небезпечно.

Досвідчені власники автомобілів з автоматичними коробками передач Aisin і сам виробник АКПП рекомендують проводити часткову заміну ATF щонайменше раз на 20-25 тисяч км пробігу, а першу заміну після обкатки рекомендується виконувати після 80-100 тисяч.

Яку оливу краще лити в АКПП Peugeot 508, скільки ATF у коробці

Конкретної марки оливи або бренду не може сказати ніхто. Насправді завод дає чітку вказівку, що трансмісійна рідина повинна строго відповідати допускам. Це означає, що в процесі розробки і випробувань інженери з’ясували, яка олива краще підходить для автоматичної КПП Aisin TF-70SC, встановленої, зокрема, і на Пежо 508.

Допуск – це код, у якому зашифровано в’язкість, максимальну і мінімальну температуру ATF, плинність за тієї чи іншої температури, здатність чистити, а також охолоджувати елементи агрегату..

замена масла акпп пежо 508

У нашому випадку завод рекомендує використовувати трансмісійні рідини з допуском TOYOTA WS (JWS-3324). Масел з таким допуском досить багато і не факт, що дороге TOYOTA WS буде служити краще, ніж масла інших виробників. Наприклад, таких як:

 • оригінал Пежо 9734R7 за безбожними цінами;
 • Toyota 0888 602305;
 • MITASU LOW VISCOSITY MV ATF 100% Synthetic;
 • Mobil ATF SHC;
 • і низка інших виробників.

В автоматичній коробці передач Пежо 508 TF-70SC повний об’єм трансмісійної рідини становить 9,4 л. Під час повної заміни оливи вдається замінити близько 8,60-9,00 л, а під час частинної – не більше ніж 3,5-4 літри.

Як поміняти масло в АКПП Пежо 508

Як і в інших гідромеханічних коробках передач, заміна оливи в АКПП TF-70SC Peugeot 508 може проводитися або повністю, або частково. У першому випадку нам не вдасться злити все відпрацювання, оскільки в гідротрансформаторі за будь-яких збігів обставин залишиться близько 500-600 г.

Такий спосіб хороший у тих випадках, коли є необхідність замінювати фільтр АКПП (каталожний номер 354010A) або ж при ремонті агрегату. Та й залежно від методики заміни, ми втратимо мало не половину купленої рідини. Другий варіант оптимальний, коли потрібно освіжити ATF, а це якраз і відбувається на пробігу близько 20 000 км.

замена масла акпп пежо 508
За кілька циклів заміни поспіль можна добре освіжити ATF

Втім, розглянемо всі способи докладніше, а кожен вибере для себе найбільш підходящий варіант.

Спосіб перший, апаратний. Повна заміна

Він підійде явно не кожному, оскільки для повної заміни необхідно під’єднатися до апарату-нагнітача. Такі апарати є не на кожній СТО і не в кожному місті. Хоча спосіб цей досить ефективний. Пристрій підключається до АКПП на вході і на виході з радіатора коробки.

У вхідний патрубок нагнітається тиск подачею свіжої рідини і, природно, з вихідного патрубка видавлюється відпрацювання. Так відбувається доти, доки на виході не потече чисте масло. Мінус такого методу — перевитрата дорогої ATF і недоступність для багатьох.

замена масла акпп пежо 508

Спосіб другий, ручний. Повна заміна

Принцип такий самий, як і в першому способі, різниця лише в тому, що масло зливають самопливом, потім подають нову рідину в отвір для заливки. Двигун запускають, автомат встановлюють у режим паркінгу, після чого на працюючому моторі перевіряють рівень. За необхідності доливають.

У такий спосіб вдається замінити близько 8,5-9 літрів оливи без перевитрат.

Залишається придумати спосіб нагнітання масла через заливний отвір.

замена масла акпп пежо 508

Спосіб третій, доступний. Часткова заміна

Цей спосіб хороший тим, що поміняти мастило в АКПП можна своїми руками, а ще тим, що під час відносно частої заміни фрикційна суспензія від гідротрансформатора не засмічує гідроблок. Автомат Пежо 508 дуже цього не любить. Для заміни знадобиться близько 4 літрів нового мастила, набір ключів, шланг і лійка, ємність для зливу відпрацювання.

замена масла акпп пежо 508
У низці випадків для заміни оливи в АКПП необхідно купувати кільця ущільнювачів. Ось їхні каталожні номери

Процес виконується наступним чином:

 1. Прогріваємо двигун до робочої температури і встановлюємо автомобіль на підіймач або оглядову яму.
 2. Ключем Torx 40 відкручуємо пробку контрольного отвору 2 на картері АКПП під автомобілем. Зливаємо 1-1,2 л рідини.

замена масла акпп пежо 508

 1. Шестигранником на 17 відкручуємо пробку 1 (на фото). Зливаємо ще 2-2,3 л відпрацювання.
 2. Закручуємо обидві пробки і йдемо під капот.
 3. Добираємося до заливної пробки. Зробити це буде простіше, якщо зняти повітроводи впускного тракту.
 4. Відкручуємо заливну пробку ключем Torx55. Вона розташована під блоком запобіжників і дістатися до неї можна за допомогою подовжувача з карданним шарніром.

замена масла акпп пежо 508

 1. За допомогою шланга і лійки заливаємо свіжу рідину в кількості, приблизно рівній злитій.
  замена масла акпп пежо 508
 2. Запускаємо двигун і селектором управління АКПП вмикаємо всі режими по черзі, близько 3-5 хвилин.
 3. Перевіряємо рівень. Для цього знову відкручуємо пробку контрольного отвору 1.
 4. Якщо масло не ллється або злегка сочиться, доливаємо ще 0,4-0,5 л.

На цьому процес часткової заміни масла в АКПП Пежо 508 завершено. Якщо проводити цю процедуру кілька разів поспіль, ми замінимо більше оливи. У будь-якому разі, часткова заміна збереже ресурс автомата, якщо її виконувати не пізніше, ніж раз на 20 000 км пробігу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *