Як зняти та відремонтувати моторчик пічки Nissan Note
Як зняти та відремонтувати моторчик пічки Nissan Note

Як зняти та відремонтувати моторчик пічки Nissan Note

Проблеми з пічкою у Ніссан Ноут відомі всім власникам. Поломки не часті, але характерні саме для цієї моделі та моделей на цій же платформі Nissan B, що перше покоління, що друге (Е11 та Е12). Моторчик пічки на Ноут Е11 та Е12 іноді потребує обслуговування, але для цього його потрібно зняти. Як зняти та відремонтувати двигун пічки на Nissan Note, розберемося разом.

Проблеми з моторчиком пічки Nissan Note Е11, Е12

 

З заводу на Ніссан Ноут встановлюють моторчик пічки VALEO з номером по каталогу 698755. Але міняти його за перших проблем не варто. Двигун цілком нормально обслуговується. Якщо проблема не критична (обмотки, пошкодження колектора тощо), його завжди можна відремонтувати.

моторчик пічки ноут
Оригінальний моторчик вентилятора пічки 698755 VALEO з крильчаткою

Електродвигун пічки Nissan Note має декілька дитячих хвороб:

  1. Вентилятор не запускається взагалі.
  2. Запускається після тривалої роботи пічки.
  3. Працює лише одна чи дві швидкості двигуна.
  4. Сильний шум під час роботи вентилятора.
  5. Поганий обдув, низькі оберти моторчика.
  6. Сильна вібрація під час роботи вентилятора.

Спочатку варто розглянути розв’язання проблем, що стосуються моторчика пічки лише дотично, але впливають на його роботу.

Не працюють швидкості моторчика пічки, резистор

 

Масова проблема, особливо взимку, коли працює тільки одна швидкість вентилятора опалювача. Частіше четверта або третя. 

Але якщо електродвигун не запускається взагалі, варто перевірити запобіжники №11 та №13, номінал 15 А.

Проблема з режимами роботи електродвигуна зазвичай криється у неробочому блоці резисторів. Резистор електровентилятора опалювача знаходиться праворуч від водія на консолі, прямо біля педалі акселератора.

резистор моторчика
Резистор моторчика пічки, що відповідає за перемикання швидкості обертання крильчатки, номер за каталогом 27150AX115

Для довідки, каталожний номер резистора 27150AX115 або 27761AX010 залежно від року випуску та комплектації.

розташування резистора
Резистор пічки розташований праворуч від водія біля педалі акселератора (фото ліворуч), та кріплення резистора на двох гвинтах під біту Т25

Але відразу купляти новий резистор не варто. Дуже часто буває, що на корпусі резистора відпаюється запобіжний контакт через перегрів або вібрацію. Ось він на фото.

резистор пічки

Достатньо його припаяти, як моторчик пічки почне реагувати на перемикання швидкостей. Теоретично, якщо справа не у цьому контакті, можна спробувати відреставрувати несправний резистор. Він складається з декількох смужок різного номіналу за опором.

резистор

Втім, практика показує, що реставрація неможлива — через декілька днів через високу температуру у корпусі олово стікає з реставрованих смужок і ситуація повторюється. Тому краще купити новий. Ціна резистора в інтернет-магазинах у межах 550-600 гривень на 2023 рік.

Варто зауважити, що будь-яку пайку на корпусі або всередині резистора слід проводити спеціальним високотемпературним припоєм Розе (сплав Розе).

Знімаємо двигун вентилятора Ніссан Ноут

 

Резистор виходить з ладу не просто так, а частіше за все через надмірне споживання струму електродвигуном. Це відбувається тоді, коли підшипники та втулки моторчика забиті брудом та пилом, обертання валу двигуна ускладнене, через це ми чуємо гул та скрип у салоні під час вмикання вентилятора.

Аби пил та бруд не потрапляли до електродвигуна, потрібно вчасно змінювати салонний фільтр. Його заміна займає декілька хвилин, але рятує пічку від забруднення.

Щоби зняти електродвигун вентилятора пічки, необхідно демонтувати бардачок. Для цього викручуємо три саморізи у верхній частині ящика

бардачок ніссан

та два у нижній.

бардачок ніссан

Після цього від’єднуємо клемну колодку живлення. Підважуємо викруткою фіксатор з лівого боку та від’єднуємо його, потягнувши вгору.

клемна колодка моторчика пічки

Можна виймати вентилятор у зборі. Він тримається на пластикових фіксаторах, на які треба натиснути. Якщо буде заважати верхній повітропровід, його можна зняти, він тримається на двох кліпсах.

моторчик пічки

Під вентилятором бачимо білі пластикові фіксатори. Відгинаємо їх плоскою викруткою.

дві кліпси

Розділяємо корпус вентилятора…

корпус двигуна вентилятора

… та отримуємо доступ до задньої частини, де розташовано щітки та підшипник ковзання (втулка).

щітки та підшипник ковзання (втулка).

Чистимо та змащуємо електродвигун вентилятора пічки Nissan Note

 

Оцінюємо рівень зносу колектора та щіток. За необхідністю шліфуємо колектор та міняємо щітки. Але ця процедура актуальна на машинах з пробігом за 200-250 тисяч км.

колектор двигуна

Ретельно продуваємо двигун стисненим повітрям, видаляємо будь-який натяк на пил чи бруд. Тепер потрібно змастити підшипник рідким (консистентне мастило не підійде) силіконовим мастилом. Зручно це робити за допомогою аерозольного балона з силіконовим мастилом. Або синтетичною моторною оливою. Достатньо буде декількох крапель. 

Важливо пам’ятати, що саму крильчатку ні в якому разі не можна знімати з валу. Вона вибалансована разом з ротором. Також важливо у процесі демонтажу чи монтажу моторчика не пошкодити її та не деформувати.

Збираємо моторчик пічки у зворотному порядку. Змащення та чищення двигуна вентилятора необхідно виконувати як мінімум раз на два роки, або за появи перших ознак забруднення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *