Моторне масло для Шкода Октавія А7: допуски та бренди, яке краще
Моторне масло для Шкода Октавія А7: допуски та бренди, яке краще

Моторне масло для Шкода Октавія А7: допуски та бренди, яке краще

Шкода Октавія покоління А7 повністю розроблена та зібрана за стандартами альянсу VAG. З цього випливає, що до витратних матеріалів та олив слід ставитись дуже уважно. Обслуговування А7 на СТО та використання оригінальних запчастин та масел для багатьох проблематично, оскільки такі розхідники коштують дорого. Яке масло можна лити в двигуни Шкода Октавія А7, які масляні фільтри купувати і скільки коштує заміна масла на А7, розбиралися сьогодні.

Яке масло залито в Октавія А7 с завода

Відправна точка для вибору моторної оливи будь-якого сучасного автомобіля — рекомендація виробника


Дійсно, виробник двигуна точно знає, яке масло потрібно заливати в двигуни Октавії А7. Сперечатися з цим складно, оскільки тільки інженери-розробники досконально знають температурні режими роботи двигуна, навантаження, тиск та інші параметри, що враховуються при виборі моторного масла.

Цим параметрам відповідають далеко не всі оливи, які є на ринку. Марки та допуски масел виробник бере не зі стелі. Докладніше ми розбирали питання вибору моторних масел тут.

масло октавия а7
Оригінальне моторне масло

У ході розробки двигуна інженерами тестується маса мастильних матеріалів, крім того, іноді надходять замовлення на створення індивідуальних марок масел для конкретних двигунів. Ми ж розуміємо, що VAG масел не випускає, компанія купує мастила у сторонніх виробників, вибираючи саме ті марки, які відповідають вимогам та умовам роботи того чи іншого двигуна.

масло октавия а7
Всі допуски можна побачити на тильній стороні каністри

На Шкода Октавія А7 у різних комплектаціях може бути встановлений один із семи двигунів, бензинових та дизельних, для яких VAG підібрав оптимальні оливи та гарантує нормальну роботу двигуна при їх використанні:

 • для двигунів TSI 1.2, 1.4, 1.8 и 1.6 TDI, 2.0 TDI оригінальним маслом вважається VAG Special Plus 5w40, у фірмову каністру залито масло Castrol Edge Professional LongLife III 5w30;
 • код літрової упаковки по каталогу G 052167 M2, код 5-литровой каністри – G 052167 M4;
 • ціна 250 гривень за літр, 2540 гривень за 5-литрову каністру.

[stextbox id=’vajno1′]Масла повинні відповідати стандартам ACEA А3/В4, за API SL/CF. Заводські допуски для моторних масел – VW 504 00 / 507 00 бензин/дизель з гнучким міжсервісним інтервалом, VW 502 00 / 505 00 бензин/дизель з фіксованим міжсервісним інтервалом 15 000 км пробігу або 12 місяців.[/stextbox]

Що таке допуск. Це стандарт, яким завод-виробник регулює ресурс олії. Тобто, оливи з допуском 504 у принципі розраховані на пробіг 15-20 тисяч, а допуск 502 вказує, що ресурс олії становить до 10-15 тисяч кілометрів. Для дизелів це допуски 505 та 507 відповідно.

Чим замінити оригінальне масло на Октавію А7

Якщо ми вирішили заощадити на олії, то до цього небезпечного заходу потрібно ставитись дуже педантично


Замінників оригінальної оливи для Октавії А7 на ринку дуже багато. Інша річ, що брендів, яким можна довіряти, є буквально одиниці. Ось простий приклад. Розкручена олія Rolf, яка виробляється в Німеччині і відповідає всім допускам. ROLF GT 5W-40 SN/CF, як би, підходить до нашого двигуна і коштує не так дорого, 120 гривень за літр. Але розливається воно десь в Обнінську, де про стандарти VAG чули лише по радіо.

масло октавия а7
Один із недорогих замінників оригіналу

З перевірених виробників, які гарантовано випускають якісний продукт, що відповідає допускам VAG, користувачі довіряють:

 • Motul 6100 Synergie+ 5W40;
 • Castrol Edge 0W30;
 • Mobil 1 ESP Formula 5W-30;
 • Shell Helix 5W30;
 • Castrol Edge Titanium FST;
 • Liqui Moly Toptec 4200 Longlife III 5W-30;
 • Ravenol VollSynth Turbo VST 5W-40 для двигунів з турбіною.
масло октавия а7
Всі стандарти та допуски є, це масло можна сміливо використовувати
[stextbox id=’info’]Які масла ми б не вибирали, найголовніше, що на упаковках повинен бути допуск VAG і вказано відповідність стандартам ACEA А3/В4 (для дизеля) і API SL/CF, це обов’язкова умова. В крайньому разі для доливання можна використовувати будь-яку синтетику, що відповідає класифікації ACEA C3 або API SN, SM.[/stextbox]

Скільки масла заливати у двигуни Октавія А7. Який фільтр кращий

Виробник чітко вказує дані про заправні об’єми двигунів Шкода Октавія А7, проте з урахуванням можливого доливання краще купувати масло із запасом


Нижче наведено список двигунів із заправними об’ємами мастила для повної заміни з урахуванням об’єму масляного фільтра. При заміні може виявитися, що масло злилося в повному обсязі, тоді і зазначений обсяг може не відповідати заводським даним.

Бензинові мотори:

 • 1.2 TSI (CJZВ) — 4 л;
 • 1.4 TSI (СHPA) — 4 л;
 • 1.6 (CWVА) — 4 л;
 • 1.8 TSI (CJSА, CJSВ) — 5.2 л.

Дизельні двигуни:

 • 1.6 TDI (CRКB, CXХB, DBKА,CLHA, СLHB ) — 4,6 л;
 • 2.0 TDI (CКFC, СRMB, CYKА) — 4,6 л.

Нижче розміщена таблиця, в якій виробник вказує каталожні номери масляних фільтрів відповідно до типу двигуна.

масло октавия а7
Таблиця відповідності масляних фільтрів для Октавії А7

Попри заводські рекомендації щодо заміни масла раз на 15 тисяч пробігу, для гарантії хорошого стану двигуна та збільшення ресурсу досвідчені водії радять проводити заміну раз на 7-10 тисяч кілометрів пробігу.

масло октавия а7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *