Обігрів заднього скла Шевроле Лачетти: чому не працює, причини

Обігрів дзеркал заднього виду і заднього скла на Шевроле Лачетті актуальний не тільки взимку, але і в сиру погоду в будь-яку пору року. Обійтися без нього можна, але неприємно, коли система є, але не працює. Як виправити обігрів заднього скла на Лачетті, де шукати причини несправності, розбиралися сьогодні.

Як влаштований обігрів заднього скла на Лачетті

Оскільки нитка обігріву вважається високонавантаженим споживачем електрики, вона зобов’язана мати запобіжник у своєму ланцюзі, а також реле ввімкнення. Саме таким чином і живиться нитка розжарення на склі. Щоб простежити або продзвонити подачу напруги на нитку обігріву, досить уважно вивчити схему електрообладнання.

обогрев заднего стекла лачетти
Схема підключення системи обігріву дзеркал і заднього скла

Як видно зі схеми ввімкнення, нитка обігріву скла висить на одному запобіжнику F6 разом із кондиціонером (якщо він є) і нагрівальними елементами підігріву дзеркал. Крім того, ланцюг живиться через реле К10 і додатковий запобіжник EF7, які знаходяться в підкапотному монтажному блоці. Обігрів вмикається кнопкою з підсвічуванням, яка змонтована на одній платі з кнопкою ввімкнення кондиціонера.

Причини, що викликали відмову обігріву заднього скла на Лачетті

Насамперед розбираємося в тому, що працює, а що не працює під час натискання кнопки ввімкнення обігріву. Варіантів може бути кілька, але насамперед перевіряємо:

  1. Запобіжник F6 у салонному монтажному блоці (ліворуч від водія в торці передньої панелі).
  2. Запобіжник Ef7 у підкапотному монтажному блоці.
  3. Реле К10 у тому ж підкапотному блоці.

Для перевірки реле достатньо замінити його будь-яким свідомо справним, а запобіжники перевіряємо на око або мультиметром. У жодному разі не замикаємо контакти “жучками”, оскільки це може спричинити загоряння проводки при перевантаженні або замиканні в ланцюзі.

Перевіряємо кнопку і плату управління

Якщо на нагрівальний елемент все одно не подається напруга, перевіряємо кнопку, після перевірки запобіжників і реле нагрівача. Щоб дістатися до кнопки, необхідно зняти панель управління пічкою.

Складного тут нічого немає, хіба що доведеться зняти бардачок, а після того, як ми дісталися до кнопки, намагаємося закоротити примусово два дроти, які до неї під’єднані. Якщо обігрівач при цьому запрацював, винна кнопка, що, втім, буває вкрай рідко.

 

Набагато частіше відбувається обрив у ланцюзі через виникнення мікротріщин у платі. Особливо, в місцях контакту виводів кнопки. У цьому разі доведеться пропаювати заново місця, позначені на фото нижче, а якщо і це не допомогло, пропаювати заново доріжки на платі. Зробити це теж не надто складно. При цьому бажано використовувати не надто потужний паяльник, щоб не оплавити інші деталі на платі.

Перевіряємо нитки напруження обігріву скла

обогрев заднего стекла лачетти
Схема перевірки ниток розжарення обігрівача

У разі, коли після детальної перевірки ми не виявили неприємностей у проводці, розпочинаємо перевірку і ремонт самого нагрівального елемента.

  • Запускаємо двигун і вмикаємо обігрівач.
  • Послідовно вимірюємо напругу на кожній зі струмопровідних смуг, встановивши один щуп мультиметра на масу, а другий на смугу на різній відстані від центру скла.
  • Якщо напруга на смузі однакова в будь-якій її точці, незалежно від віддалення від плюсової шини, перевіряємо контакт мінусової шини з масою (кузовом) автомобіля.
  • При справному нагрівальному елементі напруга має падати в міру віддалення щупа мультиметра від позитивної шини обігрівача.
  • Різка відсутність напруги на смузі скаже про обрив струмопровідного шару. Щойно ми зафіксували обрив, відзначаємо це місце маркером або будь-яким іншим способом.

обогрев заднего стекла лачетти

Щоб відремонтувати обрив, можна використовувати струмопровідний клей Контактол, але для початку необхідно зачистити і знежирити пошкоджену ділянку, тільки після цього нанести клей, а після його висихання покрити відремонтовану ділянку безбарвним лаком.

Бувають ситуації, коли резистивна смуга відламується від самої шини. У цьому разі її можна припаяти за допомогою паяльника потужністю до 30-40 Вт і сріблевмісним припоєм (3%), а як флюс можна використовувати звичайну каніфольну пасту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *