Сторінки історії. Opel Kadett B Rallye, made in Sweden

На початку 1960-х років компанія Opel досягла неабиякого успіху і вирішила створити компактний і доступний автомобіль під старою назвою Kadett, яка після війни більше не використовувалася. У 1962 році новий Kadett потрапив у салони дилерів, а через кілька років, у 1966 році, бренд представляє нову вдосконалену версію з логотипом «Blitz» Kadett B. Opel намагався зробити кілька спортивних версій цієї моделі, але формулу справжнього успіху було винайдено у Швеції.

Спортивний Opel Kadett B Rallye, який можна було купити

 

У 1965 році Рагнар «Ragge» Еклунд, який був досвідченим автогонщиком, стає відповідальним за автоспортивний підрозділ Opel у Швеції. У той час, поки інженери в Німеччині експериментують з невеликими двигунами, Еклунд вирішив, що було б гарною ідеєю встановити новий, потужний двигун 1900S в невеликий легкий автомобіль. Шведи побудували прототип і привезли його до Німеччини. Так народилася ще одна легенда ралі.

Opel-Kadett-B-Rallye

Без будь-якого тюнінгу двигун 1900S вже видає 90 к.с., помножені на трохи меншу вагу, ніж у базової моделі Record, забезпечує дуже привабливу динаміку. Додаткове освітлення, ширші колеса, здебільшого чорний капот, темний інтер’єр та оздоблення стелі надають Kadett вигляду, який у ті роки вважався дуже спортивним.

Opel-Kadett-B-Rallye

Потенційним покупцям було важко стримати емоції у дилера. Opel Kadett B Rallye продавався із широким списком опцій, таких як модернізована підвіска із гвинтовими пружинами ззаду та навіть версія Sprint, яка видає 106 к.с. Більшість з них, до речі, було продано саме у Швеції.

Opel Kadett B Rallye

Попри те, що більшість Kadett B Rally, звичайно, в основному використовуються для розважальних поїздок по дорогах загального користування, успіхи також досягаються в міжнародному автоспорті. 1900 Rallye масово використовуються в чемпіонатах з ралі в групі 1 і групі 2, а призові подіуми також досягаються в чемпіонаті з ралі RAC.

Opel Kadett B Rallye

Kadett B 1900 Rallye, який ви бачите на фото, вперше отримав дозвіл продемонструвати свої навички у Швеції в 1970 році. Це потужний варіант зі 106 к.с. На той момент ще світло-блакитний і, за наявною інформацією, у Kadett було лише кілька власників. У середині 1980-х шведська команда Opel купила автомобіль на чолі з Уве Ерікссоном і Рагге Еклундом, які їздили на ньому влітку 1986 року на історичному ювілейному ралі Гетеборг-Стокгольм у тому вигляді, у якому Kadett зображено тут. Після ралі автомобіль простояв на зберіганні добрих 35 років. 

Opel Kadett B Rallye

1,9-літровий двигун (фактично 1897 куб.см) був трохи незвичайним, оскільки клапанний механізм побудовано за схемою CIH або «cam in head». Це не зовсім те саме, що верхній кулачок, і він також відрізняється від більш традиційної верхньоклапанної конструкції. По суті, кулачок розташований у головці поруч із клапанами та приводиться в рух роликовим ланцюгом. Для приведення в дію клапанів використовується комбінація коромисел і коротких штовхачів, що робить систему CIH трохи кращою, ніж система OHV, але не такою ефективною, як OHC.

Opel Kadett B Rallye

Система CIH швидко стала еволюційним глухим кутом, і розробники двигунів прагнули до більш ефективних конструкцій OHC і DOHC, тому двигуни з кулачковою головкою зараз викликають певну цікавість, і багато хто ніколи про них не чув.

Конфігурація двигуна Opel CIH дозволила ряду Opel мати низькі лінії капота, яким віддавав перевагу дизайнерський відділ компанії. Як і на менших двигунах Kadett з розподільними валами, розташованими збоку, розподільний вал у головці двигуна Opel CIH мав ланцюговий привід.

Opel Kadett B Rallye

Відповідний блок циліндрів уже існував, оскільки він встановлювався на Opel Rekord з 1965 року. Цей двигун був другим повністю новим мотором виробника після війни, хоча більша частина його основної філософії походить від розробок General Motors у Детройті та ідей щодо нового двигуна, розробленого для Kadett A на початку 1960-х років.

Opel Kadett B Rallye розпочав свої перші перегони 16 лютого 1969 року та продовжував змагатися до 1972 року. Брав участь у Чемпіонаті Європи. Найвідомішим ралі, в якому він брав участь, було ралі 1000 озер у Фінляндії. Після доопрацювання 1,9-літровий ралійний двигун видавав видає гарячі 148 к.с. при 5800 об/хв.

Opel Kadett B Rallye

У Німеччині двигун 1900 S пропонувався тільки для Opel Rallye Kadett з кузовом купе, хоча для деяких експортних ринків, зокрема США, цей двигун був доступний у всіх запропонованих версіях кузова. У тому числі і з чотиридверним кузовом седан.

Opel Kadett B Rallye

Rallye Kadett у Європі пропонувався лише з кузовом купе, у який було встановлено двокарбюраторну версією «SR» 1,1-літрового двигуна (між 1965 і 1971 роками) або 1,9-літровим двигуном з високим ступенем стиснення (між 1967 і 1973 роками). ). Rallye Kadett оснащувався подвійними галогенними вогнями та чорною панеллю перекидних перемикачів усередині приладової панелі, а також чорним покриттям сидінь із синтетичної шкіри.

Opel Kadett B Rallye

Він також продавався з матовими чорними панелями на капоті (для зменшення відблисків) і чорними смугами вздовж боків. Клієнти, які не хотіли аби їх машина відрізнялась від звичайного Кадета, могли замовити Rallye Kadett без смужок та зі звичайним капотом, але дуже мало хто з покупців Rallye Kadett обирали простий варіант фарбування кузова.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *