Помилка Р0014 KIA Sportage G4KD, причини, ремонт
Помилка Р0014 KIA Sportage G4KD, причини, ремонт

Помилка Р0014 KIA Sportage G4KD, причини, ремонт

Двигуни KIA Sportage 3 покоління (2-літрові бензинові G4KD) особливих неприємностей власникам не створюють за умови використання та своєчасної заміни гарного масла та палива. Однією з найпоширеніших проблем вважається помилка Р0014, скинути яку не так просто.

Помилка Р0014 Кіа Спортейдж. Що це таке, симптоми

 

Ми неодноразово розбиралися з роботою системи зміни фаз газорозподілу (VVTi) на різних автомобілях. Досить сказати, що фазообертачі, встановлені на розподільних валах, довертають вал у певні моменти, щоб підвищити чуйність, еластичність та потужність двигуна в перехідних режимах.

Принципова схема муфти фазообертача двигуна G4KD: 1) стопор; 2) ротор; 3) розподільчий вал; 4) корпус; 5) двигун зупинився; 6) двигун працює; 7) напрямок подачі масла.

Зайнявся Check Engine, сканер показав помилку Р0014 (або Р0011), отже, у нас відразу повинні виникнути питання до системи управління фазообертачами.

Крім цього, непрямими симптомами несправності вважають:

 • складний запуск двигуна незалежно від температури;
 • двигун троїть, може глухнути на малих обертах;
 • нестабільна робота на холостих оборотах;
 • провали та ривки при старті та розгоні;
 • перегрів двигуна;
 • відчутне падіння потужності;
 • можливе збільшення витрати палива.

Практично на всіх сканерах розшифровка коду помилки Р0014 виглядає так – “B Camshaft Position – Timing Over-Advanced or System Performance (Bank 1)”. Якщо перекласти це людською мовою, дізнаємося ось що.

Як розшифрувати код помилки Р0014 Кіа Спортейдж 2.0 л, чи можна їздити

 

Система зміни кутів повороту розподільних валів по суті — допоміжна. Без неї двигун теоретично може з горем навпіл працювати, якщо не зважати на ті пункти, які ми перерахували вище. З цією помилкою можна їздити, але.

Camshaft Position – Timing Over-Advanced or System Performance (Bank 1) розшифровується як неправильний кут (передчасний) положення розподільного валу. У нашому випадку – випускного.

Якщо помилка Р0014 з’являється на фоні коду Р0011, це говорить про порушення кута положення не тільки випускного (0014), а й впускного розподільного валу (0011).

ошибка Р0014
Жовтою стрілкою позначений привід випускного вала, а у разі появи помилки Р0014 усі претензії саме до нього.

Є нюанси, які полягають у роботі блоку керування двигуном. Цілком можливо, що двигун працює абсолютно нормально, але ЕБУ отримує невірні дані від датчиків положення розподільних валів. Тому і з’являється Check Engine та наша чудова помилка Р0014.

ошибка Р0014
Наочно про помилки Р0014 та Р0011.

У цьому випадку проблема може бути як у банальному засміченні контактів на роз’ємах датчиків або самого ЕБУ, так і пошкодження проводки. Якщо це ваш випадок, вважайте, що вам пощастило. Правда, при такому розкладі подій ніяких збоїв у роботі двигуна не повинно бути і всі ознаки появи помилки не виявляються.

Причини появи помилки Р0014 на Кіа Спортейдж з G4KD 2.0 л

 

На відміну від інших помилок, що діагностуються різними сканерами, тут немає особливої різноманітності. Цей код однозначно веде нас до розподільного валу на випуску. Те саме можна сказати і про помилку Р0011, але для впускного розподільного валу.

ошибка Р0014
Розбіжність міток на розподільних валах не причина, а наслідок, наприклад, розтягнення ланцюга приводу ГРМ.

Одну причину, найнешкідливішу, ми вже розглянули. Це відсутність контактів у роз’ємах чи дефекти проводки. Втім, можливий варіант, що програмне забезпечення електронного блоку керування дає збій. Тоді допоможе лише перепрошивка ЕБУ.

Інші причини появи коду помилки Р0014 або Р0011 серйознішими будуть, але в будь-якому випадку обчислити несправність можна запросто самотужки. Але поки що причини:

 1. Неякісна або не відповідна вказівкам виробника моторна олива. Також можливий варіант, що масло вже віджило своє та потребує заміни.
  Для двигуна G4KD виробник рекомендує використовувати масла API SM і вище, ACEA A3 або вище, в’язкість 5W-40, 0W-40, 5W-30.

  Були випадки, коли система VVT давала збої, якщо рівень масла в картері був близьким до нижньої критичної точки.
  І це зрозуміло. Якщо масла недостатньо, масляне голодування відчуватимуть насамперед ті вузли, які у верхніх точках двигуна. А це і є фазообертачі на розподільних валах. Тому для початку без паніки перевіряємо рівень олії та згадуємо, коли її змінювали востаннє.

 2. Недостатній тиск масла в системі змащення. Це може ніяк не позначатися на роботі двигуна в штатних режимах, але перевірити тиск не завадить. Для двигуна G4KD норма – 3-4 кГс/см2. Це на 3000 об/хв. На прогрітому двигуні на холостих оборотах — до 2,8-3 бар (кГс/см2).
 3. Виходу з ладу або засмічення соленоїдного клапана подачі масла в систему VVT. Власне, у 90% випадків проблеми з помилками Р0014 та Р0011 (випускний та впускний вали відповідно) пов’язані саме з цими клапанами.
Будова електромагнітного клапана Кіа Спортейдж: 1) пружина; 2) муфта; 3) до блоку VVTi (упередження); 4) до блоку VVTi (запізнення); 5) зливний отвір; 6) масло під тиском; 7) зливний отвір; 8) плунжерний канал; 9) обмотка; 10) плунжер.

Тому їм ми приділимо особливу увагу, хоча в деяких випадках на роботу фазообертачів впливатиме безпосередньо їх знос. Але це вже на моторах із пробігом за 280-300 тисяч км.

ошибка р0014
Муфта фазообертача з явними ознаками зношування.

Помилка Р0014 на двигуні G4KD. Діагностика та ремонт

 

Вважаємо, що ми вже підковані теоретично за мінімумом, тому пробуємо робити діагностику системи зміни фаз.

Перевіряємо працездатність електромагнітного клапана, не знімаючи з двигуна. Якщо вважався код помилки Р0014, перевіряємо клапан випускного розподільного валу, він знаходиться ближче до салону (задній вал). Порядок дій наступний:

 1. Нічого не знімаючи з двигуна, перевіряємо опір котушки електромагнітного клапана. Для цього мультиметром заміряємо опір між двома контактами клапана. Нормальний показник – 7-9 Ом. Це свідчить, що електрична частина клапана працює. Якщо мультиметр показує розрив — клапан під заміну.
  р0014
 2. Тепер перевіряємо механічну частину. Також не знімаючи клапан із двигуна. Для цього заготовимо два дроти достатньої довжини, щоб з’єднати контакти клапана з 12-вольтовим джерелом живлення. Швидше за все це буде акумулятор.
  ошибка р0014 киа спортейдж
  Запускаємо двигун, подаючи живлення на клапан. Якщо клапан справний, двигун може троїти або навіть глухнути.
  Це пояснюється тим, що фазообертач примусово довертає розподільний вал на випередження. Тепер прибираємо 12 В з контактів клапана, робота двигуна повинна стабілізуватися.
  Якщо двигун ніяк не реагує на подачу напруги на клапан фазообертача, клапан зніматимемо.
 3. Знімається клапан елементарно. Відкручуємо один болт головкою на 10 і виймаємо клапан з посадкового місця, робимо це акуратно, щоб не пошкодити кільце ущільнювача.
  ошибка р0014 киа спортейдж
 4. Перевіряємо роботу механічної частини. На знятому клапані оцінюємо рухливість соленоїда, який регулює подачу олії на муфту фазообертача. Для цього знову-таки подаємо 12 В на контакти, але тепер стежимо за рухливістю соленоїда.
 5. Обов’язково звертаємо увагу на чистоту сіточки клапана. У будь-якому випадку механізм подачі масла необхідно промити будь-яким агресивним розчином (карбклінер, бензин, WD-40 або чимось іншим). Якщо після промивання хід штока клапана не змінився, шток не перекриває отвір або зависає після зняття живлення, його доведеться міняти.

Повторимося, у більшості випадків цих маніпуляцій буває достатньо, щоб подолати помилку Р0014 або Р0011 в залежності від того, впускний або випускний розподільний вал ми розглядаємо.

ошибка р0014 киа спортейдж

Каталожні номери електромагнітних клапанів VVT для двигуна G4KD:

 1. Випускний RP 243752 G500.
 2. Впускний RP 243552 G500.

Якщо після прочистки або заміни клапана VVT ситуація не змінилася, доведеться розкривати головку блоку і, швидше за все, змінювати муфти системи зміни фаз. Рівних усім доріг і слухняних фазообертачів!

One comment

 1. Эльдар

  Здравствуйте у меня ситуация такая киа спортеидж 2014 г глохнет на малых оборотах заменили муфту фаза врашателья и еще обе клапана всеровно глохнет ошибка р0014

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *