Шукаємо причини помилки Р0011, способи перевірки фазообертача, відео
Шукаємо причини помилки Р0011, способи перевірки фазообертача, відео

Шукаємо причини помилки Р0011, способи перевірки фазообертача, відео

На автомобілях Nissan Murano, Teana, X-Trail, Note, в двигунах Пежо 308, і Сітроен випуску до 2011 року та низці інших автомобілів нерідко спалахує аварійна лампа Check Engine або сканер видає помилку Р0011. При цьому чек може і не спалахувати, але деякі симптоми несправності очевидні. Як чинити в таких випадках, як скинути показання та з’ясувати причини появи помилки, розбиратимемося прямо зараз.

Ознаки несправності у разі помилки P0011

ошибка р0011
Код помилки на екрані сканера

Практично у всіх випадках і не тільки перерахованих вище автомобілях, код Р0011 говорить про порушення положення розподільного валу або про розсинхронізацію обох розподільних валів. Причин може бути кілька, але основні симптоми, характерні для цієї поломки, виглядають так:

 1. Втрата стійкості роботи на високих та середніх оборотах під навантаженням.
 2. Втрата потужності та характерні стуки в газорозподільному механізмі на гарячому двигуні, у той час як на холодну все працює чудово.
 3. Підвищення витрати пального.
 4. Підвищена токсичність вихлопу.
vvt p0011
Принципова схема муфти фазообертача двигуна: 1) стопор; 2) ротор; 3) розподільчий вал; 4) корпус; 5) двигун зупинився; 6) двигун працює; 7) напрямок подачі масла.

Симптоми не надто явні та визначити їх досить складно, тому часто помилка P0011 вискакує вже тоді, коли двигун відпрацював із несправністю якийсь час. Крім того, електронний блок управління зможе внести помилку в пам’ять і показати її на бортовому комп’ютері або сканері у тому випадку, коли двигун пропрацював в аварійному режимі щонайменше 15-20 хвилин. У цьому і складність діагностування.

Про що говорить код Р0011 і що таке CVVT

Несинхронна робота розподільного валу може бути пов’язана як із механічними поломками, так і з проблемами в електрообладнанні. Система CVVT, яка коригує фази газорозподілу, при коректній роботі здатна зробити двигун еластичнішим, підняти потужність та знизити рівень СО2 у відпрацьованих газах.

Але якщо фазообертач виходить з ладу, робота двигуна в перехідних режимах і при зміні робочої температури буде некоректною, про що скаже помилка p0011.

CVVT p0011
Принципова схема системи змінення фаз CVVT

Якщо коротко, то фазообертач (система CVVT) коригує положення розподільного валу в залежності від тиску масла, температури двигуна та навантаження на нього. В результаті зміщення фаз в межах 8-10 градусів, двигун адаптується до різких змін умов роботи. Регулятори фаз подають на муфти-актуатори (які провертають розподільники) потрібну кількість масла і під потрібним тиском. Тому причина може бути в банальному масляному голодуванні двигуна.

корпус р0011
Корпус фазообертача

Причини несправності

Перевіряємо рівень масла, якщо він в порядку, залишається ще кілька варіантів:

 • несправність фазорегулятора;
 • розтягнутий ланцюг чи ремінь приводу ГРМ;
 • неправильне складання механізму приводу розподільних валів після встановлення нового ланцюга або ременя;
 • розтягнутий приводний ремінь може дозволити приводним шестерням проскочити на зуб-два і тоді фази зіб’ються;
 • порушення комутації у контактах роз’єму клапана-регулятора;
 • знос зубчастого вінця шестерень розподільних валів;
 • забиті маслопротоки камеру поршня VCT;
 • забитий фільтр гідросистеми приводу клапана VVТ-і;
 • система CVVT може повністю вийти з ладу, що буває вкрай рідко.

Як перевірити систему CVVT та скинути помилку Р0011

Як бачимо, список можливих неприємностей досить великий, тому будемо починати з найпростішого, з перевірки контактів на датчику фаз. Відключаємо контактну колодку та проводимо огляд стану контактів. За наявності окису на контактах конекторів, видаляємо її та встановлюємо колодки на місце.

Перевіряємо датчик фаз

р0011 датчик
Датчик фаз на різних двигунах. Конфігурація може бути різною

Знімаємо датчик фаз та уважно оглядаємо його. На корпусі не повинно бути слідів механічного пошкодження, крім того, уважно оглядаємо його та за необхідності очищаємо. Далі перевіряємо ланцюг датчика. Для цього використовуємо мультиметр у режимі вимірювання напруги.

 1. Відключаємо контактну колодку, вмикаємо запалювання.
 2. Заміряємо напругу на контактах, що подають струм. При справному стані ланцюга мультиметр покаже 12 В, якщо напруги немає, шукаємо проблему в проводці далі за схемою.
 3. Підключаємо датчик до плюсової клеми АКБ через мультиметр, другий щуп встановлюємо на сигнальний контакт датчика.
 4. Просимо помічника прокрутити стартер, а самі спостерігаємо показання мультиметра. Якщо він показує стрибки напруги, робочий датчик. Якщо мовчить – датчик під заміну.

Перевіряємо клапан та муфту VVT

Будова електромагнітного клапана: 1) пружина; 2) муфта; 3) до блоку VVTi (упередження); 4) до блоку VVTi (запізнення); 5) зливний отвір; 6) масло під тиском; 7) зливний отвір; 8) плунжерний канал; 9) обмотка; 10) плунжер.

VVT Solenoid, або клапан VVT, є двопортовий електромеханічний перемикач, який може подавати масло або на випередження розподільного валу, або на запізнення. Про прочищення фільтра ми вже говорили, а крім того, фільтр може бути пошкоджений під час криворукої заміни ланцюга або ременя приводу ГРМ.

фильтр
Фільтр гідроклапана VVTi

Виглядає він приблизно так на всіх автомобілях із фазообертачем.

0011
Клапан VVT Solenoid

Сам клапан влаштований досить просто, але ніжний прилад, тому масляний нагар, бруд і шлак йому ніяк не допомагають в роботі. VVT може запросто заклинити через забруднення, і тоді виникнення помилки Р0011 нам гарантовано.

Візуально оглядаємо соленоїд, при необхідності чистимо його чарівним аерозолем WD40 або очищуючим спреєм для карбюраторів. Ось як він повинен працювати після очищення:


Перевірку клапана після очищення проводимо за такою схемою — підключаємо два дроти до контактів клапана і короткочасно подаємо напругу 12 В. Робочий VVT повинен поводитися приблизно як на відео вище, а опір на виводах повинен бути в межах 7 Ом (перевіряється мультиметром, точні номінальні значення вказані у мануалі).

VVTi 0011
Схема перевірки клапана VVTi

[stextbox id=’grey’]Є один нюанс — клапан VVT може чудово працювати у нас в руках, але помирати у двигуні під тиском масла через перекос штока або через температуру. Тому найкращий варіант перевірки — встановлення клапана на місце при гарячому двигуні та короткочасне підключення від АКБ. Робочий клапан відразу буде чути.[/stextbox]

Відео про причини виникнення кода помилки р0011 у двигунах Пежо:

Так можна перевірити стан фазообертача та його елементів своїми руками. Після заміни зношених деталей або відновлення їх код помилки Р0011 скинеться самостійно, а це означає, що ми все зробили правильно. Вдалої всім перевірки та тихої роботи двигуна!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *