Робота над помилками: P0135, як скинути, причини та усунення

Кожен сучасний автомобіль обладнаний електронним блоком управління. Через цей блок водій або механік отримують вичерпну інформацію про несправності та неполадки в двигуні, ходовій частині та допоміжних системах. Головне — вміти цією інформацією користуватися. Помилка P0135 – частий гість у сканерах і бортових комп’ютерах автомобілів Тойота, Ніссан і Рено. Що означає код помилки P0135 і як чинити при його появі, будемо розбиратися просто зараз.

Коди помилок сучасних двигунів

Блок керування виводить на екран спеціальний код помилки, який вказує на характер проблеми, що виникла в автомобілі. Перше значення коду — це буква, що означає систему, в якій сталася несправність, наприклад:

  1. В – є неполадка в роботі “кузовної системи”. Це може бути центральний замок, електричні склопідіймачі, система безпеки, ABS, органи управління, світло, камери кругового огляду та інші системи.
  2. С — виявлено несправність у системі ходової частини автомобіля.
  3. Р — несправність під час експлуатації двигуна, АКПП і допоміжних систем.
  4. U – проблеми при функціонуванні електронних блоків управління.

Часті помилки блоку управління вказують на несправності під час експлуатації двигуна і його допоміжних систем. Це пов’язано з тим, що в ланцюгах або в самих датчиках виникають непереборні поломки.

У нашому випадку маємо справу з ланцюгом живлення нитки напруження датчика кисню або лямбда-зонда. Його розташування — на фото нижче.

система очищення вихлопу
Система очищення вихлопних газів, принципова схема: 1) форсунка; 2) модуль управління двигуном (ЕБУ); 3) перший датчик кисню; 4) другий датчик кисню); 5) каталізатор.

Помилка P0135. Що це таке, причина

Найчастішою помилкою є помилка P0135. Вона сигналізує, що в ланцюзі нагрівального елемента кисневого датчика стався обрив або виникла інша проблема чи несправність. Від такої помилки не застраховані ні автомобілі ВАЗ, ні Форд, ані Фольксваген. Цей сигнал не критичний і автомобілем можна керувати, але згодом необхідно звернутися на станцію технічного обслуговування для пошуку причини сигналу та його усунення.

І якщо ви не довіряєте майстрам свій автомобіль, то вам все одно доведеться з’ясувати причини несправності і як скинути помилку, стерти її з пам’яті ЕБУ.

р0135
Повідомлення про помилку на дисплеї монітора діагностичного сканера

Несправностей, пов’язаних з помилкою P0135, тобто з проблемами в роботі кисневого датчика, не так вже й багато. Вони визначаються самостійно, якщо у вас є під рукою мультиметр і ви вмієте ним користуватися.

Продзвонювання приладом покаже такі несправності:

  • замикання або обрив проводки з ланцюга підігрівального елемента,
  • недостатнє контактне з’єднання в колодці живлення кисневого датчика,
  • безпосередній вихід з ладу кисневого датчика внаслідок витраченого ресурсу роботи або браку,
  • виникнення інших подібних помилок, які призвели до збою.
датчик кисню
Конструкція датчика кисню: 1) контактні виводи; 2) контакт нагрівача; 3) корпус; 4) керамічний елемент з платиновою сіткою; 5) захисний ковпачок з перфорацією для газів; 6) контактна пластина; 7) втулка-ізолятор; 8) нагрівальний елемент.

При появі помилки P0135 поведінка автомобіля може не змінитися і не позначиться на роботі двигуна. Іноді помилку підтверджує індикаторна лампа “Check engine”, що загорілася. В інших випадках незначно збільшується витрата палива і відчувається короткочасна втрата динаміки. Усі ці фактори залежать від марки та часу експлуатації автомобіля.

Діагностуємо датчик кисню

Діагностика виявлення несправності при отриманні помилки P0135 виглядає наступним чином. Переконуємося в справності дроту датчика, а після виконуємо перевірку і зачистку від оксидів контакти. Далі заміряємо опір нагрівання лямбди.

Для цього на помірно прогрітому двигуні, за нормальної температури 20 градусів за Цельсієм скидаємо з датчика фішку. Здійснюємо замір на двох проводах одного кольору. Якщо опір вище 9-13 Ом або відсутній, то кисневий датчик підлягає заміні.

диагностика датчика
Перевірка датчика кисню: 1) датчик; 2) контактні виводи; 3) щуп мультиметра.

Виконавши всі зазначені вище дії, зачистивши контакти, замінивши повністю кисневий датчик, помилка має зникнути. Для цього достатньо пари хвилин працюючого двигуна.

мультиметр

Іноді трапляється так, що всі маніпуляції було виконано, але помилка P0135 не зникла. Це сталося тому, що вона не видалилася з пам’яті ЕБУ. Для цього видаляємо інформацію про помилку.

Зробити це можна двома способами:

  • застосувавши спеціальне комп’ютерне забезпечення (під’єднати до ЕБУ, стерти інформацію і зачистити архів)
  • зняти клему з акумулятора, що призведе до перезавантаження електронного блоку управління і пам’ять автоматично буде відчищено.

Датчики кисню. Які краще ставити

Країни, що активно випускають автомобілі, пропонують також і кисневі датчики (лямбда-зонди), які встановлюють на багато марок. Наприклад, вважається, що заслуговують на увагу японські виробники NGK і DENSO, або ж німецький бренд Bosch.

З бюджетних датчиків придивіться до чесько-китайського Profit, який вже давно активно постачається на пострадянський простір.

DOX-0113
Лямбда-зонд Bosch LS 07 0258986507

Наприклад, ціни датчиків марки DENSO коливаються від 25 до 55 доларів, вони всі універсальні, такі як DENSO DOX-0125, DOX-0113 або DENSO DOX-1500.

Також і виробник Bosch пропонує датчики Bosch 0 258 001 051 91r за цінами від 25 і вище доларів. Якщо ви не женетеся за ім’ям і брендом, то зверніть увагу на виробника кисневих датчиків СтартВольт, ціни на які починаються з $12.

лябмда зонд р0336
Датчик кисню Denso

Кисневі датчики встановлюються на більшість сучасних автомобілів. Це складний пристрій, який передає сигнали про несправності у вихлопній системі. Але складність пристрою з легкістю компенсується простотою його заміни, тому при виході його з ладу вам потрібно підібрати відповідний аналог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *