Робота над помилками. Р0420, діагностуємо та скидаємо
Робота над помилками. Р0420, діагностуємо та скидаємо

Робота над помилками. Р0420, діагностуємо та скидаємо

Якщо виникає помилка P0420, яка розшифровується як “ефективність системи каталітичного нейтралізатора нижча від порогового рівня”, то це свідчить про погану пропускну спроможність каталізатора. Система вихлопу сучасного автомобіля — це складний комплекс пристроїв, що служить не тільки для відведення газів і зниження рівня шуму, а й контролю за коректністю роботи двигуна.

Якщо двигун, вибачте за банальність, це серце автомобіля, то каталізатор це його печінка. Завдання каталізатора полягає в запобіганні потрапляння в атмосферу шкідливих речовин.

Звідки береться помилка Р0420

ошибка р0420
Коротко та ясно

Деякі автомобілі мають два каталізатори. У такому разі, код помилки P0430. Найчастіше поява цього коду свідчить про вихід з ладу фільтрувального елемента або його недостатню ефективність, але в деяких випадках це може бути пов’язано з використанням низькоякісного пального.

осцилограма
Осцилограма перевірки датчика кисню

Каталізатор розрахований на ресурс роботи 200 000 – 250 000 км пробігу, але це тільки за нормальних умов експлуатації. Якщо автомобіль часто заправляється бензином з підвищеним рівнем свинцю, ресурс каталізатора буде вичерпано значно швидше. Крім цього, низькоякісне пальне сприяє зниженню компресії та появі пропусків запалювання, що згодом впливає і на нейтралізатор.

катализатор
Схема найпростішого каталізатора

Можливі причини помилки:

 • Застосування етилованого палива.

 • Пошкодження або поломка кисневого датчика S2.

 • Пошкодження каталізатора.

 • Порушення в роботі елементів системи випуску.

 • Тривала експлуатація машини з пропуском запалювання в циліндрі.

Отже, код помилки може виникнути в багатьох випадках. Найчастіше це вихід з ладу або знос самого нейтралізатора, а також використання низькооктанового неякісного бензину.

Якщо справа справді в низькій якості бензину, достатньо лише заправитися хорошим паливом, і помилка скинеться.

ошибка 0420
Мертвий лямбда-зонд

Ознаки несправності при помилці P0420

Коли нейтралізатор забитий або зовсім починає руйнуватися, водій може помітити такі ознаки цього:

 • Відчутне підвищення витрати бензину.

 • Падіння динаміки ДВЗ.

 • Дуже неприємний запах вихлопу автомобіля.

 • Коли каталізатор починає розсипатися, з його боку відчувається деренчання.

 • Можливі проблеми з холостим ходом.

 • Імовірні труднощі із запуском силового агрегату.

ошибка 0420
Забитий каталізатор

Як перевірити каталізатор

Перед встановленням остаточного діагнозу необхідно знати, як перевірити каталізатор. Для оцінки працездатності потрібно порівняти вихідну напругу між верхнім і нижнім датчиком О2. Також для цього потрібно переглянути дані коригування паливоподавання.

лямда-зонд
Конструкція лямбда-зонда

Напруга на виході датчиків зчитується бортовим комп’ютером і змінюється залежно від того, наскільки збагачена паливоповітряна суміш.

Важливо!
У нормальних умовах, якщо суміш збагачена, напруга становить близько 900 мВ. Напруга 100 мВ, говорить про те, що суміш збіднена.

Коливання в цих межах цілком нормальні.

Коригування паливоподавання в ідеальному випадку прагне до “0”, допустиме відхилення на 10%, якщо силовий агрегат має солідний пробіг. Якщо коригування понад 25%, то це ненормально, і свідчить про те, що існують проблеми в сумішоутворенні. При цьому варто звернути увагу на наявність і інших помилок.

ошибка 0420
Лямбда-зонд, що вийшов з ладу, і заглушка

Видалення помилок Р0420 і Р0430

Для того, щоб помилка видалилася, деякі водії через незнання починають робити те, що зовсім непотрібно. Однак насамперед варто звернути увагу на лямбда-зонд. Оскільки верхній і нижній зонди взаємозамінні, їх слід поміняти місцями. Якщо проблема в них, то код зміниться.

заглушки
Заглушки замість лямбди

Також варто перевірити пропускну здатність каталізатора. Проблеми здебільшого виникають через ненормальне функціонування системи перед нейтралізатором. Підвищений температурний режим роботи двигуна може стати причиною появи помилок P0430 і спричинити вихід з ладу каталізатора. Найчастіше перевищення температури пов’язане з пропуском запалювання в циліндрах.

Якщо виникла помилка P0420 на VW, Ford, Субару, та й на будь-якій іномарці, оригінальний каталізатор може обійтися дуже дорого. При цьому цілком можна підібрати універсальну модель, або зовсім встановити обманку другої лямбди, поставити полум’ягасник. Також рішенням може стати перепрошивка ECM, під інший стандарт токсичності.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *