Робота над помилками: р0500 на Форд Фокус. Причини та усунення
Робота над помилками: р0500 на Форд Фокус. Причини та усунення

Робота над помилками: р0500 на Форд Фокус. Причини та усунення

Помилка Р0500 характерна не тільки для автомобілів Форд Фокус 2, а й для багатьох японців. Теоретично, нічого складного в розшифровці немає, але пошук несправності може відвести дуже глибоко. Формально код помилки Р0500 розшифровується як відсутність даних у блоці управління двигуном про швидкість руху автомобіля, тому логічно було б підозрювати в появі помилки датчик швидкості. Але не все так просто.

Як розшифровується код помилки Р0500, датчик VSS

ошибка Р0500
Повідомлення про помилку Р0500

Помилка р0500 з наукової точки зору трактується як невірний сигнал з датчика швидкості. Вона фіксується в тому випадку, коли обороти двигуна вищі за 1600 об/хв, він прогрітий до робочої температури, а швидкість руху не більша за 5-7 км/год. Утім, практика свідчить, що появу коду помилки Р0500 можна спостерігати і в інших умовах.

Для правильної діагностики дуже важливо відзначити, коли з’являється помилка, після яких змін, ремонтів, заміни деталей. У тому разі, якщо ніяких замін не було, можна говорити про несправності датчика швидкості, або про відсутність контактів на його клемах.

ошибка Р0500
Принцип роботи датчика швидкості

Датчик VSS (швидкості) встановлюється на корпусі коробки передач праворуч по ходу автомобіля. Для початку перевіримо якість контактів на клемному роз’ємі. Цілком можливо, що вони окислилися, на них потрапила вода або крапля мастила, тому контакт не постійний.

У цьому разі спідометр може не працювати, або працювати ривками. Крім цього, перевіряємо якість контактів на самому електронному блоці управління. Якщо з контактами все гаразд, пробуємо замінити датчик швидкості.

Заміна датчика швидкості на Форд Фокус 2

ошибка Р0500
Датчик VSS

Для заміни нам буде потрібен стандартний набір інструментів і новий датчик. Сенсор VSS задоволення не з дешевих. Оригінал з каталожним номером Ford 04882780 обійдеться в 1220 гривень або близько $45 на 2018 рік. Є варіанти подешевше:

  • Febi 037333, ціна близько 800 грн;
  • ERA с каталожним номером 550289, ціна 1000 гривень;
  • AUTLOG AS4364, ціна 520 гривень;
  • SWAG 50 93 7333, близько 1100 гривень;
  • Delphi SS11015, 880 гривень.

ошибка Р0500

Перед тим як зняти датчик швидкості з КПП, знімаємо повітряний фільтр у зборі, після чого знімаємо акумулятор і майданчик під нього. Доступ до датчика відкритий. Пробуємо очистити контакти спреєм Liqui Moly Electronic-Spray, і якщо це не дало результатів, знову від’єднуємо контакти і виймаємо датчик з посадкового місця, відігнувши фіксатор. Розгойдуємо датчик з боку в бік, виймаємо і встановлюємо новий. Якщо справа була в ньому, помилка скинеться автоматично.

ошибка Р0500

Інші причини появи помилки Р0500 на Фокусі 2

Якщо датчик швидкості свідомо справний, спідометр працює як ні в чому не бувало, але Check Engine продовжує горіти, а сканер пробиває тільки одну помилку Р0500, перевіряємо систему АБС. Річ у тім, що у Фокусі з АКПП і з МКПП антиблокувальна система зав’язана з датчиком швидкості. Наша АБС складається з блоку керування і датчиків на кожному колесі.

ошибка Р0500
Так проходить сигнал від колісного датчика ABS через приборку і далі

Найчастіше помилка Р0500 в таких випадках з’являється на тлі сигналів про несправність ABS і ESP, але так буває далеко не завжди. Тому буде не зайвим почистити колісні датчики АБС. Датчик має код 06S090, виробник OPTIMAL, ціна близько 200-230 гривень.

ошибка Р0500
Знімаємо супорт…
ошибка Р0500
… і чистимо датчик разом із кільцем АБС

Датчики АБС розташовані в маточинах і щоб до них дістатися, необхідно знімати гальмівні супорти. Після цього бризкаємо на кріплення датчика проникаючим мастилом, відключаємо контакт і враскачку виймаємо датчик. Ретельно чистимо його, після чого обов’язково ватним тампоном чистимо кільце АБС на маточині через колодязь датчика.

Якщо помилка не зникла після чергового скидання, оглядаємо контакти на блоці управління АБС. Найімовірніше, сам блок не має відношення до помилки Р0500 в тому разі, якщо сканер або діагностичний комп’ютер не показує кодів помилок С1142, С1234, U2023 (порушення в ланцюгу передавання даних по CAN-шині).

Часто помилка Р0500 з’являється після некоректної заміни підшипника маточини передніх коліс. Якщо не використовувати для заміни підшипника або маточини спеціальну проставку або знімач, як на фото нижче, можливе незначне зміщення кільця АБС. На око його не видно, але зміщення цілком достатньо, щоб викликати код помилки Р0500.

ошибка Р0500
Знімач для маточини Форд Фокус

Отже, можна зробити кілька висновків:

  1. Код помилки Р0500 має відношення до системи керування двигуном.
  2. Імпульс від датчика швидкості проходить через приладову панель.
  3. Поява коду помилки 0500 може бути спричинена як відсутністю контакту в ланцюзі датчика швидкості, так і в ланцюгах системи антиблокування.
  4. Якщо помилка Р0500 з’явилася на тлі непрацюючої ABS або відповідних кодів помилок, насамперед перевіряємо саме систему АБС, а не датчик швидкості.
ошибка Р0500
Датчик швидкості Форд Фокус 2

Таким чином можна самостійно обчислити причину помилки, усунути її і скинути вибитий код своїми руками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *