Робота над помилками. Р1000 Форд: як скинути та виправити
Робота над помилками. Р1000 Форд: як скинути та виправити

Робота над помилками. Р1000 Форд: як скинути та виправити

Поява помилки Р1000 при діагностуванні двигунів Форд Фокус, Маверік, Фьюджн хвилює багатьох водіїв. Особливість цього сервісного повідомлення в тому, що на ходу жодних змін не відбувається, Check Engine спливає дуже рідко, але скинути помилку Р1000 практично неможливо, якщо не знати деяких нюансів. Зараз ми про них дізнаємося і код помилки P1000 більше нас не потурбує.

Форд Фокус, помилка Р1000. Що робити

Узагальнюючи відгуки власників автомобілів Форд, можна дійти невтішного висновку, що код помилки р1000 характерний не тільки для моторів Фокус, але і для електронної системи управління двигунами Форд в принципі


Спочатку усвідомимо, що код помилки Р1000 не є помилкою систем як такою. Це сигнал про те, що система діагностики не налаштована для повної перевірки та контролю двигуна.

Помилка виникає тоді, коли у двигуні замінювалися електронні компоненти або датчики, підключалося несумісне діагностичне обладнання, що вплинуло на програмне забезпечення (прошивку) електронного блоку управління.

p1000 scaner

Скинути помилку Р1000 тимчасовим зняттям мінусової клеми акумулятора не вдасться. Не все так просто. Якщо вона і пропаде на час, то скоро з’явиться знову і свердлитиме мозок водію. Ford говорить про те, що для видалення коду цієї помилки необхідно виконати певні процедури за певних умов.

Чим ми зараз і займемося. Умови, за яких можливе скидання помилки Р1000:

 • температура оточуючого повітря від 4,4˚С до 37,8 ˚С;
 • висота над рівнем моря не більше 2438 м;
 • монітор EVAP не повинен бути запущеним.

Тільки за таких умов можливий цикл скидання помилки Р1000.

Як скинути помилку Р1000 Форд, умови

Стирати помилку р1000 ми будемо на ходу, тому уважно ознайомимося з вимогами до стану автомобіля, режиму керування та моделі OBD адаптера


Якщо ми використовуємо монітор OBDII і сканер ELM 327, ми маємо всі шанси видалити помилку з пам’яті ЕБУ.

Якщо ми використовуємо інші сканери, наприклад, OBD адаптер BT-ECU від російської фірми ТОВ НВП “АСЕ” (ACELab), очистити помилку Р1000 не вийде з тієї причини, що цей адаптер її просто не виявляє. Саме тому ми завжди рекомендували використовувати перевірений адаптер ELM327 ціною в 8-10$.

р1000
Адаптер ELM327 для Андроїд-пристроїв й РС

Більшість адаптерів адекватно реагують на наші дії, коли ми будемо використовувати спокійний стиль водіння під час скидання та тестів, управління дросельною заслінкою має бути плавним, без ривків. Це дозволить мінімізувати час, необхідний для скидання помилки і, звичайно, заощадить паливо.

До речі про паливо. Рівень бензина в баку має бути в межах ½ та ¾. Останній варіант найбільше доречний.

[stextbox id=’info’]Увага! Суворе дотримання швидкісного режиму, наведеного нижче, є обов’язковим до виконання.[/stextbox]

Скидаємо код помилки Р1000 Форд самостійно

Для досягнення кращого результату та гарантованого прощання з помилкою Р1000 намагатимемося якомога точніше виконати алгоритм, вказаний нижче


diagram p1000
Алгоритм скидання помилки Р1000 на графіку: 1) холодний пуск та холостий хід протягом 3 хвилин; 2) постійна швидкість 40-60 км/г протягом 20 хвилин; 3) постійна швидкість 80-100 км/г з фазою примусового холостого ходу; 4) загальний час руху.

Для скидання помилки Р1000 нічого не потрібно, крім як адаптер і суворе дотримання алгоритму. Ось він:

 1. Встановлюємо діагностичний прилад. Повертаємо ключ запалення, але двигун не запускаємо. Вимикаємо запалення, потім вмикаємо знову. Вибираємо відповідний кваліфікатор Vehicle & Engine. Очищаємо всі коди DTC / виконуємо скидання PCM.
 2. Запускаємо двигун і вже не глушимо до кінця операції.
 3. Прогріваємо автомобіль протягом 15 секунд. Рухаємось зі швидкістю 64 км/год доти, доки температура двигуна не складе 76,7 °C. (Контролюємо по монітору сканера).
 4. Чи перебуває температура повітря в межах від 4,4 до 37,8 °C? Якщо ні, виконуємо наступні кроки, але звертаємо увагу, що для обходу монітора Evap та очищення P1000 буде потрібно крок 14.
 5. Рухаємось зі швидкістю 64 км/год протягом 4 хвилин, не більше.
 6. Рухаємось зі швидкістю від 72 до 104 км/год протягом 10 хвилин, уникаючи крутих поворотів та підйомів.
 7. Рухаємось у режимі старт/стоп. Використовуємо п’ять різних постійних круїзних швидкостей від 40 до 72 км/год. протягом 10 хвилин.
 8. З місця пришвидшуємося до 72 км/год, повторюємо процедуру тричі.
 9. Зупиняємо автомобіль, ставимо нейтралку (МКПП) або в режимі Drive (АКПП) рівно на 2 хвилини.
 10. Для МКПП розганяємося з 0 до 80 км/год. Для автомата – розганяємось в режимі овердрайв до 80 км/год, тримаємо швидкість 15 секунд. Зупиняємось, повторюємо те саме, але до швидкості 64 км/год без овердрайву. Коли набрали 64 км/год, розганяємось до 80 км/год у режимі овердрайв, тримаємо швидкість 15 секунд. Зупиняємось на 20 секунд і повторюємо останню операцію 10 разів поспіль.
 11. Зупиняємось і розганяємось з місця до 104 км/год, прибираємо ногу з педалі газу та скидаємо швидкість до 64 км/год без використання гальма. Повторюємо тричі.
 12. Оцінюємо стан OBDII монітора. Усі процеси на моніторі мають бути завершені. Якщо ні, то переходимо до наступного пункту.
 13. За допомогою діагностичного пристрою перевіряємо наявність кодів помилок.
 14. Якщо помилки не зникли, паркуємо автомобіль щонайменше на 8 годин. Повторюємо кроки з 2 до 12. Крок 1 не повторюємо!

У ході процесу слідкуємо за тим, щоб обороти не перевищували 3000 об/хв, швидкість не перевищувала 104 км/год, обходимося без ривків та різких стартів. Крім цього, переконуємося, що фільтр сажі не знаходиться в режимі відновлення.

Дуже важливо під час проходження операції скидання помилки Р1000 не глушити двигун. Якщо ми все зробили правильно, код помилки більше турбувати нас не буде, система діагностики отримала доступ до всіх датчиків і систем, все під контролем. Вдалих усім доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *