Помилка Р2096, у чому причина, усуваємо та скидаємо
Помилка Р2096, у чому причина, усуваємо та скидаємо

Помилка Р2096, у чому причина, усуваємо та скидаємо

Поява помилки Р2096 пов’язана з фіксацією перевищення межі регулювання збіднення паливоповітряної суміші. Це офіційне формулювання багатьох виробників, а що означає код помилки p2096, як її усунути, що призводить до її появи і як скинути — розбиратимемося разом.

Що означає код помилки Р2096: розшифровка людською мовою

Жоден сучасний двигун неможливо сертифікувати, якщо він не відповідає нормам токсичності. Ці норми постійно посилюються, у результаті виробник не завжди встигає за ними

Каталітичні нейтралізатори це не тільки величезна користь для навколишнього середовища та їх виробників, але й величезна проблема для автомобіліста. Помилка Р2096, що виникає на підстаркуватих двигунах, адаптованих під нові екологічні норми, якраз розкриває цю проблему.

У 90% випадків код помилки 2096 з’являється на діагностичних сканерах власників корейських автомобілів – Hyundai Sonata, Kia Magentis, Kia Cerato та інших моделей, у тому числі Шевроле Круз, Кіа Сід, Соул.
система випуску
Каталізатор у системі випуску: 1) випускний колектор; 2) кисневі датчики; 3) випускний тракт; 4) резонатор; 5) каталізатор.

Річ у тому, що мотори із системою упорскування MPI (форсунки встановлені у впускному колекторі), які встановлені на ці автомобілі, були розроблені ще до того, як запровадили норми токсичності Євро-3. Після появи нових вимог щодо екології, логічно правильним було б внести зміни до конструкції двигунів. Проте корейці вчинили хитріше.

При тій же архітектурі та налаштуваннях моторів вони застосовували інше програмне забезпечення електронних блоків управління, яке на програмному, а не фізично, знижувало відсоток шкідливих викидів. Датчики залишалися колишньою конструкцією і не завжди коректно фіксували показники.

Ошибка Р2096
Розташування первинного та вторинного датчиків кисню

У нашому випадку, з помилкою Р2096, йдеться про датчики кисню, лямбда зонди. Код помилки говорить про те, що вторинний лямбда-зонд фіксує дуже бідну суміш. Помилка може виникати після трьох циклів прогріву двигуна та не скидається до повного усунення наслідків. При цьому первинний датчик кисню показує коректні дані (нормальну або злегка збагачену суміш) які не свідчать про несправності.

Ознаки несправності. Чому вибиває код помилки Р2096

Важливо розуміти, що на офіційних сервісах, ні на підпільних, помилку Р2096 просто так прибрати неможливо. Вона намертво залягає у пам’яті ЕБУ і усунеться тільки в тому випадку, коли вторинний лямбда-зонд покаже нормальну робочу суміш.


Якщо двигун працює нормально, жодних симптомів, що говорять про некоректну роботу мотора немає, швидше за все, помилка з’явилася просто через несумісність нового програмного забезпечення та старих датчиків, паливної системи, запалення та налаштувань ГРМ. В цьому випадку, щоб не говорили майстри-механіки, оптимальний вихід — перепрошивка електронного блоку управління в офіційного дилера.

p2096 scaner

Ми не рекомендуємо звертатися за перепрошивкою саме в цьому випадку до сторонніх виконавців, оскільки першими офіційні та перевірені прошивки отримують лише офіційні дилери. До того ж вони відповідають за зміну ПЗ.

Але, як розуміємо, це не єдина причина появи помилки Р2096. Є ще ціла низка передумов, що викликають збій такого типу:

 • вторинний датчик кисню несправний;
 • втрата герметичності системи випуску на ділянці між каталізатором та вторинним лямбда-зондом;
 • вихід із ладу самого каталізатора;
 • відсутність, намокання, окиснення контактів на вторинному датчику;
 • використання неякісного бензину;
 • низький тиск у системі живлення.

Діагностика помилки Р2096. Що робити, якщо загорівся Check Engine

Перед тим як приступати до будь-яких дій, або самостійно, або довіряти справу майстрам на СТО, все ж таки бажано зробити детальну діагностику


З усіх причин, що зустрічаються найчастіше, найвірогіднішою залишається погана якість бензину або його невідповідність по октановому числу номіналу. Не у кожного є в гаражі лабораторія з вивчення якості ПММ, тому, якщо вибило помилку Р2096, найпростіше злити паливо з бака (або просто викатати старий бензин) і заправити машину якісно пальним.

У багатьох випадках це дозволяло позбавитися помилки і це зрозуміло — погане паливо призводить до некоректних показань датчиків. Візуально це можна простежити за станом свічок — на них буде нагар чорного кольору.

Нагар на свічах

Далі будемо просуватися за ступенем складності діагностики:

 • Комп’ютерна діагностика з детальною перевіркою всіх даних роботи двигуна у всіх режимах. Особливу увагу варто приділити даним, що стосуються кисневих датчиків.
 • Уважний огляд вихлопної системи. В принципі, будь-який прогар і негерметичність буде досить добре чути, характер вихлопу зміниться. Залишиться знайти місце появи негерметичності та усунути несправність.
 • Візуальна діагностика каталізатора. Зняти каталізатор досить проблематично, особливо для тих, хто звик обслуговуватись на сервісі. Проте при огляді самого елемента не повинно бути виявлено тріщин, прогарів, всі стільники повинні бути чистими та просвічуватись.
 • Ретельна перевірка контактів датчиків кисню. На них не повинно бути окису, бруду. Контакт має бути щільним.

Ошибка Р2096
Зношений каталізатор
 

Груповий код помилки. Якщо вибило Р2096 з іншими кодами

Іноді трапляється, що при перевірці сканером або діагностичним комп’ютером помилка з’являється не одна, а в компанії Р0101, Р0102 і Р0103


Ошибка Р2096
Датчик кисню

Якщо висвітився Check Engine і перевірка сканером видала помилку Р2096 разом з помилками Р0101-Р0103, можна припустити, що до збою привів датчик масової витрати повітря (ДМВП). Річ у тім, що ДМВП грає вирішальну роль при формуванні відсоткового співвідношення повітря та палива у складі суміші.

Залежно від моделі двигуна, вихідна напруга з датчика витрати повітря може бути різною, але вона не повинна відхилятися від номіналу на холостих оборотах. ДМВП не з дешевих, тому для перевірки працездатності бажано підставити явно робітник і вже після цього робити висновки.

2 Comments

 1. Ошибка Р2096

  Добрый день.
  Два раза появлялась ошибка р2096- сбрасывал (на машине установлен Мультитроникс, он позволяет делать сброс).Для изучения подробностей при такой ошибке перелопатил кучу материала и так и не понял, какими должны быть показания при измерении напряжения на выходе датчиков ДК1 и ДК2 и как они меняются при изменении нагрузки на двигатель- очень много ответов в нете на эту тему и они довольно сильно отличаются.Если можете поделиться информацией по этой теме, то заранее буду благодарен за ответ.Хотелось бы разобраться досконально и точно.
  С уважением-Сергей

  1. admin

   Датчик кислорода выдаёт постоянное напряжение, обратно пропорциональное составу смеси в узком диапазоне пропорции смеси от 14,0:1 до 15,0:1. Если меняется состав смеси, то меняется выходное напряжение ДК. Если, например, смесь 14,7 :1, то напряжение на выходе ДК будет примерно 0,5 В. Пока уровень кислорода не достигнет порогового значения — на выходе датчика будет до 0,9 В, а при наличии в выхлопе кислорода, превышающий пороговое значение, на выходе сигнал становится 0,1 вольт. Однако точные значения зависят и от модели автомобиля, и от типа лямбда-зонда.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *