Робота над помилками: U1900 на Форд Фокус 2

Помилки, які діагностують мобільні сканери та комп’ютери, так чи інакше свідчать про неполадки в системі керування двигуном. І ці помилки не завжди дублюються позначкою Check Engine. У випадку з поширеною помилкою u1900 чек спалахує вкрай рідко і більшість власників Ford Focus 2 з подивом виявляють код цієї помилки тільки при скануванні.
Помилка u1900, причини появи на Форд Фокус 2

U1900
Код помилки U1900 на екрані сканера

Нікому, мабуть, не треба розповідати, що всі електронні модулі, датчики та системи другого Фокусу зв’язуються між собою за певним протоколом. Високошвидкісна система обміну даними між модулями та вузлами забезпечується шинами CAN. Будь-яка неполадка або втрата даних системою відразу відображається як повідомлення Check Engine і дублюється, прописується в пам’ять ЕБУ у вигляді коду помилки.

Ці помилки потім можуть бути зчитані сканером або діагностичним комп’ютером. Є певний список помилок, які стосуються системи обміну інформацією між модулями, ось він у скороченому вигляді:

 • IC U1900-60, CAN Communication Bus Fault, говорить про помилку приймання даних, викликану поганим контактом у шині і ця помилка для Ford Focus 2 — найпоширеніша;
 • IC U2200-20, збої у роботі одометра супроводжуються саме таким повідомленням;
 • IC U2510-20 повідомляє про безпосередній обрив потоку інформації в самій CAN-шині;
 • U0001-Е1 — пошкодження високошвидкісної ділянки магістралі передачі даних.

Як бачимо, будь-яка з цих помилок може принести масу неприємностей, якщо вчасно не зайнятися її усуненням.

Як проявляється помилка U1900 на Фокус 2

 

Складність у тому, що цей код може не проявляти себе довгий час, але у певний момент вистрілити, що призведе до відмови електроніки в тому чи іншому вигляді. Ми чудово розуміємо, що при збої потоку інформації (а який саме, сканер не уточнює) може бути виведено з ладу будь-який пристрій та система. У кращому випадку це буде роз’єм сканера, який зчитує помилки, в гіршому — сигналізація, система живлення, каталізатор, словом, усе, що завгодно.

З явних симптомів, які неможливо не помітити, можуть виявитися такі капості:

 • некоректна робота панелі приладів, можуть стрибати стрілки, хаотично загорятися контрольні та сигнальні лампи;
 • стрілки тахометра і спідометра мертво падають на нуль;
 • не працює лічильник пробігу;
 • двигун перегрівається;
 • падає потужність, це може мати стрибкоподібний характер;
 • чек може спалахувати і гаснути час від часу без жодних причин.

Оскільки всі другі Фокуси вже пройшли гарантійний пробіг, то усувати помилку U1900 доведеться своїми руками або платити дилерському центру. Туди ми встигнемо завжди і, як правило, дилер, як у поганій поліклініці, знайде у нашого Форда ще цілу купу несправностей, але гарантії того, що помилка U1900 скинеться, немає ніякої. Тому, щоб не платити зайвого, спробуємо вирішити проблему самостійно.

Діагностика, скидання помилки та видалення наслідків U1900

В принципі, можна зробити не зовсім правильно і просто стерти помилку з пам’яті. Це просто виконується за допомогою того ж сканера ELM 327 хоч прямо на ходу. Лише проблему це не вирішить. Єдиний ефективний метод — ретельний огляд всіх контактів CAN-шини та можливе пропаювання плати.

U1900
Для пропаювання плати буде необхідно розібрати панель приладів

У 90% неприємність криється в контактах, що знаходяться на платі панелі приладів. Щоб до них дістатися, необхідно її повністю розібрати та звільнити плату для пропаювання. Зняти панель приладів на другому Фокусі не складно, для цього просто опускаємо рульову колонку, знімаємо пластикові накладки, викручуємо два саморізи і виймаємо панель, попередньо відключивши клемну колодку.

U1900
Пропаюємо плату в цьому місці

Після розбирання приладового щитка та акуратного демонтажу стрілок, ми отримуємо доступ до друкованої плати, яку потрібно пропаяти в місці, яке ми вказали на фото вище. Для пропаювання необхідно використовувати або паяльну станцію, або малопотужний паяльник потужністю не більше 20-25 Вт.

В принципі, найсерйозніші помилки, які можуть вплинути на роботу двигуна, дублюються аварійною лампою Check Engine і починати розбирання приладової дошки для пропаювання і скидання помилки CAN Communication Bus Fault не завжди має сенс. Принаймні, ми знаємо, що означає код помилки U1900 і що робити, щоб її усунути.
One thought on “Робота над помилками: U1900 на Форд Фокус 2

 1. Здравствуйте, у меня фф2 1.6 автомат …..есть эта ошибка….с машиной все впорядке….единственное при запуске на панели появляется ошибка проблема с Гур ( на компьютере) ее нету….
  Пропаяли поставили на место проблема не ушла….куда ещё копать

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *