Як замінити паливний фільтр на дизелі TDI VW або Audi

Правильна заміна фільтра пального на дизельних двигунах VAG сімейства TDI не така проста задача, як може здаватися. По-перше, важливо знати, коли міняти паливний фільтр, по-друге, для заміни потрібно підібрати саме той фільтр, який потрібен, а їх може бути декілька. По-третє, під час заміни вкрай бажано робити прокачування системи живлення за допомогою сканера OBD II.

Коли міняти, інструменти для заміни паливного фільтра VW TDI

Турбодизельні двигуни сімейства TDI (Turbodiesel Direct Injection) справедливо вважають одним з найефективніших сучасних дизельних моторів. Їх встановлюють на безліч моделей Фольксваген (Passat, Jetta, Bora, Caddy, Golf, Polo, Sharan), Audi (A3, A4, A6), Skoda, Seat та навіть на Ford Galaxy, Volvo 840, Mitsubishi Grandis, Lancer та багато інших моделей VAG і не тільки.

Незалежно від об’єму двигуна та його індексу (ЕА827, ЕА188, CBAA, BLS, CFGC тощо) паливний фільтр міняється за однаковою технологією. Є деякі відмінності у запчастинах та особливостях паливної системи, проте на суть справи це не надто впливає.

комплект фільтра палива

За регламентом VAG паливний фільтр в дизелях TDI потрібно міняти раз на 30 000 км пробігу. Проте, якщо ви заправляєтесь не на перевіреній заправці, а хтозна-де, тоді регламент варто скоротити до 20 тисяч км. Якість солярки на АЗС не завжди однакова.

Окрім самого фільтрувального елемента, потрібно замінити ще ущільнювач кришки корпуса фільтра. А крім того, офіційна технологічна карта VAG вимагає заміни п’яти гвинтів кріплення кришки. Порядні виробники запчастин, між іншим, так і продають фільтр у комплекті з гвинтами та прокладкою.

Загалом для виконання роботи знадобиться досить простий перелік інструментів:

 • стандартний набір головок та біт (а саме — Torx T30);
 • викрутка з пласким жалом;
 • вакуумна помпа, великий шприц для технічних рідин тощо;
 • паливний фільтр;
 • ущільнювач кришки корпуса;
 • сканер електронної системи керування двигуном.

Втім, якщо немає можливості під’єднатися до сканера, у нашому випадку інколи можна обійтися і без нього.

Як вибрати паливний фільтр VW TDI, типи фільтрів

Принцип роботи системи очищення палива однаковий на всіх турбодизельних двигунах TDI від VAG. Проте конфігурація фільтра може дещо відрізнятись залежно від об’єму двигуна та року випуску.

Важливе уточнення — компанії Mann та Meyle постачають паливні фільтри на конвеєри VAG, тому не варто перейматися через «неоригінальне» походження фільтра від цих виробників, здебільшого вони і є оригінальними, просто без логотипа Ауді, Сеат, Шкода чи Фольксваген.

Ось, наприклад, ліворуч фільтр Mann PU 936/2, фільтр праворуч — це оригінальний фільтр VW/Audi 1k0 127 177 A (взаємозамінний з 1k0 127 434 A).

фільтри паливні

Важливо!
Фільтр з широким горлом з 2 отворами не взаємозамінний з фільтром з вузьким горлом та з одним отвором!

Після 2009 року двигуни TDI використовують 2 різні паливні фільтри. 2009-2010 Jetta TDI, побудовані приблизно до 8/2010, використовували фільтри з широкою горловиною з 2 отворами (1k0127434 або 1k0127434A).

паливний фільтр ваг

2010 VW Jetta TDI, побудовані після 9/2010, і 2010 Golf TDI повинні використовувати вузькогорлий фільтр з 1 отвором 1k0127434b. Різниця в номері деталі полягає у відсутності суфікса, суфікса “a” або суфікса “b”.

Різниця в деталях — вузька горловина з 1 отвором (фільтр B) або широка горловина з 2 отворами (фільтр без суфікса та A). Вони використовують різні корпуси, і фільтр з широким горлом з 2 отворами вищий.

різні паливні фільтри

Різниця у фільтрах була пов’язана зі змінами в постачанні та доступністю деталей під час виробництва. VW переходив від одного типу фільтра до іншого, потім повертався до першого. Під час перехідних періодів, деталь, що буде встановлена на конкретному автомобілі, може бути такою ж випадковою, як і те, що хлопець на конвеєрі візьме щось з лівого чи правого контейнера.

Попри те, що двигун і базове шасі Audi A3 TDI 2010 року такі ж, як у Golf і Jetta TDI, він також може встановлюватися в інший корпус.

Для двигунів VW Jetta седан 2009 року та Audi A3 TDI застосовують кодову назву CBEA. Всі інші мають двигуни CJAA. Паливні фільтри не залежать від типу турбодизеля.

Якщо корпус паливного фільтра показаний на фото №1 або №2, це фільтр з широкою горловиною  на 2 отвори (вони взаємозамінні). Якщо корпус фільтра на фото №3, це фільтр з вузькою горловиною з 1 отвором. Фільтр №3 коротший за інші, тому він не взаємозамінний.

типи паливних фільтрів

Фільтр №1 — каталоговий номер фільтрувального елемента VW 1k0 127 434 або 1k0 127 177.  В інструкції з експлуатації сказано, що зі зливного отвору з гвинтовим різьбленням Torx повинно зливатися трохи палива, але, швидше за все, ніякої води там не буде.  Інші типи фільтрів навіть не мають зливних отворів.

Фільтр №2: номер за каталогом VW 1k0 127 434 A або 1k0 127 177 A.

Якщо корпус паливного фільтра на фото №3, номер фільтрувального елемента VW 1k0 127 434 B або 1k0 127 177 B.

Як замінити паливний фільтр на двигунах TDI VW/Audi

Зазвичай заміна паливного фільтра на будь-якому двигуні TDI не викликає складнощів. Для заміни навіть не потрібно знімати паливні шланги зі штуцерів кришки корпуса. Якщо на кришці є заглушка для видалення конденсату, нею можна скористатися перед тим, як відкрутити гвинти кріплення кришки.

помпа для палива

Загалом процедура заміни паливного фільтра дизельних моторів з турбіною VAG виглядає так.

 1. Якщо є заглушка (1) для видалення конденсату, відкрутити її та відкачати конденсат. Але зазвичай, у 90% випадків, ніякого конденсату там немає. Через це пізніше конструктори відмовились від цієї заглушки.
 2. Але якщо заглушка є, після відкачування потрібно замінити її ущільнювач та затягнути із зусиллям 3 Н∙м.
 3. За схемою хрест-навхрест відпустити гвинти кріплення кришки корпуса фільтра на два оберти.
  гвинти кришки
 4. Повністю відкрутити гвинти та підважити кришку корпуса пласкою викруткою.
 5. Акуратно зняти кришку разом зі шлангами та відвести її убік, аби не заважала.
  зняти кришку
 6. Витягнути фільтрувальний елемент з корпуса.
  старий фільтр
 7. Відкачати залишки палива з корпуса та насухо протерти чистою ганчіркою.
 8. Зняти старі ущільнювачі кришки корпуса.
  ущільнювачі
 9. Протерти від бруду кришку та встановити новий ущільнювач.
 10. Встановити новий фільтрувальний елемент.
  новий фільтр
 11. Встановити кришку на місце та затягнути гвинти хрест-навхрест із зусиллям 5 Н∙м.

Тепер потрібно видалити повітря з системи живлення та заповнити корпус фільтра соляркою. Для цього зазвичай користуються діагностичним сканером та програмно запускають паливний насос.

Це робиться за чотири кроки, як показано на фото нижче — обираємо у програмі VCDS модуль контролю двигуна, обираємо базові налаштування модуля, потім обираємо активацію паливної помпи. Запускаємо помпу кнопкою на четвертому фото на 40-70 секунд, після чого вимикаємо паливний модуль програмно.

Перевіряємо корпус фільтра пального на підтікання, насухо протираємо його і запускаємо двигун. Переконуємося, що двигун працює нормально, а фільтр герметичний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *