Не гріє пічка на Шевроле Лачетті. Шукаємо та усуваємо причини

Пічка на Шевроле Лачетті завжди вважалася досить надійною, але якщо не приділяти їй уваги заздалегідь, узимку вона може сильно засмутити. До тремтіння. Якщо не гріє пічка на Лачетті, достатньо виконати ряд простих маніпуляцій, при цьому не завжди обов’язково втрачати дві доби та розбирати весь салон. Що робити, якщо пічка на Chevrolet Lacetti дме холодним повітрям або не працює взагалі, розбиратимемося разом.

Ознаки несправності обігрівача Chevrolet Lacetti

Період прогріву обігрівача в нормальному технічному стані на Шевроле Лачетті, навіть після холодної ночі, повинен становити не більше 5-7 хвилин після запуску двигуна. Якщо піч гріється довше, потрібно шукати проблему. А проблема може бути як на поверхні, так і зарита глибоко в надра передньої панелі. Як би там не було, первинну діагностику грубки Лачетті ми можемо провести самі.

Включаємо — не працює, значить, не крутиться двигун, що можна визначити по звуку, або вентилятор пічки обертається в різних режимах, але температура в салоні не зростає або зростає дуже повільно.

неисправности отопителя Chevrolet Lacetti

Теоретично все просто: поломка може бути викликана або механічними неполадками, або електричними, і з кожної з цих причин потрібно розбиратися окремо. До механічних причин відносять порушення геометрії заслінок, засмічення повітроводу або приклинювання двигуна.

Крім того, може не спрацьовувати заслінка до кінця, через знос або забруднення трос заслінки буде відкриватися тільки наполовину в кращому випадку, вдвічі зменшуючи подачу гарячого повітря.

печка шевроле лачетти
Трос, кронштейн та привід заслінки обігрівача Шевроле ЛачеттіНе дує пічка Chevrolet Lacetti. Механічні причини

Ви давно міняли салонний фільтр? Ось через нього якраз і може забитися електродвигун пічки, а на деяких Лачетті його не ставлять із заводу. У деяких випадках тимчасово допомагає розв’язувати проблему легке постукування по правій верхній частині передньої панелі.

Якщо засмічення не надто масштабне, двигун може знову запрацювати. Втім, так само він може і знову зупинитися в самий невідповідний момент. Це найпростіша причина, через яку повітря не надходить з опалювача.

печка шевроле лачетти
Двигун та радіатор пічки

Щоб остаточно розібратися з брудом у повітроводі та фільтрі, бажано в теплому гаражі провести ревізію електродвигуна, вичистити повітроводи від листя, пилу та бруду, що накопичилися за літо.

печка шевроле лачетти
Мотор-редуктор приводу заслінки пічки Лачетті

Крім цього, до механічних причин відноситься і привод заслінки. Він влаштований в такий спосіб — важіль управління потоком теплого повітря з’єднаний тросом із заслінкою. Усю цю конструкцію можна швидко перевірити, знявши бардачок.

Трос можна зняти та прочистити, застосувавши WD-40, при цьому діяти потрібно акуратно, оскільки є небезпека зламати пластиковий кронштейн. Після очищення та розробки заслінка повинна повністю відкриватися та пропускати гаряче повітря.

печка шевроле лачетти
Старий та новий салонні фільтри

Робимо висновок. Якщо двигун пічки працює у всіх режимах, але повітря не надходить, шукаємо причину в:

 • засміченні повітроводів;
 • приводі заслінки пічки;
 • самій заслінці, вона також може приклинити.

Якщо теплого повітря все ж таки немає, діагностуємо систему опалення далі.

Електричні причини неробочого обігрівача Лачетті

Електричний ланцюг обігрівача Лачетті не відрізняється особливою складністю, тому перевірити його просто. Насамперед розберемось із запобіжниками.

Перший монтажний блок знаходиться з лівого боку передньої панелі, з її торця. Знаходимо запобіжник F7 та перевіряємо його на цілісність. Він відповідає за роботу нагнітача обігрівача, точніше, за його електродвигун.

печка шевроле лачетти
Салонний блок запобіжників

Якщо нагнітач печі не працює в певному режимі, може бути винний інший запобіжник, який знаходиться в монтажному блоці під капотом. На схемі він позначений Ef3. Крім цього, потрібно врахувати, що напруга на електродвигун пічки подається через контролер з кількома резисторами різного номіналу. При перегоранні одного з них, двигун не працюватиме в одному з режимів.

печка шевроле лачетти
Монтажний блок під капотом

Після перевірки запобіжників, якщо пічка так і не почала працювати, перевіряємо реле обігрівача. Воно знаходиться у салоні під рульовою колонкою. Тут доведеться попотіти, оскільки розташоване реле не в найзручнішому місці — ліворуч від блоку педалей. Це реле позначено маркуванням 202.

печка шевроле лачетти
Розташування реле опалювача

Наступний елемент системи опалення ланцюга — термозапобіжник. Він розташований під передньою панеллю і дістатися до нього можна, знявши жабо, але за певної спритності рук, можна і через знятий бардачок. Якщо термоелемент згорів, необхідно замінити його 15-амперним запобіжником 165С.

Дує холодним? Перевіряємо систему охолодження на Лачетті

За новий термостат на Лачетті GENERAL MOTORS 96460002, оригінал, просять близько 400 гривень. Однією з найпоширеніших причин слабкої роботи печі та тривалого прогріву на Шевроле Лачетті вважається непрацездатність термостату.

У холодну погоду він може пускати антифриз великим колом, не даючи йому швидко розігрітися до робочої температури. Перевірити термостат легко. Для цього достатньо запустити холодний двигун та спостерігати за верхнім патрубком радіатора.

Доки антифриз не прогріється до робочої температури, патрубок повинен бути холодним. В іншому випадку термостат або приклинив і частково пропускає рідину по великому колу, або взагалі заклинив у відкритому положенні.

До речі, новий радіатор пічки на Лачетті коштує від 15 до 25 доларів на 2021 рік.

Крім цього, звертаємо увагу на кількість антифризу у системі. У деяких випадках за низького рівня рідини радіатор печі може довго залишатися холодним. Ще однією поширеною проблемою вважається повітряна пробка у системі охолодження.

Як позбутися повітряної пробки ми докладно розглядали тут. Теоретично погана робота пічки може бути пов’язана з низьким тиском у системі або іншими проблемами, пов’язаними з циркуляцією антифризу. Насамперед — це проблеми з помпою. Втім, холодна пічка у цьому випадку не буде першою ознакою неробочої помпи.
Чому не гріє пічка. Підбиваємо підсумки

Резюмуючи всі можливі та неможливі причини непрацюючої пічки на Шевроле Лачетті, можна зробити висновок про те, що технічний стан системи охолодження, якість антифризу та справність електропроводки тісно пов’язані між собою.

Пічка може не працювати через кілька причин:

 • Перегорів запобіжник двигуна пічки F7 або Ef3.
 • Згоріло реле обігрівача.
 • Вийшов із ладу терморезистор.
 • Трос чи інша механіка не відкривають заслінку подачі гарячого повітря.
 • Не прогрівається антифриз. Це може бути спричинене несправностями термостата.
 • Забитий радіатор пічки. Найефективніший спосіб очищення радіатора обігрівача був детально розглянутий у цьому матеріалі. Як швидко замінити радіатор пічки на Лачетті, розбиралися тут.
 • Згорів електродвигун нагнітача обігрівача.
 • Низький рівень антифризу.
 • Порушено циркуляцію рідини — повітряна пробка або проблеми з помпою.

Отже, з’ясувавши причину і усунувши її своїми руками, ми досягнемо того, що наш Лачетті знову радуватиме теплим салоном у найсильніший мороз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *