Обслуговуємо Volkswagen Tiguan: як вибрати та замінити гальмівні колодки
Обслуговуємо Volkswagen Tiguan: як вибрати та замінити гальмівні колодки

Обслуговуємо Volkswagen Tiguan: як вибрати та замінити гальмівні колодки

Залежно від року випуску, комплектації та заводу-виробника, на Volkswagen Tiguan встановлювалися кілька різних гальмівних колодок. Оскільки Фольксваген сам колодок ніколи не виробляв і не збирається, на конвеєрі встановлювалися гальмівні колодки від TRW та АТЕ. Перша компанія постачала задні колодки, друга – передні. Крім того, всі офіційні передні колодки повинні мати датчик зношування.

Оригінальні запасні частини, у тому числі і колодки, коштують набагато дорожче. Вони пакуються компанією VAG і, крім артикулів, майже нічим не відрізняються один від одного. Аналогічні колодки роблять такі компанії: Ate, TRW, Bosh, Remsa, Brembo.

Відгуки водіїв, які використовують неоригінальні колодки, здебільшого позитивні. Мають помірний термін служби, не риплять і добре гальмують. Щоб підібрати відповідні передні колодки, потрібно знати ViN код автомобіля та номер колодки.

колодки для тигуан
Колодки Textar

Є невелика різниця у кріпленнях і типах датчиків зношування залежно від покоління, а також у складі фрикційної накладки і про це ми говорили раніше. Наприклад, оригінальними є колодки АТЕ для першого покоління автомобіля, а для другого — TRW, іноді зустрічаються заводські колодки Lucas.

Термін служби та характеристики оригінальних колодок, судячи з відгуків власників, влаштовують усіх. Для впевненості при покупці можна порівняти параметри колодок із оригінальними. Ось вони:

  • каталожний номер для першого покоління 5N0698151, 5N0698151А;
  • довжина/ширина/товщина передньої колодки для Tiguan першого покоління – 155,2 х66, 7х19, 8 мм;
  • передні колодки для другого покоління моделі мають артикули 8V0698151B, 5Q0698151F;
  • параметри – 160,2х64,5х20,4 мм.
Комплект оригінальних TRW

Коли міняти колодки на Тігуан

Заміна передніх колодок на Тігуан виконується за графіком планового технічного огляду автомобіля. Звичайно, якщо водій вибирає планове ТО, згідно з рекомендаціями виробника.
Але з огляду на вартість щорічного технічного обслуговування деякі виконують заміну колодок самі. Коли міняти підкаже датчик зношування колодок. Або ж з огляду на пробіг автомобіля. Це загалом 40-50 тис. км.
Зношені колодки. Незважаючи на показання датчика, товщина накладки ще цілком стерпна
Тим не менш, виробник вказує, що колодка повинна бути замінена в тому випадку, коли товщина фрикційної накладки не більше 2 мм. Звичайно, розбирати супорти для контролю зносу ніхто не стане, саме для цього і встановлені датчики зносу.
Крім того, не забуваємо, що передні гальма сприймають майже втричі більше навантаження при гальмуванні. Отже, і зношується колодка спереду інтенсивніше задніх.

Заміна колодок на Volkswagen Tiguan своїми руками

Звичайно, на СТО, швидше за все, проведуть діагностику або, принаймні, кваліфікований огляд передніх супортів, але якщо ми хочемо заощадити, замінимо колодки своїми руками, в цьому немає нічого складного. Приступаючи до заміни колодок, не забуваємо, що вони змінюються комплектом, праворуч та ліворуч, по 2 штуки на бік.

Для початку необхідно перевірити рівень гальмівної рідини у бачку. Якщо рівень біля позначки “мах”, то відкачуємо рідину. Це необхідно, щоб при установці нових колодок вона не полилася через край бачка.

Далі послаблюємо колісні болти, піднімаємо автомобіль на домкраті, відкручуємо болти кріплення і знімаємо колесо. Залежно від боку, де змінюється колодка, повертаємо рульове колесо. Це полегшить демонтаж старої та монтаж нової колодки. Не забуваємо відчистити гальмівну систему від пилу та бруду після зняття колеса.

Важно!!
Вкрай бажано при заміні колодок виконати обслуговування та мастило гальмівного супорта. Як і чим змащувати супорт і колодки, описано тут.

чистим суппорт

Подальші дії із заміни колодки виглядають так:

  • за допомогою викрутки піддіваємо і знімаємо кріпильну пружину та супорта гальмівної системи колеса;замена колодок тигуан
  • від’єднуємо електричний роз’єм датчика зношування колодки;колодки тигуан
  • прибираємо захисні ковпаки пальців супорта гальмівної системи колеса;Замена колодок на Volkswagen Tiguan
  • викручуємо пальці супорта;Замена колодок на Volkswagen Tiguan
  • знімаємо гальмівний супорт;Замена колодок
  • виймаємо зношену гальмівну колодку і замінюємо на нову.

Складання та встановлення колеса проводиться у зворотній послідовності. Також необхідно відрегулювати рівень гальмівної рідини у системі після монтажу колодок.

Які колодки на Volkswagen Tiguan краще, артикули та ціни

Вартість колодок залежить безпосередньо від виробника. Якщо розглядати неоригінальні колодки, ринок пропонує ціни від $8,8, наприклад, на колодки білоруської фірми FENOX з номером BP43075. Також має попит фірма Bosh з артикулом передніх колодок Bosch 0986495241 за $21. Якщо ж економія для автомобіля недоречна, краще використовувати оригінал з каталожним номером ATE 13.0470-4833.2 за $55.

Замена колодок на Volkswagen Tiguan

Є ще ряд виробників, що випускають непогані передні колодки на Volkswagen Tiguan – Remsa з номером 1515.01 за ціною від 25 доларів, за $42 віддадуть передні колодки Brembo (P85126), а TRW з номером за каталогом GDB1762 оцінюють у 45 доларів.

Колодки Тигуан оригинал
Ті ж TRW, але продаються під брендом VAG, оригінальні колодки

До вибору та заміни гальмівних колодок на автомобіль Volkswagen Тігуан слід поставитися з усією серйозністю. Якщо ми не впевнені, що впораємося самі, то звертаємось до фахівця чи до офіціалів. Тому що справна гальмівна система – безпека водія, пасажирів та інших учасників руху. Вдалою всім заміни та рівних доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *