Не гріє пічка Рено Логан. Шукаємо та усуваємо причини
Не гріє пічка Рено Логан. Шукаємо та усуваємо причини

Не гріє пічка Рено Логан. Шукаємо та усуваємо причини

У Рено Логан опалювальна та вентиляційна система розроблена за найпоширенішим типом і якщо піч не гріє, дме холодним, шумить при роботі або не включається взагалі, поломки знайти просто.

Опалювальна система має 4 режими роботи. Змінювати їх можна на панелі приладів. Частота обертань регулюється через резистор, змінюючи опір. Регулятор вентиляції розташований під капотом поруч з акумулятором. Електричний ланцюг вентилятора забезпечений запобіжником 30 ампер. Цей запобіжник розташований у салоні, під кермом, серед решти він відрізняється зеленим кольором.

Можливі причини поломки пічки Рено Логан

печка
Пічка Логан в зборі

На жаль, у власників Рено Логан не рідкісні проблеми, пов’язані з тим, що в їхньому автомобілі пічка не гріє. Більшість звернень пов’язана з тим, що пічка або зовсім не гріє, або з тим, що з неї дме холодним повітрям. З такими питаннями автомобілісти звертаються на форуми, автосервіси, хоча причини поломок прості і виправні.

Прочитавши потрібну інформацію, можна розібратися із проблемою самостійно. Нижче описані можливі причини несправності:

 • Повітряна пробка, що накопичилася в системі.
 • Перегоряння запобіжника.
 • Низькоякісний антифриз, нестача охолоджувальної рідини.
 • Непридатність бачка для антифризу. Причина є актуальною після 100 000 км пробігу. Кришка бачка має бути правильно закрита.
 • Засмічення фільтра, розташованого в салоні. Непоодинокі випадки попадання у фільтр листя або інших предметів.
 • Несправність термостата, у цьому випадку двигун не прогріває рідину, що охолоджує, до робочої температури.
 • Несправність радіатора.
 • Відсутній потік повітря.
 • Неправильна робота водяного насосу.
 • Несправність крана опалювальної системи.

Корпус опалювача

Усуваємо неполадки з обігрівачем Рено Логан

печка логан
Схема опалювача Логан
Для усунення проблем необхідно з’ясувати, чому виникає кожна з причин.

 1. Система не досконала, повітряні затори можуть з’явитися. Зазвичай це трапляється під час ремонту автомобіля або заміни рідини, що охолоджує. Усунути пробку можна самостійно.

  Для цього потрібно від’єднати два патрубки від системи і почати заливати антифриз в бак розширювача. Одночасно з цим по черзі приєднувати патрубки. Антифриз повинен протікати через другу трубку, і відразу необхідно вставити її назад в систему. Піч працює значно ефективніше.

  Вхідний та вихідний патрубки системи опалення
 2. Якщо немає явних причин поломки печі, необхідно перевірити стан запобіжника F36 у салоні. Якщо він перегорів, його потрібно замінити на відповідний.
 3. При використанні неякісного антифризу є ризик корозії елементів двигуна, з якими він контактує. Навіть чавунні та алюмінієві елементи іржавіють, вся система стає непридатною. Вибирати антифриз потрібно уважно і важливо пам’ятати наслідки використання неякісних рідин. Це відіб’ється не тільки на функціонуванні пічки, але й на всьому двигуні.
 4. Мало хто надає потрібного значення щільності закритої кришки розширювального бачка. Наслідки можуть бути різними: від викиду охолоджуючої рідини до розриву патрубка або банки радіатора.
  Кришка має бути щільно закрита, клапан повинен працювати. При несправності самого бачка його змінюють на новий. Як перевірити кришку розширювального бачка, розбиралися тут.
 5. Для очищення забитого салонного фільтра потрібно розібрати його. У салоні він знаходиться під панеллю поруч із лівою ногою пасажира спереду. Якщо піч зовсім не працює, потрібно перевірити запобіжник F36. Якщо він справний, проблема в реле на панелі керування.
 6. В автомобілі може не функціонувати термостат. Охолодна рідина при цьому не розігріває обігрівач. Вирішується ця проблема одним способом – заміною термостату. Він знаходиться біля коробки перемикання передач. До заміни слід злити старий антифриз.
 7. Радіатор забивається, якщо власник автомобіля замість охолоджувальної рідини залив воду. Це викликає корозію всієї системи, а також появу накипу на стінках водяної рубашки. Внаслідок цього помпа не в змозі створити потрібний тиск і антифриз просто не надходить до радіатора обігрівача. Очищення в цьому випадку мало допоможе, радіатор доведеться змінювати на новий.
 8. Повітря надходить слабо, проблема у фільтрі салону. Неякісний або старий фільтр змінюють, ціна на них невелика.
 9. При неправильній роботі помпи не вистачає тиску. Антифриз не надходить у радіатор пічки, салон не прогрівається. Мотор може перегріватися. Водяний насос повинен бути замінений. Перед заміною потрібно злити рідину із системи.

Що у підсумку

Замість того, аби виправляти поломки, краще їх заздалегідь запобігати. Для цього потрібно регулярно проводити заміну фільтрів, вибирати якісні охолоджувальні рідини. Ці прості поради допоможуть зберегти піч Рено Логан у робочому стані довгий час.

Дуже важливо вчасно міняти салонний фільтр, а також стежити за станом системи охолодження, вчасно міняти антифриз і використовувати тільки якісні охолоджуючі рідини.
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *