Не свисти, ремінь. Боремося зі свистом ременя генератора Ford Focus 2
Не свисти, ремінь. Боремося зі свистом ременя генератора Ford Focus 2

Не свисти, ремінь. Боремося зі свистом ременя генератора Ford Focus 2

Автомобіль не найтихіший транспортний засіб. Акустичний фон у великих містах на 90% складається із шумів автомобільного походження. Втім, іноді бувають і не дуже приємні обертони, коли свистить ремінь генератора, наприклад. Форд Фокус другого покоління також не виняток і в нього іноді з’являються подібні зриви. Як натягнути ремінь генератора, як усунути свист і чому свистить навіть новий приводний ремінь – все це з’ясуємо зараз.

Особливості свисту Фокусу 2, рестайл

Так, кожен ремінь свистить по-особливому, зокрема це стосується рестайлінгового Ford Focus 2. Прогрес, звичайно, на місці не стоїть і виробник згодом впроваджує все більш удосконалені вузли та деталі. Рестайлінговий Фокус став не просто яскравішим зовні. Він став дешевшим для виробника. Як результат здешевлення конструкції, ми отримали змінену систему натягу приводного ременя.

натяжители ремня
Дорестайлінговий (ліворуч) та рестайлінговий натягувачі ременя приводу

Точніше, натяжний механізм видалили. На Форді вважали непотрібним і занадто марнотратним застосуванням автонатягувача ременя генератора. Це пояснили тим, що технології виробництва ремінних передач ростуть не по днях, а по годинах, ремені стали куди еластичнішими і тепер ніякий натягувач нам не потрібен.

Як би не так. Чи то не на всі рестайлінгові Фокуси ставили супереластичні ремені, чи то ремені ці не такі вже й еластичні, але після звільнення натягувача ремінь генератора став свистіти дуже часто.

Боремося зі свистом ременя генератора

Застосовуємо технологію “дауншифтинг”, тобто зниження рівня техзабезпечення до попереднього. Для цього нам буде необхідно купити новий ремінь генератора, новий натяжний ролик та три болти М8х70.

болты
Три болти М8х70, які замінюють шпильки на рестайлінговому Фокусі

Відгуки власників однозначно підштовхують нас до купівлі комплектуючих від Gates. Ось їх каталожні номери та зразкові ціни по курсу на 2023 рік:

 • Якщо купувати комплектом, що вигідніше, то він обійдеться приблизно $44-46, а його номер за каталогом К026PK1305;
 • Можна купувати окремо і в цьому є певний сенс, наприклад, можна купити металевий ролик натягувача ременя зі змінним підшипником Gates T36420, його ціна близько $10.
  ролик
  Металічний ролик Gates T36420

 • Пластиковий ролик з артикулом Gates T36398 всього на $2 дешевше.
 • Ремінь основний приводу генератора для Форд Фокус с двигуном 1,8-2,0 л з каталожним номером Gates 6PK1305 коштує також приблизно 10 зелених.
  свист ремня форд фокус
  Дорестайлінговий натягувач ременя з регулюванням натягу
 • Ремінь генератора для 2,3-литровых Фокусів (Gates 6PK1320) віддадуть за $11.
 • Для довідки, ремінь кондиціонера Gates 5PK705SF (FF2 2,3 літри) коштує $8.

Важливо запам’ятати, що, купуючи неоригінальний ремінь, ми за умовчанням погоджуємося слухати свист на холодну, оскільки в більшості випадків підробки бувають трохи більше за довжиною.

Як поміняти ремінь генератора на Форд Фокус 2

Знімаємо праве колесо, підкрилок та бризковик, а також пластикову кришку двигуна. Натягувач та ремінь змінюються елементарно, єдине, що може ускладнити роботу – відсутність спеціального пристрою. Воно може йти в комплекті з ременем, а може й ні. Ось його фото.

устройство
Пристосування для встановлення ременів: 1 – для ременя генератора та помпи; 2 – для ременя приводу компресора кондиціонера

Пристосування вставляється в шків помпи до клацання і провертається ключем на 19. Старий ремінь зрізається. Одягати новий ремінь приводу генератора будемо в такій послідовності:

 1. Шків насоса гідропідсилювача.
 2. Заводимо ремінь під шків помпи під приспособу.
 3. Надіваємо на генератор.

Можна обійтися без приспособи. Для цього викручуємо повністю три болти з чотирьох на шківі помпи, четвертий послаблюємо. Провертаємо колінвал ключем на 18 після встановлення нового ременя доти, доки отвори від трьох болтів не збігатимуться. Залишилось лише закрутити їх на місце.

Інші причини свисту ременя генератора на другому Фокусі

свистит ремень
Перевіряємо стан ременя

Припустимо, ми замінили ролик або їздимо на дорестайлінговому Фокус 2, але генератор раптом засвистів. Тоді насамперед перевіряємо ось що:

 1. Стан струмкового ременя. На його поверхні не повинно бути тріщин та розшарування.
 2. Натяг ременя. Якщо ремінь послаблений, він обов’язково свистітиме.
 3. Чистоту шківів та роликів.
 4. Площина, в якій працюють шківи та ролики. Якщо поздовжні центри шківів зміщені, ремінь швидко вийде з ладу.

Також ремінь може свистіти через замаслювання або попадання антифризу, може свистіти сам підшипник ролика натягувача, свист може бути викликаний втратою ременем еластичності, особливо в мороз. Тому ремінь часто свистить на холодну, а після прогріву двигуна свист пропадає.Хоч би що там було, при перших підозрілих звуках з-під капота необхідно проводити перевірку приводного струмкового ременя, роликів та шківів. Тихої роботи мотора та добрих усім доріг!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *