Як підтягнути рульову рейку Рено Логан. Причини стуку

Стукіт у рульовому механізмі ні до чого доброго не приводив. Один із методів видалення шуму і люфтів — примусове зменшення зазору між зубчастою рейкою і шестернею. Підтягнути рульову рейку Рено Логан необхідно для компенсації її зносу. Щоб це виконати, необов’язково звертатися в автосервіс або до приватних майстрів.

Стукає рульова рейка Логан, для чого її підтягують

схема рейки
Принципова схема рульового управління з ГПК Рено Логан: 1) бачок для рідини; 2) насос гідропідсилювача; 3) рульова колонка; 4) розподільник гідропідсилювача; 5) рульова рейка; 6) шестерня; 7) рідина під низьким тиском; 8) поршень; 9) рідина під низьким тиском; 10) умовне кріплення рейки.

Рульова рейка являє собою цілий механізм, з деталями, що обертаються і труться. У процесі тривалої експлуатації деталі, між якими відбувається тертя, піддаються зносу, сточуються і між ними з’являється відстань або люфт;

За люфтів зубчастий вал у рейці починає стукати на дрібних нерівностях, а рульове управління стає менш чуйним. Щоб компенсувати цей люфт, рейку необхідно підтягувати.

Якщо проігнорувати протяжку, то термін служби механізму помітно знизиться, оскільки ударні навантаження прискорюють знос рульового управління в рази.

Як перевірити рульову рейку Renault Logan

Щоб це зробити, необхідно виставити машину на підіймач або підняти передню частину за допомогою домкрата. Потім виконати такий порядок дій:

  1. Візьміться за колесо по горизонталі та качайте;
  2. Якщо прослуховуються невеликі люфти та стуки, попросіть помічника затиснути рукою рульову тягу і повторіть процедуру.
    рульова рейка логан
  3. Якщо стуки припинилися, то люфт саме в рейці, а якщо ні, то стукає кермовий наконечник;
  4. Щоб переконатися, що стукіт походить саме від рейки, зрозуміло, візьміться за кермову тягу і покачайте у вертикальній площині. Якщо люфт прослуховується, то проблема дійсно в рейковому механізмі.

Останній (контрольний) спосіб — відкрутити кермові наконечники з поворотних кулаків, узятися за них і знову спробувати покачати. Можливо, проблема криється далеко не в рейці. Але наявність стукотів підтверджує зворотне.

рейка логан

Люфт у рейці необов’язково супроводжується стуком, тож якщо керування машиною не змінилося, а стуків немає, рейку все одно потрібно перевіряти хоча б раз на півроку. Це потрібно для профілактики та її протяжки.

Як підтягнути рейку Рено Логан самостійно

Суть регулювання зводиться до того, щоб підтиснути регулювальну гайку і притиснути саму рейку до зубчастого колеса, тим самим компенсуючи виробіток.

Протяжка відбувається через пластикову втулку і пружину, щоб не пошкодити механізм. Процес цей не нескінченний і в кінцевому підсумку на водія все одно чекатиме ремонт або заміна механізму.

рейка логан
Принципова конструкція системи вибору люфту в рульовій рейці Рено Логан.

Порядок дій:

У районі трубок гідропідсилювача керма, необхідно намацати регулювальну гайку і перевірити її стан. Знаходиться вона ззаду рейки.

рейка логан
Регулювальна гайка знаходиться на тильному боці рейки з боку моторного відсіку. Показано на знятому механізмі.

Якщо гайку втоплено в картер кермового механізму, то регулювання такого механізму не має сенсу. Для цього краще відремонтувати рейку. У цьому випадку може бути зруйнована притискна втулка рейки під пружиною і болтом.

регулировочная гайка рейки логан

Якщо болт не втоплений або його ще можна протягнути, візьміть шестигранний ключ на 10 мм і підтягніть регулювальний болт на деякий градус. Перед тим як вставляти ключ, рекомендується за допомогою шила очистити посадочне місце регулювального болта.

инструмент для подтяжки рейки

Після протягання рекомендується покрутити кермо в різні боки, і перевірити, чи відсутнє закушування. Кермо має обертатися без труднощів. Непоганим способом перевірки буде поворот колеса руками до максимуму.

Якщо колесо після відпускання злегка повернулося назад, то рейка не перетягнута, але недостатнє затягування обчислити складніше;

Якщо люфт залишився, спробуйте протягнути ще на 10-30%. Обов’язково контролюйте зусилля на кермо. Можна посадити помічника на водійське місце для спрощення завдання;

Як підтягнути рульову рейку на Рено Дастер, Сандеро, Меган

Якщо машина оснащена гідро- або електропідсилювачем керма, то, як і раніше, різниці при виконанні цієї процедури не буде. Протяжка рульової рейки відбувається однаково на Рено Логан, Меган, Дастер та інших моделях, тому що більша частина деталей взаємозамінна, а інша частина — має схожу конструкцію;

Тому регулювання рульової рейки на багатьох інших машинах Renault, Nissan, Lada відбувається за тим самим принципом;

Коли допомагає підтяжка рейки

Не варто розглядати підтяжку рейки як панацею. Якщо рульова рейка почала стукати, то ніяка протяжка їй не допоможе, а ось у випадку з втратою керованості під час невеликих пробігів або як один із заходів профілактики, протяжка рейки має сенс, якщо її виконано грамотно;

рейка логан
Нова рульова рейка Рено Логан з гідропідсилювачем

Протягувати її немає жодного сенсу, якщо вона зношена вже доволі сильно, має гучний стукіт на нерівностях, а регулювальний болт закручений до упору. В останньому випадку має сенс зняти механізм, розібрати, відремонтувати і зібрати назад.

Для повного відновлення рейки відмінно підходить фірмовий ремкомплект RE 9018 KIT, куди входять ущільнювачі, втулки і сальники.

Усунути всілякі стуки в рульовому механізмі за допомогою протягання неможливо. Але злегка поліпшити стан рульової рейки, і трохи підняти термін — цілком. Слід пам’ятати, що підтяжкою рейки ми лише відкладаємо неминучий ремонт. Тому замінити повноцінний ремонт такою легкою процедурою не вийде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *