Помилки Дэу Матиз: пропуски запалювання, помилка P0300

Аварійна лампа Check Engine, що горить, попередить нас про наявність помилок у системі. У Деу Матіз, як і у всіх сучасних інжекторних автомобілях, роботою двигуна управляє електроніка. Тестування електронного блоку управління допоможе зрозуміти, із чим пов’язана помилка. Якщо сканер або інше діагностичне обладнання показує наявність помилки P0300, швидше за все маємо справу з несправностями в системі запалювання. Код помилки характерний для двигунів автомобілів Матіз, Лачетті, а також споріднених двигунів Опель, Хендай та Кіа.

Коли виникає помилка Р0300

Помилка P0300 з’являється тоді, коли проблема пов’язана із запалюванням. Код помилки може визначатися в діапазоні P0300-P0312. Значення коду залежать від кількості циліндрів і несправності в кожному з них. Наприклад, код помилки 0301 говорить про пропуски в першому циліндрі і так далі.

При перевірці сканером той видасть попереджувальне повідомлення про випадкові множинні пропуски по циліндрах. Якщо ж помилка позначається 0300, то проблема в загальному іскроутворенні.

ошибка р0300
Код помилки на дисплеї

Тим не менш, саме 300-й код фіксується сканером тільки тоді, коли відбувається збій в іскроутворенні в декількох циліндрах відразу. Збій заноситься в пам’ять не миттєво, а лише через 210 секунд після чергового спрацьовування на холостих оборотах, на середніх обертах частота виникнення помилки має бути не менше ніж раз на 75 секунд.

При цьому помилка запалювання в декількох циліндрах індексується лише тоді, коли пропущено понад 3,25% від усіх спалахів. Якщо винен конкретний циліндр, ми побачимо інший різновид цього коду – 0301, 0302 чи 0303, якщо ми маємо справу з трициліндровим двигуном Деу Матіз.

Діагностика та симптоми появи помилки

Власне, не потрібно бути великим діагностом і навіть мати сканер, щоб визначити збій у системі запалювання візуально. Якщо загорівся чек, а двигун лихоманить на холостих оборотах, обороти не розвиваються як раніше, відчутні ривки при розгонах і рушанні з місця, можна і без сканера говорити про помилку Р0300 або її похідних.

 1. Крім того, симптоми, які неможливо не помітити, такі:
 2. Зниження тяги автомобіля.
 3. Труднощі у запуску двигуна.
 4. Збільшення витрати пального.
 5. Нерівномірна робота на холостих оборотах на холодну.
 6. Різке падіння потужності.

Будь-яка проблема з наведених вище – тривожний дзвінок. Навіть якщо електронна система не подала сигналу про допомогу, водієві варто провести діагностику систем самостійно і розібратися, з чим пов’язана така поведінка автомобіля.

Причини виникнення коду помилки Р0300

Одну причину з наскоку не назве й майстер: для виявлення буде потрібна повна діагностика основних систем, але оскільки несправність досить типова для 800-кубового мотора Матіз, то й причини більш-менш відомі. Ось основні з них:

 • Несправності в системі живлення, що відбувається зазвичай через низькоякісне паливо або його повну відсутність. Проблема виникає при засміченні фільтра та слабкому тиску, а також при неправильному функціонуванні форсунок.
 • Помилки у роботі системи запалювання. Будь-який елемент, який бере безпосередню участь у запаленні палива, може дати збій. Найчастіше проблема пов’язана з несправними котушками та свічками запалювання.
 • Збій у роботі інформаційного датчика.
 • Проблеми, пов’язані з впуском-випуском. Часта причина – несправність каталізатора, забитого сміттям. Є ймовірність проблем у клапанах.
 • Несправність електронних компонентів. Відсутність сигналу може спричинити висвічування помилки. Можливі проблеми у всьому електронному блоці.

Що потрібно перевірити обов’язково

Попри те, що електроніка навчилася робити багато, людську логіку вона замінити не може. Система просто констатує факт пропуску запалювання, а чому він стався, слід думати самим. Для початку перевіримо систему запалювання, що потенційно потрапляє під підозру, і перевіримо:

 • свічки;
 • високовольові проводи;
 • модуль запалювання;
 • контакти у роз’ємах системи запалення та контакти на електронному блоці управління.
р0300
Модуль запалювання Матиз

Оскільки пропуски запалювання можуть бути пов’язані не тільки з утворенням іскри, точніше з її відсутністю, то доведеться перевірити систему живлення. Цілком можливо, що спалах не відбувається з тієї причини, що горіти в циліндрі просто нема чому.

Втім, пустий бак ми не розглядаємо. Перевіряємо далі:

 • паливо на якість, сторонніх запахів бути не повинно, бензин однорідний і без суспензії, на жаль, без лабораторії ми не перевіримо більше нічого, хіба що зіллємо все паливо і заллємо якісно;
 • бідна суміш, викликана підсмоктуванням повітря;
 • забитий каталізатор;
 • забиті форсунки;
 • бензонасос не створює необхідного тиску;
 • забитий паливний фільтр;
 • витік палива у магістралі.
р0300
Форсунка Матіз

Крім того, перевіримо компресію у кожному з циліндрів. Вона повинна бути не нижче 10-12 атм і бути однаковою (припустимий розбіг у 3-5%) у кожному з циліндрів. Ще перевіримо точність збігу міток на приводі розподільного валу.

Якщо нічого не допомогло, все перевірено та в повному порядку, а помилка не скинулася, перевіряємо електронну систему. Починаємо з датчиків:

 1. Датчик витрати повітря.
 2. Датчик детонації.
 3. Датчик положення колінвалу.
 4. Датчик положення розподільчого валу.

Поради щодо детальної перевірки

 • Перевірте високовольтні дроти. Для цього скористайтесь мультиметром. Пробита проводка – джерело проблем, якщо значення, що показуються приладом, коливаються у більшому діапазоні. Нормальний опір високовольтних дротів 4-10 кОм.
 • Огляньте котушки запалення та модуль. Для перевірки котушок переставте їх на циліндр, що працює: це продемонструє їх працездатність. Якщо код помилки змінився на код іншого циліндра, винна котушка виявлена.
 • Придивіться до свічок запалювання: перевірте електроди на пошкодження та нагар.
 • Використовуйте діагностичний стенд, щоб перевірити форсунки. Самостійне розв’язання цієї проблеми може спричинити труднощі.
 • Перевірте прокладку впускного колектора: сильне зношування — одна з причин несправності.
 • Придивіться до значення довгострокової корекції палива для різних циліндрів. Заклинювання клапана теж подасть сигнал про помилку. Якщо параметр сильно відрізняється від ідеального, (більше, ніж на три відсотки) подумайте про розв’язання цієї проблеми.
Матиз зажигание
Принципова схема системи контролю відпрацьованих газів

Якщо пункти виконані, система в нормі, а помилка залишилася, великий відсоток ймовірності, що справа в ланцюгах форсунок. У такому разі на холодну може відбуватися збій у роботі двигуна. Поява неполадки іноді — ознака виходу з ладу пари проводів. Таким чином можна самостійно зробити спробу діагностики і замінити деталі, що вийшли з ладу, заощадивши на візиті на СТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *