provaly pri razgone lanos

Наш Ланос. Лікуємо провали, ривки та смикання при розгоні

Незалежно від пробігу, на будь-якому двигуні Ланоса іноді спостерігаються періоди некоректної роботи двигуна при прискоренні або на високих чи середніх оборотах. Двигун троїть під час натискання на газ під навантаженням, Ланос сіпається або відверто тупить при розгоні, з’являються провали. Оскільки всі мотори Ланоса керуються електронікою, причин провалів може бути багато. Ось деякі з них, найпоширеніші.

Провали під час розгону Ланоса. Всі причини, огляд

Спочатку визначимося з симптомами, оскільки водій може розуміти провали та сіпання по-різному. Приміром, пересівши за кермо Ланоса після двох років їзди на Таврії або роздовбаної ВАЗ 2107 можна взагалі нічого не помітити. Ракета.

А ось після більш свіжої та потужної машини тяги завжди не вистачатиме. Тому адекватно оцінюйте свій досвід керування перед тим, як ставити діагноз самостійно. Об’єктивним у цьому разі може бути лише стенд, та й то справний і відкалібрований.

provaly pri razgone lanos
Датчики на двигун Ланоса, які можуть впливати на роботу двигуна

Проте є й очевидні неполадки, які потребують конкретних рішень. Ось деякі з них:

 1. Двигун починає смикатися тільки на гарячу при розгоні.
 2. Провали на холодному двигуні, які зникають під час прогріву.
 3. Провали та троїння при переході з холостих оборотів на режим середніх.
 4. Тяжкий запуск на фоні провалів, висока витрата палива.
 5. Те саме, але при блимаючій лампі Check Engine або вибитих помилках на сканері.

Симптоми можуть бути дещо різними, але суть завжди залишається одна – провали та ривки при розгоні.

Клапан рециркуляції відпрацьованих газів EGR

Залежно від моделі двигуна, на впускному колекторі може бути встановлений пневмо-механічний, або електромеханічний магнітний клапан ЄГР. Він служить для того, щоб знижувати вміст шкідливих речовин у вихлопних газах, доводячи двигун до норм Євро-2 або Євро-3, залежно від року випуску. На старих 1,5-літрових двигунах клапана взагалі не було.

provaly pri razgone lanos
Клапан та датчик рециркуляції відпрацьованих газів

Майже всі перелічені несправності можуть бути пов’язані з несправностями клапана EGR на моторах Ланоса. Детально з клапаном EGR ми розбиралися нещодавно. Найпростіший вихід із ситуації — заглушити клапан, але це має сенс лише тоді, коли двигун пройшов не менше 70-80 тисяч кілометрів.

Будь-які несправності клапана EGR на Ланосі призводять до того, що у впускний тракт потрапляють вихлопні гази.

provaly pri razgone lanos
Прокладка клапана EGR

Звичайно, потужність двигуна падає, з’являються провали на середніх та високих оборотах, зростає витрата палива. Оптимальний варіант — заміна прокладки клапана ЄГР або заміна самого клапана, очищення або заміна мембрани в залежності від типу клапана.

Детальний опис проблем з клапаном EGR і як їх позбутися, можна прочитати тут.

Тиск палива у рампі

Одна із найпоширеніших причин провалів. Залежно від двигуна, номінальний тиск на Ланосі перед паливною рампою має бути не менше 2,6 бар на холостих оборотах.

Тобто, 2,6 — це критична межа, за якої навіть трохи засмічена форсунка вже не впорскуватиме паливо в потрібній кількості в камеру згоряння.

provaly pri razgone lanos
Тиск у рампі не повинен бути нижчим за норму

Причин падіння тиску до паливної рампи не так багато і всі вони легко перевіряються та усуваються:

 1. Низька продуктивність паливного насосу.
 2. Забитий паливний фільтр.
 3. Брудний бензобак та ще низка причин, пов’язаних з подачею бензину з бака в паливну рампу.

Щоб перевірити тиск палива своїми руками, достатньо мати точний манометр з похибкою не більше 0,1-0,15 бар або спеціальний пристрій для вимірювання тиску.

Пристрій легко зібрати самому. Для цього необхідно кілька паливних шлангів (загалом близько 70-80 см), трійник під внутрішній діаметр 8 мм, хомути, кілька штуцерів на 8 мм та будь-який відповідний кран.

provaly pri razgone lanos
Саморобний прилад для вимірювання тиску в рампі

Перевірка тиску виконується у кількох точках паливної системи:

 1. Перевірка до паливної рампи, тиск, який створює паливний насос. Включаємо запалення та дивимося, який тиск накачує насос до запуску. Норма – 6-7 бар. Якщо менше – заміна паливного насоса або усунення причин низького тиску у паливному модулі.provaly pri razgone lanos
 2. Перевірка тиску у паливній рампі. Номінал — від 2,8 до 3,2 бар. Після вимкнення насоса тиск повинен утримуватись. У будь-якому випадку, відхилення від норми говорить про несправність або насоса, або регулятора тиску палива, або про те, що форсунки не утримують тиск.provaly pri razgone lanos
 3. Перевірка форсунки, не знімаючи з двигуна. Підключаємо манометр після паливної рампи і до обратки (зливного контуру в бак). Після відключення бензонасоса форсунки повинні утримувати щонайменше 4 бари постійно.

Перевірка проводиться як на холостих оборотах, тільки при включеному запаленні, а також на ходу при різкому наборі швидкості. Будь-які невідповідності з номінальними показаннями манометра дадуть можливість зробити висновок про несправність насоса, форсунок, регулятора тиску палива або забитий паливний фільтр.

provaly pri razgone lanos
Паливний модуль (1), Паливний насос (2), джгут дротів для підключення насоса (3).

Якщо ми говоримо про провали в тязі, важливо звернути увагу ось на що:

Якість палива. 80% випадків некоректної роботи двигуна Деу Ланос пов’язані із бензинами низької якості. Дуже детально цю тему ми розкривали тут.

Провали при підсмоктуванні повітря у впускний колектор

provaly pri razgone lanos
Причина провалів — підсмоктування повітря в гофрі повітряного фільтра

Підсмоктування повітря, як правило, призводить до збіднення робочої суміші та купи проблем, пов’язаних з потужністю та динамікою двигуна. Найчастіше виною розгерметизації впускного тракту стає гофра повітряного фільтра.

У ряді випадків повітря може підсмоктувати через прокладки колектора, дросельної заслінки, тріщини у шлангах. Перевірити наявність підсмоктування повітря найпростіше за допомогою елементарного димогенератора.

Суть така — ми подаємо у впускний трубопровід дим, який всмоктується в систему, і за найменшої негерметичності місце підсмоктування буде явно позначене витіканням диму. Найпростіший димогенератор можна зібрати з кількох пластикових пляшок, шланга та штуцера від старої камери.

В отвір у нижній частині відрізаної пластикової пляшки вставляємо підпалену сигарету, пристрій вставляється у впускний трубопровід після повітряного фільтра. Запускаємо двигун і стежимо за витіканням диму. Прокладку, що вийшла з ладу, шланг або гофру замінюємо новими.

Контакти та прошивка ЕБУ

Безумовно, збої у програмному забезпеченні прошивки електронного блоку управління теж можуть стати причиною провалів і смикань при розгоні. Стан прошивки перевіряється тільки на діагностичному стенді, а поправки в програмне забезпечення можуть вноситися лише перевіреним грамотним майстром-діагностом.

Проте можуть бути й елементарні причини збоїв у програмному забезпеченні, спричинені відсутністю контактів, окисленням клем або опресовок у заводських джгутах проводів.

provaly pri razgone lanos
Набір для припайки опресовок і скруток: 1-запальничка або паяльник, 2-паяльна паста або каніфоль, 3-легкоплавкий припій

Багатьом допомогла діагностика та пропаювання підкапотного джгута та ретельна перевірка контактів на роз’ємах усіх моторних датчиків. Перевірити клемні колодки не так складно, але з пропайкою джгута доведеться повозитися.

Для цього знаходимо всі місця скручування і опресовування, акуратно лудимо їх і пропаюємо заново, попередньо одягнувши на провід термоусадку. Паяти можна як звичайним паяльником, так і легкоплавким припоєм та турбозапальничкою. Заводські опресовування не викусуємо зі джгута, а ретельно лудимо за можливості доступу.

Перевіряємо датчики двигуна

Датчик абсолютного тиску під капотом Ланоса

Якщо електронний блок управління (ЕБУ) повністю справний, джгут проводів перевірений і підсмоктування повітря не виявлено, але провали залишилися, є ймовірність, що датчики можуть видавати некоректні дані. Зокрема, це стосується насамперед датчика абсолютного тиску та датчика температури повітря.

provaly pri razgone lanos
Стара та нова гофри з датчиком температури повітря (ДТП) у зборі

Останній розташований у впускному трубопроводі, у гофрі повітряного фільтра. Він вимірює температуру повітря, що надходить в колектор, передає ці дані на ЕБУ, а електроніка визначає необхідну кількість повітря і палива для приготування оптимальної суміші. Схожа ситуація з датчиком абсолютного тиску (ДАТ).

Датчик температури повітря Ланос. Як перевірити

Якщо показання ДТП не відповідають дійсності, ЕБУ може урізати подачу палива при розгоні, що викликає ривки і провали.

Якщо під час перевірки виявилося, що номінальні показники датчика не відповідають нормі, його краще замінити, хоча публіка іноді експериментує та додає опір у ланцюг датчика, щоб обдурити електронний блок управління. Ні до чого хорошого це не призводить, оскільки спричиняє збої в інших системах.

provaly pri razgone lanos
Перевірка датчика температури у гофрі фільтра

Перевірка датчика виконується за допомогою мультиметра та звичайного термометра. Вимірюємо температуру повітря та на холодному моторі заміряємо опір датчика. Номінальні показники такі:

 • 0-10 °С4,5-7,5 Ом;
 • 20-30 °С 2-3 Ом;
 • 40 °С 0,8-1,6 Ом;
 • 80 °С0,2-0,4 Ом.

При невідповідності показань датчика температурі замінюємо його новим. Артикул ДТП на Ланос – 96183228. За замовчуванням при непрацюючому датчику ЕБУ приймає температуру повітря, що дорівнює +20 °С.

Датчик нерівної дороги Ланос     

Крім того, на деяких комплектаціях Деу Ланос міг бути встановлений датчик нерівної дороги. Його могли ставити на передній стійці, а завдання датчика входило оповіщення ЕБУ про нерівності, щоб не плутати удари і вібрацію з детонацією, яку відстежує, відповідно, датчик детонації.

Щоб не змінювати на кожній купині кут випередження запалення, датчик нерівностей посилає імпульс на ЕБУ, але йому потрібен деякий час на адаптацію до рівної дороги приблизно 5-7 хвилин їзди. За цей час можуть спостерігатися провали та посмикування при прискоренні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *