Який реальний пробіг електромобілів. Рейтинг
Який реальний пробіг електромобілів. Рейтинг

Який реальний пробіг електромобілів. Рейтинг

Електрокари набувають все більшої популярності, адже в експлуатації значно дешевші за бензинові та дизельні. Проте є декілька речей, що стримує продажі електричок в Україні. Висока стартова ціна, нерозвинута інфраструктура зарядних станцій, та найголовніше — реальна дальність пробігу на одній зарядці, запас ходу.

Реальний пробіг електромобілів. Що з ним не так

 

Одна з найважливіших тем, коли мова заходить про електромобілі, – це запас ходу. Під цим ми маємо на увазі, яку відстань може проїхати електромобіль (EV) на повному заряді, буквально сідаючи за кермо з акумулятором на 100% і керуючи ним, поки акумулятор повністю не розрядиться.

Це крайній випадок, який трапляється часто, але запас ходу є корисним показником під час порівняння електромобілів, а також для розуміння того, як електромобіль може відповідати особистим побажанням, стилю водіння та умовам експлуатації.

зарядка електрокара

Одним із найважливіших факторів при розгляді того, наскільки далеко може проїхати електромобіль без зарядки, є пошук розміру акумулятора, виміряного в кВт-год. Простіше кажучи, (у більшості випадків), чим вище значення кВт-год, тим довше зможе проїхати автомобіль на одному заряді.

Це очевидно, коли модель доступна з більш ніж одним розміром батареї, наприклад, Tesla Model 3 або Volkswagen ID.3, тут помітно, що варіанти з більшим розміром батареї проїжджають більше кілометрів.

Який запас ходу є достатнім для електромобіля

 

Хоча у 2009-2010 роках показник запасу ходу автомобіля в 160 км вважався хорошим, тепер це не так. Сьогодні багато електромобілів здатні подолати відстані понад 330 км на зарядці, а деякі понад 490 км. ​​Загалом, сучасні електромобілі зазвичай можуть проїхати до 480 км на одному заряді, чого має бути більш ніж достатньо як для звичайних водіїв, так і для людей, які щодня їздять на великі відстані.

Запас ходу автомобіля також залежить від низки інших факторів:

  • розмір батареї; 
  • розмір автомобіля;
  • аеродинаміка; 
  • ефективність обігріву (та охолодження) батареї;
  • зовнішня температура повітря. 

Тому для електромобіля цілком нормально проїхати більше миль на зарядці в теплий літній день, ніж у дуже холодний зимовий день. Те ж саме стосується транспортних засобів з ДВЗ, де витрата палива залежить від стану навколишнього середовища, таких як зовнішня температура.

зарядка електрокара

Аби вирішити, чи підійде електромобіль для особистих потреб, варто знати оцінку запасу ходу у режимі реальної експлуатації, а також офіційні показники діапазону WLTP (Worldwide Harmonized Vehicle Test Procedure) від ​​виробника. Це враховує температуру та різні стилі водіння, які зазвичай використовують більшість водіїв, щоб надати більш реалістичний запас ходу, який можна очікувати від електрокара.

Наприклад, ось статистика запасу ходу Hyundai Kona Electric (64 кВт-год), WLTP і більш реалістичний запас ходу в «реальному світі»:

  • WLTP — 455 км;
  • реальний запас ходу — 370 км.

Рейтинг електромобілів за запасом ходу

 

Виходячи з цього, а також умов експлуатації в Україні, ми склали умовний рейтинг дальності пробігу електрокарів. Розглядали найбільш популярні електрокари в Україні  з огляду на міжнародні тести та відгуки власників. Інформація актуальна на грудень 2022 року. Ось, що з цього вийшло.

Smart Forfour EQ, Smart Fortwo EQ – 92 та 95 км

Smart Завдяки електродвигуну потужністю 80 к.с. Розгін Forfour EQ до 100 км/год становить 12,7 секунди. Крім того, він добре керується, оскільки основна маса його ваги розташована нижче, ніж у бензинових варіантів. На жаль, Forfour EQ проїхав лише 92 км між зарядками – це найменший показник реального запасу ходу з усіх протестованих автомобілів. І хоча Smart з тої пори оновив його, акумулятор це не стосувалось.

Трохи кращі результати у двомісного Smart Fortwo EQ. Від розетки до розетки він проїжджає 95 км, оскільки банально легший. Це також мізерний пробіг. Шкода, тому що EQ дешевший в експлуатації, ніж бензинові Fortwo, які зараз зняті з виробництва.

Volkswagen e-Up, 106 км

Volkswagen e-Up

Найменший електромобіль Volkswagen є версією міського автомобіля Up, що означає, що він гарно керується та розумний усередині, але не такий місткий. e-Up також набагато дорожчий, ніж його двійники з бензиновими двигунами. Однак нещодавно Volkswagen збільшив ємність батареї з 18,7 кВт-год до 36,8 кВт-год, тому запас ходу у останніх версій має бути значно покращений.

Volkswagen e-Golf, 188 км

Volkswagen e-Golf

На відміну від конкурентів, спеціально розроблених платформ під електромобілі, таких як Nissan Leaf, e-Golf базується на традиційному хетчбеку. Однак це непогано, оскільки означає, що він має більшість переваг звичайного Golf, а також значно знижені експлуатаційні витрати.

Що підводить e-Golf, так це відстань, яку він може проїхати на повному заряді, вона обмежена 188 км у реальних умовах водіння. Його наступник, ID 3, частково розв'язує цю проблему.

BMW i3 94 Ah та 120 Аh, 195 та 266 км

BMW i3

i3 — це престижний електричний хетчбек, футуристичний стиль якого допоміг йому виділитися з натовпу, коли він був представлений у 2014 році. Його відносно висока ціна та непрактична конструкція задніх дверей продиктувала те, що він не був лідером у своєму класі протягом деякого часу, але пізніше була представлена ​​версія з більшою батареєю.

Хоча версія i3 на 120 А·год має більшу ємність, ніж 94А·год, завдяки чому він проїжджає додаткових 71 км між заряджаннями, його батарея не займає більше місця, тому не впливає на корисний об'єм салону. Зарядка на 80% від зарядного пристрою BMW i Wallbox потужністю 7,4 кВт займає 4,9 години, а швидкісний зарядний пристрій на автомагістралі потужністю 50 кВт виконає цю роботу за 42 хвилини.

Nissan Leaf, Nissan Leaf e+, 206 та 349 км

Nissan Leaf

У своїй першій ітерації Leaf став найбільш продаваним електромобілем у світі, тоді як власники його цінять за його потужність, динаміку, щедрий комплект безпеки та великий багажник. Однак за останні пару років ситуація значно змінилася, оскільки багато автомобілів можуть перевершити його 206 км реального запасу ходу, включаючи іншу версію самого Leaf.

З потужністю 214 к.с. e+ на 66 к.с. потужніший, ніж стандартний Leaf, і це безперечно відчувається. Однак, що більш важливо, він має батарею ємністю 62 кВт-год порівняно з батареєю базового автомобіля ємністю 40 кВт-год, що дозволило йому проїхати додаткові 143 км.

На жаль, на цьому плюси в основному закінчуються. Хоча можна подумати, що e+ буде їздити та керуватись так само як звичайний Leaf, насправді він набагато різкіше нахиляється в поворотах і розгойдує вас так і навіть на прямих дорогах, які виглядають достатньо гладкими. До того ж Nissan Leaf e+ набагато дорожчий базового електрокара.

Renault Zoe R110, Renault Zoe R135, 235 та 300 км

Renault Zoe

Zoe був одним із перших масових електромобілів, який мав на меті довести, що автомобілі з нульовими викидами можуть бути практичними та дешевими. Остання версія автомобіля має більший акумулятор і більш просунутий інтер’єр, але оригінальний Zoe все одно має сенс купувати на вторинному ринку.

Здається, найпопулярніша модель R135 GT Line є найкращою версією, хоча на R110 Iconic також варто звернути увагу, особливо якщо ви здебільшого їздите містом.

Hyundai Kona Electric 39 kWh, 254 км

Hyundai Kona Electric 39 kWh

Невеликий електричний кросовер Hyundai спочатку пропонувався з потужністю 134 або 201 к.с., але навіть у своїй менш потужній версії (яку з тої пори зняли з виробництва) він перевершив більшість своїх основних конкурентів із реальним запасом ходу 254 км. Kona також має продуманий приємний інтер’єр, витончену інформаційно-розважальну систему та купу налаштувань водійського крісла.

Tesla Model 3 Standard Range Plus, 291 км

Tesla Model 3 Standard Range Plus

Це найдешевша Tesla. І хоча вона не така хороша в керуванні, як версія Performance Model 3, оскільки вона не має повного приводу та загалом виглядає менш маневровою та керованою, Standard Range Plus набагато дешевший автомобіль на кожен день, чи службове авто, ніж бензинові та дизельні моделі.

Tesla ще не оприлюднює, скільки часу потрібно, щоб зарядити автомобіль за допомогою одного з її суперзарядних пристроїв, але зазвичай вони швидші, ніж звичайні загальнодоступні зарядні точки.

Audi E-tron 55 quattro, 315 км

audi e tron

Керування Audi E-tron не таке спортивне, як у конкурента Jaguar I-Pace, і він має менший запас ходу. Однак Ауді класніший всередині та тихіше поводиться на шосе. Вперше для серійного автомобіля покупці можуть покращити аеродинаміку, прибравши з E-tron дверні дзеркала та замінивши їх камерами, які передають зображення на маленькі екрани всередині.

Tesla Model S 75D, 328 км

Tesla Model S 75D

Модель S змінила імідж електромобілів, коли вона з’явилася у 2014 році. Розкішний електрокар з достатньою кількістю місця для п’ятьох дорослих, він здатний показати спортивний характер та гарантує великий запас ходу. 

Його можна зарядити вдома в середньому за 11 годин, тоді як зарядні пристрої Tesla забезпечать 80% заряду за пів години. Проте слід зазначити, що цей тест був проведений у 2018 році, до того, як Tesla оновила силовий агрегат Model S.

Mercedes EQC, 335 км

Mercedes EQC

Суперник Audi E-tron і JaguarI-Pace, EQC ближче за характером до першого, будучи надзвичайно тихим і комфортним, але не особливо маневреним. В той самий час його реальна дальність пробігу є середньою: у тесті він пробігає 335 км на одному заряді.

Tesla Model 3 Long Range, 340 км

Tesla Model 3 Long Range

Логіка припускає, що версія Long Range Model 3 проїжджатиме більше між зарядками, ніж найпопулярніша модель Performance. Зрештою, попри те, що обидва автомобілі офіційно мають акумулятор однакового розміру, Long Range має перевагу через менші, аеродинамічніші колеса.

Tesla Model X 100D, 375 км

Tesla Model X 100D

Спортивна, але розкішна Model X від Tesla була першим престижним електричним SUV. Практичний семимісний конкурент Audi Q7. Варіант 100D представляє середину в лінійці Model X, хоча, як і у випадку з Model S, було протестовано лише автомобіль 2018 року, тобто він не мав найновішої моделі, яка напевно має більший пробіг між розетками.

Tesla Model 3 Performance, 385 км

Tesla Model 3 Performance

Як і всі Model 3s, Performance напрочуд практичний і насичений корисними технологіями. Але ця версія також чудова в керуванні та неймовірно швидка. Дійсно, Model 3 Performance є сильним суперником у класі представницьких автомобілів не тільки в порівнянні з іншими електромобілями.

Kia e-Niro 64 kWh, 407 км

Kia e-Niro 64 kWh

Попри те, що кількість електромобілів у продажу в Україні швидко зростає, є небагато автомобілів, які мають запас ходу, що перевищує той, який мають бензинові та дизельні моделі. Але з реалістичними 407 км, e-Niro, безперечно, є одним із них. Він також надзвичайно швидкий, зручний у керуванні та має достатньо місця для п’ятьох дорослих усередині, і все це пояснює, чому його названо автомобілем року 2019 у Європі.

Jaguar I-Pace, 407 км

Jaguar I-Pace

I-Pace здобув переконливу перемогу у 2018 році серед читачів багатьох європейських видань. З того часу виправдав очікування, поєднуючи приголомшливий зовнішній вигляд, простір для чотирьох дорослих, реальний запас ходу  407 км і захоплююче керування.

З останніх зарядних пристроїв потужністю 150 кВт він може отримати 80% заряду за 46 хвилин, хоча час збільшиться до 85 хвилин, якщо користуватись більш поширеними зарядними пристроями потужністю 50 кВт.

Hyundai Kona Electric 64 kWh, 417 км

Hyundai Kona Electric 64kWh

Фактичний запас ходу у 417 км робить Hyundai Kona Electric 64kWh кращим електрокаром з найбільшою дальністю ходу. Як і Kia e-Niro, з яким він тісно пов’язаний, це електричний автомобіль з розумним цінником, який не вимагатиме від більшості автомобілістів радикально шматувати свій бюджет. Однак він не такий просторий, як e-Niro, і менш зручний у керуванні. 

У сухому залишку. Як підібрати запас ходу EV

 

Коли ви купуєте свій перший електромобіль, нормально трохи хвилюватися, однак будьте впевнені, що будь-яке занепокоєння повністю зникне після 10 днів їзди. Вам просто важливо знайти потрібну машину, яка б відповідала потребам. 

Обчисліть, скільки кілометрів ви проїхали на рік, а також незалежно від того, чи здійснюєте ви багато коротких поїздок, довгих поїздок або поєднуєте обидва види, а потім перевірте реальні показники запасу ходу, щоб дізнатися, яка модель електромобіля найкраще відповідає конкретним вимогам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *