Заміна ременя ГРМ Рено Дастер К9К 1.5 л

Дизельний 1.5-літровий двигун Renault K9K встановлювався і досі встановлюється на масу моделей Рено (Дастер, Меган, Kangoo, Captur, Scenic), Ніссан Альмера, Qashqai, Мікра, Mercedes A-Class W177, B-Class W247, Citan W415 та низку інших автомобілів. Замінити ремінь ГРМ на дизельному двигуні Рено Дастер К9К – звичайна процедура.

Коли міняти ремінь ГРМ на дизельному Рено (Дачія) Дастер

 

Дизель К9К належить до тих двигунів, у яких при обриві ременя ГРМ гне клапана. А це означає, що капітального ремонту не уникнути. Загальновідомо, що капіталка дизельного мотора дорожча за подібний за класом бензиновий, тому випробовувати долю в цьому випадку навряд чи варто.

Причому це особливо не стосується модифікації популярного двигуна. Архітектура двигуна К9К від моделі до моделі залишається типовою.  Так само як і рекомендації виробника щодо заміни ременя ГРМ: його змінюють раз на 60 000, максимум 65 000 км пробігу, а перевіряти бажано втричі частіше.

Якщо затягнути з перевіркою, можна зіткнутися з ознаками зношеного або розтягнутого ременя:

 • складний холодний запуск;
 • шум у ГРМ на холодну;
 • провали у роботі двигуна;
 • нестійкі холості обороти;
 • можуть виявлятися помилки по розподільних валах, горить Check Engine.

Візуально ремінь ГРМ Рено Дастер 1.5 dci має бути без ознак зношування, без тріщин та викришування, зубці цілі та непошкоджені. Не допускається розшарування матеріалу ременя.

Ремінь ГРМ на дизельний Рено Дастер К9К. Який краще купити

 

Для заміни ременя ГРМ на дизелі К9К знадобиться не тільки сам ремінь, а й натяжний ролик, а також болт шківа колінвала. Все це краще купувати у комплекті. Дешевше буде та й якість гарантується виробником. Номер за каталогом — RENAULT 7701477028. Ціна — близько $55-60. Є й аналоги:

 • BOSCH № 1987948058;
 • CONTITECH № CT1035K1;
 • DAYCO № KTB322;
 • Eurorepar № 1648220480;
 • FEBI № 21270;
 • GATES № K015578XS;
 • MEYLE № 36510490013;
 • SWAG № 60921270;
 • TIMKEN № KT92935.

Чим дешевше комплект, тим менше ймовірності, що він відпрацює належні йому 60 тисяч пробігу. Також доведеться купити поліклиновий ремінь приводу навісного обладнання. Найкращим вважається Gates 6PK1203, але і тут є менш дорогі замінники.

Болт шківа колінвала не завжди входить у комплект, тому часто його купують окремо. Його номер – 8200367922. З поліклиновим ременем часто змінюють його натягувач із роликом. Тут треба дивитися за станом, принаймні, його поміняти завжди буде простіше, ніж привід ГРМ на моторі К9К.

Як поміняти ремінь ГРМ К9К Рено Дастер дизель

 

Для заміни ременя ГРМ на дизельному Дастері нам знадобиться стандартний набір інструментів, два стопори для колінвала та для розподільного валу (про них пізніше), динамометричний ключ, а також домкрат та підставка під піддон картера, оскільки доведеться вивішувати двигун. Непогано мати герметик для різьблення будь-якого виробника.

инструмент

До відома:
І ще, загальне правило для всіх робіт з внутрішніми різьбленнями в блоці циліндрів — після викручування болтів або шпильок внутрішнє різьблення обов’язково продувається. Це пов’язано з тим, що залишки масла, що потрапили в різьблення, при закручуванні болта не стискаються і можуть не дозволити закрутитися болту до кінця, створивши ілюзію щільно затягнутого різьблення.

У плані підготовки до безпосередньої заміни ременя ГРМ Дастера необхідно зняти праве переднє колесо, захист двигуна (якщо він встановлений), а також пластиковий кожух, що захищає від бруду приводний ремінь. Кожух тримається на трьох кліпсах.

кожух дастер

Головкою або накидним ключем на 16 відтягуємо за годинниковою стрілкою натягувач ременя навісного обладнання, потім знімаємо ремінь.

ролик дастер

Відкручуємо болт кріплення шківа колінвала головкою на 18 мм. Якщо немає ударного гайковерта, вмикаємо п’яту передачу і просимо помічника натиснути на гальмо, щоб заблокувати колінвал. У цей час зриваємо болт шківа головкою з довгим воротком.

шкив коленвала дастер

Знімаємо шків колінвала, перевіряємо його на биття, відключаємо і відводимо убік джгут проводів турбіни.

провод турбины

По периметру пластикового кожуха клацаємо чотири засувки, зробити це можна просто рукою.

защелка кожуха дастер

Піддомкрачуємо двигун через піддон картера. Використовуємо дерев’яну проставку, щоб не зашкодити картеру.

подпорка

Відкручуємо праву опору двигуна головкою на 16 мм. Спочатку відкручуємо кронштейн кузова, щоб розвантажити болти подушки кріплення до двигуна.

подушка даигателя к9к

Відводимо убік шланги подачі та повернення палива, демонтуємо праву опору двигуна.

подушка к9к

Викрутивши єдиний саморіз (біта Т25) за центом верхнього кожуха, відкидаємо дві клямки і знімаємо кожух приводу ГРМ.

саморез кожуха грмЗнімаємо кронштейн правої опори двигуна, відкрутивши 4 болти головкою на 10. Їхнє розташування показано на правому фото.

 

 

Вкручуємо на місце болт шківа колінвалу і головкою на 16 мм провертаємо колінвал доти, поки мітки на шківі розподільного валу і шківі ТНВД не встановляться приблизно на 11 годин.

 

Шукаємо болт-заглушку на блоці циліндрів. Його необхідно викрутити головкою Е14, щоб на місце вставити обмежувальний шток.

Він необхідний для того, щоб противаги колінвала вперлася в нього і не давала валу прокручуватися далі, ніж вимагає того встановлення верхньої мертвої точки першого циліндра.

стопор коленвала

Прокручуємо колінвал за годинниковою стрілкою до тих пір, поки противага не упреться в обмежувальний шток.

Стопоримо розподільник. Для цього в отвір головки блоку вставляємо пристрій або свердло на 8 мм крізь шків розподільного валу. ВМТ першого циліндра на такті стиснення встановлена.

шкив распредвала

Головкою на 8 мм послаблюємо три болти кріплення шківа розподільного валу.

Знімаємо натягувач ременя ГРМ. Для цього відкручуємо болт головкою на 13 мм і знімаємо ролик разом із болтом.

натяжитель ремня грм дастер

Знімаємо ремінь ГРМ.

Ретельно продуємо зону ГРМ стисненим повітрям, дуже бажано обробити всі поверхні очисником гальм або іншим аерозольним засобом, що чистить. Це вкрай необхідно, оскільки все сміття, що залишилося, неминуче потрапить на новий ремінь.

Поєднуємо мітки на шківах розподільного валу, ТНВТ і колінвала (мітка стоїть рівно на 6 годин) з мітками на новому ремені.

метки

Крім того, звертаємо увагу на напрямок руху ременя, який позначений стрілками.

направление движения ремня

Встановлюємо натяжний ролик, потрапивши виступом строго призначений для цього паз. Закручуємо ролик від руки.

паз натяжителя грм дастер

Коли ролик встановлений, заводимо на місце новий ремінь, поєднуючи мітки на ремені з мітками на шківах.

метки ремня грм дастер

Установка починається з колінвала, потім заводиться на помпу та ТНВД, а потім на розподільний вал.

В останню чергу запускаємо ремінь на натяжний ролик.

Перед натяжкою ременя звертаємо увагу на положення шківа розподільного валу по відношенню до прорізів. Якщо шків в порядку, не зношений, болти залишаться у центрі прорізів при натяжці ролика.

болт шкива распредвала

Шестигранником на 6 мм провертаємо ролик доти, доки прапорець не виявиться навпроти нижнього виступу індикатора натяжки ременя. Затягуємо болт натяжного ролика із зусиллям 26 Н∙м.

натяжитель

Після натяжки ременя затягуємо три болти кріплення шківа розподільного валу із зусиллям 14 Н∙м.

Забираємо всі стопори. Провертаємо колінвал на два обороти розподільного валу і перевіряємо збіг міток повторно. У процесі зворотного збирання затягуємо болт шківа колінвала із зусиллям 120 Н∙м, потім ще на 95 градусів.

Складання двигуна виконується у зворотному порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *